Lasīšanas laiks: 2 min
Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un Kocēnu novada domes finansētā projekta ietvaros Kocēnu pamatskolas ēkā veikti energoefektivitāti paaugstinoši būvdarbi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.
Pirms būvdarbu veikšanas Kocēnu pamatskolas ēkā – Kokmuižas pilī, kas tās pašreizējā veidolā pārbūvēta 19. gadsimta vidū un pieņemta ekspluatācijā 20. gadsimta trīsdesmitajos gados, un piebūvē, kas celta 1967. gadā, tika konstatētas vairākas būtiskas problēmas, kas ietekmēja ēkas energoefektivitāti – neefektīva apkures sistēma – ēkas apsildīšanai nepieciešamā siltumenerģija tika saražota ar gāzes apkures katlu, kas rada augstu CO2 izmešu daudzumu un ir salīdzinoši neekonomisks risinājums apkures nodrošināšanai, augsts siltumenerģijas patēriņš, ko veicināja siltuma zudumi norobežojošās konstrukcijās, kā arī fiziski novecojuši un bojāti logi muižas ēkā. Aktuāla problēma skolas ēkas jaunajā korpusā bija svaigā gaisa pieplūde – ikdienā klašu telpas nācās vēdināt, izmantojot piespiedu vēdināšanu, atverot logus. Tāpat ēkā netika ražots karstais ūdens.
Veikta piebūves fasādes siltināšana, tajā skaitā, veicot papildus siltināšanu jau nosiltinātajām sienām visā to garumā līdz jumta paneļiem ar putupolistirolu 20 centimetru biezumā un izveidojot ventilējamo fasādi ar skaidu cementa plākšņu apdari, kā arī īstenojot cokola un jumta pārseguma siltināšanu un veicot durvju nomaiņu. Logu nomaiņa piebūvē veikta 2013.gadā pašvaldības budžeta finansējuma ietvaros. Energoefektivitāti paaugstinoši darbi veikti arī muižas ēkā – siltināti ēkas bēniņi, veikta logu nomaiņa uz koka logiem ar augstu siltumnoturību.
Projekta ietvaros izbūvēta ventilācija ar rekuperācijas sistēmu, lai iegūtu papildu siltumenerģiju no aizplūstošā gaisa. Lai nodrošinātu maksimālu komforta līmeni, ventilācijas iekārtas aprīkotas ar priekšsildīšanas sistēmu, kas nodrošina svaigā gaisa uzsildīšanu pirms tā ievadīšanas telpā, kā rezultātā visas dienas garumā ēkā nodrošinās svaiga gaisa apmaiņu.
Iekšējās siltumapgādes sistēmas rekonstrukcijas rezultātā palielināta tās efektivitāte, paredzot iespēju atsevišķi regulēt katra korpusa, stāva un telpas apsildi. Siltumenerģijas ražošanai uzstādīts zemes siltumsūknis, kura sistēma ievietota dīķī aiz skautu mājas. Papildus projekta aktivitātēm pašvaldība nodrošinās siltā ūdens padevi skolas ēdināšanas blokam un sanitārajām telpām.
Energoefektivitātes rādītāju paaugstināšanai veikta muižas ēkas 3.stāva koka konstrukciju rekonstrukcija kompleksi ar iepriekš neparedzētiem pasiju pastiprināšanas darbiem.
Projekta kopējās izmaksas ir 623 238,84 eiro, no kuriem KPFI finansējums ir 239 903,60 eiro un Kocēnu novada domes līdzfinansējums ir 383 335,25 eiro.
Jau ziņojām, ka Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un Kocēnu novada domes finansētā projekta ietvaros arī Rubenes sporta namā noslēgušies energoefektivitāti paaugstinoši būvdarbi.