Lasīšanas laiks: 2 min
Kopumā dažādos brīvdienu ceļojumos šogad plāno doties 69% jeb vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus, sociālo un mediju kompānijas “TNS” veiktā Eirobarometra aptauja.
Aptauja liecina, ka janvārī desmitajai daļai (12%) Latvijas iedzīvotāju vēl nebija skaidru plānu attiecībā uz brīvdienu ceļojumiem 2016.gadā, savukārt 17% aptaujāto norādījuši, ka šajā gadā nedosies brīvdienu ceļojumā.
Visbiežāk (44%) Latvijas iedzīvotāji šogad plāno doties kādā īsākā ceļojumā (līdz trīs naktīm pēc kārtas), savukārt trešdaļa (33%) Latvijas iedzīvotāju plāno doties garākās brīvdienās, ceļojumā pavadot no četrām līdz 13 naktīm pēc kārtas. Brīvdienās ar vairāk nekā 13 naktīm pēc kārtas plāno doties tikai desmitā daļa (11%) Latvijas iedzīvotāju.
Atbilstoši aptaujas rezultātiem, salīdzinot ar 2015.gada aptauju par brīvdienu ceļojumiem, ievērojami pieaudzis iedzīvotāju skaits (no 33% uz 44%), kuri plāno šajā gadā doties kādā īsākā ceļojumā, savukārt nedaudz samazinājies to aptaujāto skaits, kuriem vēl nebija brīvdienu ceļojumu plānu (no 15% uz 12%).
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs kopumā dažādos brīvdienu ceļojumos šajā gadā plāno doties 71% pilsoņu. Tāpat novērojams, ka Eiropas pilsoņu vidū starp brīvdienu ceļojumu veidiem dominē brīvdienas, ceļojumā pavadot no 4 līdz 13 naktīm pēc kārtas (44%), bet garākās brīvdienās (ar vairāk nekā 13 naktīm pēc kārtas) plāno doties katrs ceturtais eiropietis (23%).
Aptaujā jautāts arī par galvenajām brīvdienām 2016.gadā jeb tām brīvdienām, kuras personīgi 2016.gadā šķiet vissvarīgākās. TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Monta Podžuka norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk galvenās brīvdienas plāno pavadīt kādā Eiropas Savienības (ES) valstī (37%). Ceturtā daļa (27%) Latvijas iedzīvotāju tās plāno pavadīt Latvijā, savukārt 19% Latvijas pilsoņu galvenās brīvdienas ieplānojuši pavadīt kādā citā valstī, ārpus ES.
Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri plāno galvenās brīvdienas pavadīt kādā citā valstī ārpus ES (no 11% uz 19%), savukārt samazinājies to Latvijas pilsoņu skaits, kuri tās plāno pavadīt Latvijā (no 33% uz 27%) vai kādā ES valstī (no 41% uz 37%).
Aptauja veikta 2016.gada janvārī sadarbībā ar “TNS Opinion & Social”, izmantojot telefoninterviju metodi. Aptaujas ietvaros tika iegūtas atbildes no 30,1 tūkstoša 28 ES dalībvalstu, kā arī Turcijas, Maķedonijas, Islandes, Melnkalnes un Moldovas pilsoņa. Latvijā aptaujāti 500 Latvijas un citi ES valstu pilsoņi vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijā un spēj sazināties latviešu vai krievu valodā.