Valmieras Ziņas

Strenčos uzstāda jaunu Latvijas rekordu baļķa celšanā

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītajā nedēļas nogalē Strenčos norisinājās Latvijas Baļķa celšanas čempionāts, kurā jaunu Latvijas rekordu šajā disciplīnā uzstādīja spēkavīrs Dainis Zāģeris, portālu “Valmieras Ziņas” informēja sacensību organizatori.

Paceļot 191 kilogramu (kg) smagu baļķi, viņam izdevās pārspēt līdzšinējo rekordu (190 kg), kurš kopš 2005.gada piederēja Raimondam Bergmanim.

Latvijas Baļķa celšanas čempionāts Latvijā norisinās jau otro gadu un šogad tajā piedalījās trīspadsmit atlēti, tostarp, Dainis Zāģeris, kurš šobrīd aktīvi startē Spēkavīru čempionu līgas sacensībās visā pasaulē, 2014.gada Latvijas Spēkavīru čempionāta uzvarētājs Oskars Martužans, kā arī Aivars Šmaukstelis, Edgars Andersons, Ivars Grahoļskis, Artis Plivda, Māris Rozentāls, Didzis Zariņš, Jānis Ilgavižs, Jānis Šleckus, Igors Podčeredņičenko, Magnuss Vucāns un spēkavīru sacensību organizators, spēkavīrs Agris Kazeļņiks.

Absolūto uzvaru baļķa celšanā, uzstādot jaunu Latvijas rekordu, izcīnīja spēkavīrs Dainis Zāģeris, otru labāko rezultātu šajā vingrinājumā, paceļot 180 kg, uzrādīja Ivars Grahoļskis, bet trešajā vietā ar rezultātu 170 kg ierindojās spēkavīrs Oskars Martužans no Ugāles.

Lai skatītājiem sagādātu īstu šovu, spēkavīri izpildīja vēl arī citus vingrinājumus. Ārpus kārtas krucifiksa turēšanā izstieptās rokās piedalījās un vēl vienu Latvijas rekordu uzstādīja spēkavīrs, treneris Māris Rozentāls no Kuldīgas, viņa rezultāts 1:08:99. Godalgoto otro vietu izcīnīja Artis Plivda, 1 minūte (min) un 6 sekundes (sek), bet trešo – Aivars Šmaukstelis, 55;09 sekundes.

Pirmo reizi sacensībās spēkavīriem viens no vingrinājumiem bija mašīnas turēšana slīpumā. Visvieglāk šajā cīņā ar “Škoda” auto veicās Artim Plivdam, viņš to noturēja visilgāk, minūti un 48 sekundes, otrs labākais bija Jānis Šleckus (1:22;49), bet trešais – Jānis Ilgavižs (1:16;92).

Savukārt fermera pastaigā, kur jānoiet 15 metrus (m), katrā rokā turot 175 kg lielu smagumu, triumfēja Kuldīgas trijnieks, Māra Rozentāla audzēkņi – pirmajā vietā Edgars Andersons (8:36 sek), otrajā Oskars Martužans (9:26 sek) un godpilnajā trešajā vietā Jānis Šleckus (10:03 sek).

Stiprākais bluķa ciršanā izrādījās Igors Podčeredņičenko, kurš to četrās daļās sadalīja vienā sekundē un 31 sekundes simtdaļā, otro labāko rezultātu uzrādīja Māris Rozentāls (2:11 sek) un trešajā vietā ierindojās Ivars Grahoļskis, viņam tas izdevās 4:20 sek.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

