Lasīšanas laiks: 3 min
11. jūlijā plkst. 18.00 Rīgas ielā 8 ar rūveniešu viktorīnas “Satiec savu kaimiņu” otro kārtu turpināsies jaunais erudīcijas norišu cikls Rūjienā, aicinot piedalīties gan vietējos iedzīvotājus, gan ikvienu Valmieras novada un kaimiņu novadu iedzīvotāju, tādējādi uzzinot vairāk par Rūjienu un citam par citu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.
Līdz 9. jūlijam aicinām pieteikties dalībnieku komandas sastāvā līdz pieciem cilvēkiem, aizpildot pieteikšanās anketu šeit vai zvanot Annai Paulai pa tālruni 26307570.
Cik gadus Rūjienā jau skan “Tālavas taurētājs”? Kāpēc rūvenieši vardes sauc par kunnām? Kur Rūjienā atradās Panu grāvis? Šos un daudz citus faktus dalībnieki uzzināja pirmajā viktorīnas norisē. Arī šoreiz katru kārtu veidos cilvēks, iestāde vai organizācija no Rūjienas vai apkaimes – 11. jūlija viktorīnā savus jautājumus dalībniekiem uzdos:
- Oleru muiža, kur saimnieko radošā mākslinieku ģimene – Kārlis un Ieva Zemīši. Viņi laipni ver sava nama durvis, gan piedāvājot ekskursijas muižā un ainavu dārzā, gan rīkojot izcilus koncertus un dārza stāstu pasākumus. Oleru muiža atrodas dabas, kultūras un amatu prasmju krustpunktā un viktorīnas jautājumi, domājams, tāpat.
- Naukšēnu Cilvēkmuzejs, kas vēsta par Ziemeļvidzemes un īpaši naukšēniešu vēstures notikumiem caur vietējo iedzīvotāju pieredzi. Muzeja ekspozīcija ir unikāla ar to, ka tā nav paslēpta vitrīnās aiz stikla, un varbūt tieši tādēļ ceļu uz Naukšēnu Cilvēkmuzeju mēro daudzi. Ko zinām par saviem kaimiņiem Naukšēnos?
- Ārzemju brīvprātīgie no Rūjienas Jauniešu centra. Daudzi vietējie noteikti pilsētas norisēs, kā arī ikdienas gaitās Rūjienas ielās ir pamanījuši aktīvus jauniešus, kuri runā turku, gruzīnu, spāņu un citās pasaules valodās. Kā viņi kļuva par mūsu kaimiņiem? Ko ārzemju jaunieši šeit dara un ko mēs zinām par viņu valstīm?
- Rūjienas Tautskola, kas dibināta deviņdesmito gadu vidū, mūsdienās aktīvi piedāvā iesaistīties mūžizglītībā, rosina amatniecības un mājražotāju aktivitātes, tur godā vietējās tradīcijas un veido jaunas. Tautskolas interešu un prasmju loks ir ārkārtīgi liels. Cik plašs būs jautājumu loks – varam tikai minēt.
- Domenico Karanna – aktīvais un erudītais Rūjienas vidusskolas skolēns, kurš jau pirmajā kārtā pārsteidza visus ar saviem interesantajiem un visnotaļ sarežģītajiem vēstures jautājumiem. Laiks atcerēties spēli “Vai esi gudrāks par ceturtklasnieku?”!
Tas gan nebūs viss – gaidāmas arī citas jautājumu kārtas, kuras vēl paturēsim noslēpumā. Aicinām pieteikties arī jautājumu domātājus jeb cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri labprāt iesaistītos, sagatavojot jautājumus par savu darbību vai kādu citu tēmu. Droši zvani Annai Paulai pa iepriekšminēto numuru.
Zinošākajām komandām – balvas! Priecāsimies sadarboties ar vietējiem uzņēmumiem un organizācijām gan viktorīnas jautājumu, gan balvu fonda veidošanā, lai par vietējiem labumiem uzzinām ne tikai jautājumu formā.
Šis notikums ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu ir viena no titula “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle” norisēm, kura mērķis ir stiprināt vietējo kopienu caur dažādiem kultūras notikumiem.