Lasīšanas laiks: 3 min
Šonedēļ daudzviet Latvijā notiek starptautiskajām “Dzejas dienām” veltīti pasākumi, tāpēc portāls “Valmieras Ziņas” devās ielās, lai noskaidrotu, vai Valmieras iedzīvotāji tos apmeklējuši un kādas kopumā ir iedzīvotāju attiecības ar dzeju.
Dmitrijs: Dzejas dienas neapmeklēju, jo nebija laika, bet dzejoļi un dzeja man ļoti patīk. Mīļākie autori man ir Puškins, Vilis Lācis, kurš gan dzejoļus nerakstīja. Pārsvarā man patīk krievu dzejnieki, latviešus daudzus nezinu. Savus dzejoļus rakstīt mēģinājis gan neesmu.
Iluta: Pagaidām vēl dzejas dienas neesmu apmeklējusi, varbūt vēlāk došos, ja radīsies iespēja. Kopumā interesējos par dzeju — mans mīļākais autors ir Aleksandrs Čaks.
Skaidrīte: Dzejas dienas pasākumus neapmeklēju, jo man tas laiks jau ir pagājis, tagad jārūpējas par bērniem un mazbērniem. Dzeja nav mans mīļākais literatūras žanrs, pašlaik man patīk fantastika, kā arī pārlasu jaunības dienu lasītās pasakas. Pati rakstīt mēģinājusi neesmu, dēls dažkārt raksta dziesmām vārdus, bet neviens cits no bērniem vai mazbērniem ar rakstīšanu neaizraujas. Mani mīļākie autori kopš jaunības ir Rainis, Puškins, Andrejs Upīts.
Ingūna: Diemžēl, Dzejas dienu pasākumos nebiju, ja būtu bijusi iespēja, būtu apmeklējusi. Kopumā man patīk un ļoti piesaista Agneses Ezerrozes dzeja. Pati arī esmu mēģinājusi rakstīt.
Armands: Nē, diemžēl, Dzejas dienu pasākumus neapmeklēju, jo esmu atbraucis no Rīgas, bet, ja būtu bijusi iespēja, tad labprāt būtu piedalījies. Tomēr populārzinātniskā literatūra man patīk vairāk nekā dzeja. Vakar, gatavojoties skolai, kopā ar bērnu rakstījām dzejoli par rudeni.
Marta: Dzejas dienu pasākumos nebiju, jo nemaz nezināju, ka ir tādas dzejas dienas. Man labāk patīk cita veida literatūra — detektīvu vai piedzīvojumu grāmatas. Esmu arī pati rakstījusi, atceros, ka vidusskolā bija dzejoļi jāsacer, saņēmu labas atzīmes.
Linda: Zināju, ka ir tāds Dzejas dienu pasākums, bet neapmeklēju, jo nebija laika. Varbūt būtu gājusi, ja būtu bijis brīvs brīdis. Mīļākie dzejnieki var atšķirties pēc iedvesmas un nebūt nekas konkrēts.