Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 24.augustā, pie Valmieras Mūzikas skolas koncertu sniedza radošo darbnīcu “Spēlējam ar prieku” dalībnieki. Klātesošos priecēja džeza mūzikas grupa “Jokerdixie”. Savukārt, atzīmējot Latvijas simtgadi, uzņēmums “Sakret” pasniedza Valmierai īpašu dāvanu – no unikāla betona maisījuma veidotu Latvijas ģerboni.
Svinīgajā ceremonijā piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags un Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.
“Valsts simtgade ir nozīmīgs laiks ikvienam iedzīvotājam, un esam pagodināti svinēt šo nozīmīgo notikumu kopā ar visu Latviju. Tas ir vēsturisks brīdis, kad, vienojoties kopīgā sveicienā, varam dāvināt ģerboņus mūsu valstij. Kad pirms gada “Sakret” sākām domāt par to, kā apsveikt Latviju simts gadu jubilejā, dzima ideja, ka viens no valsts simboliem, līdztekus karogam, ko redzam svētkos vai himnai, ko dziedam īpašos notikumos, ir nedaudz piemirsts. Tas ir Latvijas Republikas ģerbonis, ko ne katru dienu ir iespēja redzēt un izzināt,” sacīja A.Vanags, “Ikvienam valsts simbolam jābūt pienācīgi godinātam, un simtgade ir laiks, kad vēl un vēl atgādināt par to nozīmi. Šoreiz valsts simtgadi atzīmējam vienā no skaistākajām pilsētām Latvijā, Valmierā, kur turpmāk, tāpat kā cituviet valstī, rotāsies no betona liets valsts ģerbonis.”
Pirmais no unikāla betona maisījuma veidotais ģerbonis tika pasniegts Valsts kancelejai un turpmāk atradīsies Prezidenta pilī, savukārt otrs – Ministru Kabinetā. Maija sākumā sauso būvmaisījumu ražotājs “Sakret” pasniedza arī ģerboņus visiem Latvijas novadiem, bet visa gada garumā dāvinās to lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, Biznesa augstskolai Turība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai, kā arī citām iestādēm, tādējādi svinot Latvijas simtgadi.
“Sakret” veidotais Latvijas ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.