Lasīšanas laiks: 2 min
Ziemas mēneši ir īstais brīdis, lai uzsāktu dokumentu kārtošanas procedūru un izveidotu savam mājoklim pieslēgumu centralizētajam ūdensvadam un kanalizācijai, informē Ingrīda Kraukle, SIA “Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste.
Pagājušajā gadā kopumā vairāk nekā 180 namiem Valmieras pilsētā tika izveidoti pieslēgumi SIA “Valmieras ūdens” maģistrālajiem komunikāciju tīkliem, dodot iespēju iedzīvotājiem ikdienā saņemt kvalitatīvu dzeramo ūdeni un videi draudzīgi attīrīt notekūdeņus, tā uzlabojot savu dzīves kvalitāti kopumā.
Kopš pabeigta projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valmieras pilsētā, II kārta” realizācija, Valmieras pilsētā nodrošināta ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu pieejamība 99 procentiem iedzīvotāju. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem, salīdzinot ar citām lielajām pilsētām Latvijā. Turklāt kā pozitīvs faktors pieminams arī tas, ka no pērnā gada ievērojami samazināta maksa par pievienošanos maģistrālajiem tīkliem, kas šobrīd noteikta 121 euro apmērā, ieskaitot PVN. Tāpēc radīti visus priekšnosacījumus, lai turpmāk mājoklī varētu centralizēti saņemt dzeramo ūdeni, kā arī novadīt notekūdeņus maģistrālajos tīklos.
SIA “Valmieras ūdens” Klientu daļas vadītājs Dagnis Muižnieks: “Apzināmies, ka cilvēkiem, kuri pirmoreiz saskaras ar specifisku, tehnisku dokumentu noformēšanu, pieslēguma izveide varētu šķist sarežģīts process. Tāpēc aicinām iedzīvotājus uz sarunu par to, kā varam palīdzēt, lai sasniegtu vēlamo rezultātu – pieslēgties maģistrālajiem tīkliem. Kā pirmais solis ir īpašnieka iesniegums SIA “Valmieras ūdens” par tehnisko noteikumu izstrādi pievienojuma vietas izbūvei. Nākamais etaps ir komunikāciju izbūves būvprojekta izstrāde, kas paredz sagatavot tehnisko dokumentāciju individuāli katram nekustamajam īpašumam. Tas ir laikietilpīgs process, tāpēc aicinām izmantot ziemas mēnešus, lai, iestājoties pavasarim, varētu veikt pēdējo etapu – būvniecības darbus.”
Joprojām Valmieras pilsētā simtiem iedzīvotāju izmanto dzeramo ūdeni, kas nāk no akām, dziļurbumiem un citām lokālām ieguves vietām. Diemžēl tā kvalitāte bieži vien ir zema un nav droša cilvēka veselībai lietošanā ikdienā. Pērn SIA “Valmieras ūdens” laboratorija veica akciju, kuras ietvaros pārbaudīja 86 ūdens paraugus, kuri tika ņemti no iedzīvotāju izmantotām dzeramā ūdens lokālām ieguves vietām. Tikai 15 procentos gadījumu no akām iegūtais dzeramais ūdens bija uzskatāms par kvalitatīvu. Savukārt centralizētās kanalizācijas tīkla izmantošana ļauj ātri un droši nogādāt notekūdeņus līdz to attīrīšanas iekārtām, kas samazina iespējamā piesārņojuma radīšanu apkārtējā vidē, kā arī veicina zaļas un tīras pilsētvides saglabāšanu Valmieras pilsētā.