NORGE HOUSE ir starptautisks būvniecības uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes koka karkasa un moduļu mājas, vadoties pēc koncerna augstajiem standartiem un izstrādātajām tehnoloģijām. Komandai paplašinoties, uzņēmums darbā aicina BŪVDARBU VADĪTĀJS Galvenie darba pienākumi: · Būvobjektu vadīšana un realizācija atbilstoši projektam un tehnoloģiskajām prasībām. · Apakšuzņēmēju un strādnieku darba organizēšana un uzraudzība. · Darbu kvalitātes, termiņu un finanšu kontrole. · Sadarbība ar pasūtītājiem, būvuzraugiem un citām iesaistītajām pusēm. · Būvdarbu dokumentācijas sagatavošana un uzturēšana BIS sistēmā. · Darba drošības, vides aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanas nodrošināšana būvlaukumā. Prasības: · Pieredze koka karkasu būvniecībā. · Augstākā vai vIdējā profesionālā izglītība būvniecības nozarē. · Vismaz 2 gadu pieredze būvdarbu organizēšanā un vadībā. · Zināšanas par būvniecības tehnoloģijām, normatīvajiem aktiem un prasībām. · Spēja vadīt darbiniekus un organizēt būvdarbus efektīvi un kvalitatīvi. · Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. · Iemaņas darbā ar datoru (MS Office, AutoCAD). · Augsta atbildības sajūta un patstāvība. · B kategorijas autovadītāja apliecība, gatavību doties darba komandējumos uz Eiropas valstīm. Uzņēmums piedāvā: · Iespēju strādāt uzņēmumā, kas veiksmīgi darbojas nozarē jau vairāk nekā desmit gadus. · Profesionālās attīstības un izaugsmes iespējas. · Atalgojumu 3000 bruto, atkarībā no pieredzes un kvalifikācijas. · Darbam nepieciešamo aprīkojumu un inventāru. · Atsaucīgu un profesionālu komandu. · Darba vietu – būvobjekti Rīgā un Pierīgā, Vidzeme. Lai pieteiktos, CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@norgehouse.com Profesija: BŪVDARBU VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-31 Kontaktpersona: Norge House

NORGE HOUSE ir starptautisks būvniecības uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes koka karkasa un moduļu mājas, vadoties pēc koncerna augstajiem standartiem un izstrādātajām tehnoloģijām. Komandai paplašinoties, uzņēmums darbā aicina PROJEKTU VADĪTĀJS koka paneļu māju būvniecībā Galvenie darba pienākumi: Vadīt koka paneļu māju būvniecības projektus no sākuma līdz nodošanai ekspluatācijā; Plānot un koordinēt būvniecības darbus Latvijā un ārvalstīs (Dānijā, Apvienotajā Karalistē); Uzraudzīt termiņu ievērošanu, budžetu un izmaksu kontroli; Saskaņot un vadīt sadarbību ar arhitektiem, inženieriem, ražošanu un būvniekiem; Veikt objektu uzraudzību klātienē (komandējumi uz objektu valstīm); Risināt tehniskus jautājumus, kontrolēt būvdarbu kvalitāti un atbilstību normatīviem; Nodrošināt dokumentācijas kārtību atbilstoši vietējām un starptautiskām prasībām; Uzturēt profesionālu komunikāciju ar klientiem un partneriem. Prasības: Pieredze būvniecības vai montāžas projektu vadībā (vēlama pieredze ar koka konstrukcijām); Augstākā izglītība būvniecības, inženierzinātņu vai arhitektūras jomā; Tehnisko rasējumu izpratne un būvnormatīvu pārzināšana (Latvijā un/vai ārvalstīs); Ļoti labas komunikācijas un organizatoriskās prasmes; Labas latviešu un angļu valodas zināšanas (priekšrocība – arī dāņu vai krievu valoda); B kategorijas autovadītāja apliecība; Gatavība doties komandējumos uz objektu valstīm (Dāniju, Apvienoto Karalisti). Uzņēmums piedāvā: Iespēju vadīt interesantus un mūsdienīgus būvniecības projektus starptautiskā vidē; Konkurētspējīgu un motivējošu atalgojumu; Dienas naudas un transporta kompensācijas komandējumu laikā; Atbalstošu un profesionālu darba vidi; Izaugsmes iespējas strauji augošā uzņēmumā; Apmaksātu apmācību un sertifikāciju, ja nepieciešams; Konkurētspējīgs atalgojums no 3500 EUR. Darba vieta: Rīga, Dānija, Londona (ar komandējumiem un iespēju daļēji strādāt attālināti). Lai pieteiktos, CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@norgehouse.com Profesija: Būvniecības projektu VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-31 Kontaktpersona: Norge House

Mūsu partneri