Lasīšanas laiks: 3 min
Jau ziņots, ka šovasar Vidzemes Olimpiskajam centram tika mainīts nosaukums un vizuālā identitāte. Uzņēmuma jaunais nosaukums ir Valmieras Olimpiskais centrs. Portāls “Valmieras Ziņas” aicināja uz sarunu uzņēmuma valdes priekšsēdētāju ARTI JANSONU, lai uzzinātu, kādēļ bija nepieciešamas pārmaiņas.
“Nosaukuma un vizuālās identitātes maiņai mēs gatavojāmies jau ilgāku laiku,” stāsta A.Jansons. “Savu ieceri realizēt mūs pamudināja administratīvi teritoriālo reforma. Šo pārmaiņu mērķis ir, lai Valmieras vārds plaši izskanētu arī sporta jomā.
Dodoties uz ārzemēm, ceļotāji meklē nepieciešamās vietas, vadoties pēc pilsētu, nevis reģionu nosaukumiem. Pēc Jāņa Daliņa stadiona kompleksa nodošanas ekspluatācijā mēs aktīvi strādājam, lai piesaistītu ārvalstu sportistus, tāpēc pilsētas vietvārds ir ļoti svarīgs dažādās mārketinga aktivitātēs.
Nosaukuma maiņa dos dubultu ieguvumu. Valmiera, kas ir ieguldījusi lielus līdzekļus Olimpiskā centra attīstībā, parādīsies dažādos komunikācijas kanālos, kā arī mūsu ārzemju partneriem būs vieglāk mūs atpazīt un atrast gan digitālajā vidē, gan, apmeklējot Latviju.”
Kā sokas Valmieras Olimpiskajam centram šajā pandēmijas laikā?
Nevarētu teikt, ka ir viegli. Trīs gadu laikā nododot ekspluatācijā otro lielo sporta infrastruktūras objektu, mums paralēli ir jācīnās ar pandēmijas izraisītajām sekām. Mūsu uzņēmums pārstāv nozares, kuras ir starp visvairāk cietušajām nozarēm valstī. Mūsu klientu plūsma pašlaik ir tieši atkarīga no vakcinēto skaita, kas ir apmēram puse Latvijas iedzīvotāju. Līdz ar to uzņēmuma apgrozījums ir samazinājies proporcionāli. Ļoti ceram, ka līdz ar vakcinācijas tempa pieaugumu Covid sērga ies mazumā.
Kādas ir ieceres Valmierā lielākā infrastruktūras objekta – J. Daliņa stadiona kompleksa apsaimniekošanā?
Šis ir modernākais vieglatlētikas sporta komplekss Baltijas valstīs, kur kompakti sportistiem pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi – treniņi, naktsmītnes, medicīniskie pakalpojumi, rekreācija, ēdināšana. Lai optimāli apsaimniekotu esošo infrastruktūru, esam izveidojuši jaunu struktūrvienību – attīstības nodaļu, kuras uzdevums ir mērķtiecīgi strādāt sporta tūrisma jomā. Mūsu mērķauditorija ir klienti no Skandināvijas valstīm, Baltijas un Krievijas.
Otrs, svarīgs darbības virziens ir Valmieras Olimpiskā centra iesaiste Valmieras pilsētas sporta nozares attīstībā. Sadarbībā ar novada pašvaldību un sporta skolu mēs vēlamies panākt, lai mūsu pārziņā esošajos sporta kompleksos strādātu savas jomas profesionāli, kas bērniem un visiem iedzīvotājiem nodrošinātu kvalitatīvu treniņu procesu. Esam definējuši, ka Valmieras novada sporta sistēmai ir jābalstās uz diviem vaļiem. Pirmkārt – masveidība, lai pēc iespējas lielāks iedzīvotāju skaits nodarbotos ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Otrkārt – izcilība. To var panākt ar mūsdienīgu treniņu darbu, no daudzajiem sportotājiem atlasot un izslīpējot dimantus, kas nesīs Valmieras un Latvijas vārdu pasaulē. Ar domubiedriem pacīnīsimies, lai tuvākā nākotnē Valmierā būtu sporta ievirzes skola, kurā bērniem sākot ar 7. klasi, kvalitatīva izglītība tiktu apvienota ar profesionāliem sporta treniņiem.
Kādas pārmaiņas gaidāmas Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā sacensību formātā?
Tā kā jaunizveidotā infrastruktūra atļauj rīkot vērienīgākas sacensības, plānojam Valsts prezidenta balvas izcīņu pacelt jaunā līmenī. Tas būs nākamais solis pirms desmit gadiem sāktajā procesā, kad no novadu sacensībām Valsts prezidenta balvas izcīņa kļuva par Baltijas valstu sacīkstēm. Jaunajā formātā tās veidosim par Baltijas jūras valstu komandu sacensībām, pakāpeniski palielinot dalībvalstu skaitu līdz desmit.