Lasīšanas laiks: 2 min
Mācības attālinātajā periodā no visiem prasa milzīgu pacietību, augstas darba spējas un nerimstošu motivāciju turpināt uzsākot un nepadoties grūtībām. Valmieras tehnikuma jauniešiem attālināti jāspēj sastrādāties arī ar projektu partneriem ārpus Latvijas robežām, kas starpkultūru komunikācijas izaicinājumiem pievieno arī nepieciešamību uzturēt dzīvu biznesa ideju, to attīstīt un pilnveidot.
Aizvadītajā mēnesī, 17. un 18. februārī, Valmieras tehnikuma topošie uzņēmēji piedalījās pirmajā starptautiskajā nometnē, kurai, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē Somijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī.
Nometnes laikā projekta dalībnieki komandās turpināja veidot un attīstīt 12 radošas, inovatīvas un dažādām dzīves situācijām piemērotas biznesa idejas. Piemēram, īpašas uzlīmes apģērbam, kas ļaus to personalizēt un padarīt atšķirīgu no masveida ražojumiem, ceļojuma somas, kuru dizainu, izmēru un krāsu ir iespējams izvēlēties atbilstoši tās lietotāja vēlmēm, produkti Zero Waste aktīvistiem, gaismas un interjera dekori telpu apgaismošanai, tehnoloģiskie risinājumi pret briļļu svīšanu un arī dažādi konditorejas izstrādājumi, kas gatavoti no vietējiem produktiem un ir ar augstu uzturvērtību u.c. Pasākuma galvenais moderators bija Somijas uzņēmējs Viljami Metsäkylä, kurš pasākuma laikā radīja biznesa vides atmosfēru un deva pozitīvas emocijas, enerģijas lādiņu, kā arī vērtīgus un noderīgus padomus, tieši sava produkta prezentēšanai un idejas īstenošanai.
Savukārt, 8. martā projekta dalībnieki kopā ar Igaunijas un Somijas jauniešiem piedalījās starptautiskās apmācību programmas “Start Strong” organizētajā tiešsaistes seminārā uzņēmējdarbības prasmju uzlabošanai, sevis pilnveidošanai un savstarpējās komunikācijas prasmju veicināšanai. Pasākuma laikā bija iespēja klausīties personības attīstības trenera Andra Arhomkina iedvesmojošus pieredzes stāstus, taču būtiskākās bija “ledus laušanas” aktivitātes, lai veicinātu uzņēmēja gēna attīstību jauniešos. Iedvesmojot jauniešus apzināties, ka uzņēmējs ir katrā no viņiem, divu stundu laikā nodarbības dalībniekiem bija iespēja trieciena tempā apgūt galvenos “jaunās pasaules” biznesa veidošanas pamatprincipus.
Šī gada jūnija Valmieras tehnikums otrās projekta nometnes ietvaros uzņems Igaunijas un Somijas projekta dalībniekus un tuvējo skolu mācību uzņēmumu dalībniekus. Ļoti ceram uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, lai nometne varētu notikt klātienē un jauniešiem būtu iespēja beidzot satikties dzīvē, iepazīt vienam otru un turpināt radoši darboties pie kopīgo biznesa ideju attīstības.
“Teaming UP” ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti 60 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Somijas.