Lasīšanas laiks: 2 min
Par to, ka ūdenim piemīt dažādas īpašības, zina visi, tomēr tikai nedaudzi ar šīm īpašībām ir sev ieguvuši lielas bagātības. Gribi zināt par ko ir runa? Tad izlasi šo rakstu. Iespējams, ka arī tu drīzumā papildināsi planētas bagātnieku sarakstu.
Kā raksta portāls interesbook.ru, tālajā 1969.gadā padomju rentgenologi nejauši atklāja neparastu auksta ūdens īpašību, pateicoties kurai pasaulē pazīstamās ēstuves īpašnieki ir ieguvuši sev lielu bagātību. Lieta tāda, ka noteiktiem izmeklējumiem rentgenologi gribēja panākt, lai bārija putriņa noturas kuņģī noteiktu laiku. Izrādījās, ka auksta bārija putriņa kuņģi pameta daudz ātrāk, nekā speciālisti paspēja noregulēt savu ne īpaši pilnvērtīgo aparatūru. Ieinteresēti par šo faktu, zinātnieki sāka veikt daudzkārtīgus pētījumus, kuru gaitā noskaidrojās – ja ēdienam uzdzer aukstus dzērienus, piemēram, ledainu ūdeni vai gāzēto ūdeni ar ledu, barības uzkavēšanās kuņģī samazinās no 4-5 stundām līdz 20 minūtēm. Citiem vārdiem,
ja dzer aukstu ūdeni, barība kuņģī ilgi neuzkavējas. Tas draud ar aptaukošanos, jo nav sāta sajūtas no ēdiena, pastāvīgu izsalkuma sajūtu un pūšanas procesu veidošanos kuņģī, saistībā ar traucētu normālu barības vielu uzsūkšanos.
Jāatzīmē, ka, balstoties uz šo faktu, savu uzņēmējdarbību ir izveidojis slavenais “McDonalds”. Kad cilvēks uzdzer ēdienam – sendvičam, hamburgeram, čīzburgeram – ledainu dzērienu, sāta sajūta neiestājas, un tas nozīmē, klients atnāks vēlreiz.
Tu noteikti esi ievērojis, ka karsto dzērienu – tējas, kafijas vai kapučino – cenas ātrās ēdināšanas restorānos ir samērā augstas, tos nekad neiekļauj kompleksajās maltītēs un reti, kad tos reklamē. Toties ledainie gāzētie dzērieni maksā salīdzinoši lēti, pastāvīgi tiek piedāvāti ar uzbāzīgiem plakātiem, reklāmām, vienmēr tiek iekļautas kompleksajās maltītēs.
Tagad tu zini, ka
jebkura auksta dzēriena lietošana pēc ēšanas izraisa ļoti lielu slodzi zarnu traktam. Barība ātri pamet kuņģi, bet visas olbaltumu saturošā vielas paliek zarnās un sāk pūt. Tāpēc var veidoties zarnu trakta iekaisuma slimības un disbakterioze.
Viens no izplatītākajiem mītiem par auksto ūdeni – tas veldzē slāpes. Tomēr fiziologi uzskata citādi – aukstam ūdenim ir nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, lai uzsūktos organismā, vispirms tam kuņģī ir jāuzsilst līdz ķermeņa temperatūrai.
Jaatzīmē, ka Ajurvēda arī ir pret ūdens lietošanu (īpaši auksta) pirms maltītes, ēšanas laikā un pēc ēšanas, jo tas dzēš Agņi jeb barības gremošanas uguni.
Tātad, secinājums: nedzer aukstus dzērienus ne pirms, ne pēc ēšanas. Ideālā variantā visiem šķidrumiem vajadzētu būt istabas temperatūrā. Šis noteikums attiecas arī uz saldējumu. Ja to aukstu ēd uzreiz pēc ēšanas – barība ātri pamet kuņģi, bet olbaltumu saturošās vielas paliek nepārstrādātas/nesagremotas.