Lasīšanas laiks: 4 min
Pēdējā laikā Valmieras pilsētā aktīvi norisinās arī dažādi sakopšanas un labiekārtošanas darbi. Nesen informējām par to kā Gaujas labajā krastā tiek veidots ziedu uzraksts “Valmiera”, kas šoreiz ataino Valmieras simbolu – izaugsmes medaļu.
Ar portālu sazinājās kāda lasītāja, kas satraukta par to kā iekoptas puķu dobes rotācijas aplī pie T/C ”Valleta”. Portāls ”Valmieras Ziņas” devās aplūkot minēto apli un apsekoja arī citu pilsētas rotācijas apļu stāvokli.
Rotācijas aplis pie T/C ”Valleta:
Pilsētas centrālais rotācijas apļa puķu dobes ir rūpīgi izravētas, ziedi katru rītu tiek laistīti, bet, pavisam iespējams, ka šo laukumu varētu apdzīvot lietderīgāk. Citus pilsētas apļus rotā kāda skulptūra vai vides objekts, kas kalpo kā sava veida pilsētas vizītkarte. Arī šos apļus aplūkosim rakstā.
Pēcāk devāmies uz rotācijas apli, kurš sveicina tos, kuri Valmierā iebrauc no Rīgas puses – Rīgas ielā (starp Sloku un Vaidavas ielām) pie Valmieras Olimpiskā centra:
Rotācijas apļa centru rotā valmierieša, tēlnieka Gintera Krumholca skulptūra ”Eņģelis”. Ir arī pa kādam apstādījumam, viss ir sakopts un izravēts.
Dodoties tālāk iekšā Valmierā nonākam pie rotācijas apļa Rīgas ielā (pie Vienības laukuma), kas ved uz Matīšu šoseju:
Arī šī apļa centru rotā skulptūra, pilsētas logo – Valmieras izaugsmes medaļa. Pilsētas zīmola grāmatā par izaugsmes medaļu varam lasīt: ”Pilsētas galvenās vērtības — daba un katra iedzīvotāja labklājība — ir pamats, uz kā balstīta gan Valmieras pilsētas ikdiena, gan nākotnes mērķi. Pilsētas logotips gan lepojas ar šiem principiem, gan vēsta par panākumiem, pārliecību par līdz šim paveikto un tālāku izaugsmi. ”
Arī šeit izveidotie apstādījumi izskatās apkopti, skulptūras ideja skaidra, dodamies tālāk. Rīgas ielā nogriežamies pa kreisi un dodamies līdz Limbažu ielas galam, kur atkal nonākam pie rotācijas apļa.
Limbažu ielas rotācijas aplis veidots kā ziedu pļava:
Valmieras novada pašvaldība par šo ideju stāsta: ”Ziedošas pļavas pilsētvidē ir estētisks ieguvums, kas dažādo pilsētas ainavu. Pļavas, kurās aug daudzveidīgi augi, ir dabiska dzīvotne dažādiem kukaiņiem un mazajiem dzīvniekiem. ”
Šogad puķu pļavas Valmierā iespējams aplūkot: Rīgas ielā pie Valmieras Olimpiskā centra, Cempu ielas rotācijas apļa vidū, starp Burtnieku ielu un A3 apvedceļa rotācijas apli, Limbažu ielas rotācijas aplī.
Limbažu ielas aplī izvēloties izeju virzienā uz Rubenes ielu nonākam līdz nākamajam rotācijas aplim – krustojumā starp Rubenes, Raiņa un Valkas ielām:
Šis aplis gan vēl tikai tapšanas stadijā. Būvdarbu izmaksas ir 783 338,95 EUR ar PVN. Darbi tika uzsākti 2023. gada oktobra beigās/novembra sākumā un plānots, ka tie noslēgsies 2024. gada 30. augustā.
Tālāk dodamies Tērbatas ielas virzienā un atkal nonākam pie rotācijas apļa:
Tērbatas ielas rotācijas apli gan nerotā apstādījumi vai dabīgā pļava, bet šeit vidū atkal novietots mākslas objekts. Vides mākslas objektu ”Acumirklis” 2019. gadā veidojusi arhitekte Kristīne Bērza un mākslinieks Oskars Bērzs.
Viņi stāsta: “Rotējošā gaismas instalācija ir veidota stilizēta smilšu pulksteņa formā, kas attēlo laika ritēšanu. Tas ir simbols tam, cik daudz var notikt acumirklī, bet tajā pašā laikā var nenotikt nekas. Šī instalācija aicina aizdomāties par prioritātēm dzīvē un laiku, kas tām tiek veltīts.”
Vides objekts, diemžēl, jau kādu laiku ir salūzis. Cerams, ka iedzīvotāji pavisam drīz to atkal varēs ieraudzīt darba kārtībā.