Lasīšanas laiks: 2 min
Ceturtdien, 2.oktobrī, Valmieras Tūrisma informācijas centrā tika uzsākta otrā “Ceļotāju stāstu vakaru” sezona. Pirmais viesis bija aizrautīgs piedzīvojumu un izaicinājumu meklētājs Andris Jākobsons, kurš dalījās ar saviem “Baltajiem stāstiem”.
Aicinājumu ceļot un apskatīt pasauli A.Jākobsons jutis jau agrā bērnībā. Laikam ejot, vēlme neesot zudusi, tāpēc ceļotājs organizējis divas Grenlandes kontinentālā ledāja traversa ekspedīcijas, devies slēpju pārgājienā vienatnē tālākajā uz ziemeļiem apdzīvotajā salu arhipelāgā, kā arī solo ekspedīcijā pievarējis Dienvidu puslodes augstāko punktu – Akonkagvu.
Stāstu vakara atmiņas dzīvas radīja fotogrāfijas, kuras tika uzņemtas piedzīvojumu laikā. Uz “Ceļotāju stāstu vakaru” atnākušie bija ļoti uzmanīgi klausītāji, kuri stāstiem dzīvoja līdzi – te pārsteigumā nopūšoties, to nosmīnot par kādu amizantu situāciju.
Kā teica A.Jākobsons, šādas ekspedīcijas, īpaši vienatnē, ir ceļojums sevī.
Lielais aukstums, neziņa, vai būs spēks izturēt līdz nākamajam rītam, vējš un citas grūtības kalpo kā iemesli, lai dotos sevis izzināšanas ceļā.
Turklāt izzināšanas process notiek divējādi — gan fiziski, gan garīgi. Dodoties ekspedīcijās, ir iespēja pārbaudīt, cik fiziski sagatavots Tu esi, ko spēj paveikt vai izturēt tavs ķermenis un redzēt, kā tas adaptējas citai videi. Savukārt garīgi, ceļojot vienam, Tu pats esi sava kompānija, savs noteicējs un vienīgais lēmumu pieņēmējs. Tikai un vienīgi no paša pieņemtajiem lēmumiem ir atkarīgs rezultāts — vai ekspedīcija tiks pabeigta, vai būs nepieciešams saukt palīdzību vai griezties atpakaļ.
Nodarbojoties ar aktīvo tūrismu, lēmumu pieņemšana ir svarīga tā sastāvdaļa.
Ir jāspēj izlemt, kā prātīgāk rīkoties ikvienā situācijā, jo viss ir atkarīgs no vietas, apstākļiem un vides.
Piemēram, Grenlandē, kur ir plakana ledāju virsma bez šķēršļiem, vētras laikā vēja ātrums var sasniegt ātrumu pat 300 kilometriem stundā, ir jāspēj reaģēt un izlemt, ko labāk darīt – vai no ledus un sniega celt sienu, aiz kuras paslēpties, vai rakt bedri, lai vējš skrien pāri.
Tomēr nesen ticis pieņemts likums, ka tiem entuziastiem, kuri vēlas šķērsot Grenlandi, bankas kontā nepieciešami 30 000 eiro, lai segtu izmaksas gadījumam, ja nepieciešams saukt glābējus. Ja šādas naudas summas nav, tad gribētājs piedzīvojumā laists netiek.
A.Jākobsona “ceļotāja kontā” ir daudz apmeklētas valstis un zīmīgas vietas. Turklāt viņš šo kontu slēgt negrasās, bet gan kaļ plānus jau nākamajiem piedzīvojumiem.
Jā, laba iniciatīva. Mums ir daudz par ko padomāt http://edakteris.lv/lv/labdien-man-ir-21-gads-esmu-sieviete-jau-kadu-laiku-mokos-ar-ka-nezinu-ko-iesakt-ar-savu-dzivi