Lasīšanas laiks: 2 min
17.aprīlī Smiltenes pilsētas kultūras centrā gaidāmo XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” atlases skatē 10. – 12. klašu deju kolektīvu grupā Smiltenes tehnikuma tautas deju ansamblim “Amatnieki” – 42,3 punkti un I pakāpe.
Skatē piedalījās vairāk nekā divdesmit tautas deju kolektīvi no Smiltenes, Strenču un Valkas novadiem. Dejotājus vērtēja Agris Daņiļevičs (žūrijas komisijas priekšsēdētājs), Indra Ozoliņa, Ilze Mažāne, Renāte Linde un Olga Freiberga.
I pakāpes diplomus saņēma Valkas ģimnāzijas TDK “Vendīgs” (vadītāja Vineta Skutāne, novērtējums – 41,7 punkti), Strenču novada vidusskolas TDK (vadītāja Ineta Lezdiņa, vērtējums 42,7 punkti) un Smiltenes tehnikuma “Amatnieki”.
“No mūsu tradicionālā repertuāra jaunieši skatē dejoja filozofiskās noskaņām bagāto “Es noaudu zvaigžņu segu” un lustīgo latgaļu danci “Ābrama polka”,” stāsta kolektīva vadītāja un Smiltenes tehnikuma vēstures skolotāja Anda Kalniņa. “Abas rakstura ziņā ir ļoti atšķirīgas dejas, bet tāds jau ir arī galvenais dejotāju mērķis – prast ķermeņa valodā izteikt visdažādākās jūtas, noskaņas un emocijas.”
“Amatnieku” vadītāja uzskata, ka skatē gūto panākumu pamatā, galvenokārt, ir mērķtiecīgs darbs, jauniešu dejotprieks un lielā vēlēšanās tikt uz dziesmu un deju svētkiem. Daudzi tehnikuma audzēkņi jau piedzīvojuši šo svētku īpašo gaisotni, mācoties pamatskolā, bet kolektīva kodols – 3. b transporta kursa puiši pirms trim gadiem piedalījušies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. “Vienīgi toreiz viņi dejoja ar ceturto kursu meitenēm, tagad – ar pirmo un otro kursu audzēknēm. Tāda ir skolu pašdarbības kolektīvu specifika. Visgrūtāk klājas, kad aiziet pamatkodols, jo tad ansamblis jāveido tikpat kā no jauna,” atzīst vadītāja.
To, kuri Latvijas skolēnu kolektīvi tiks uz deju svētkiem šogad, uzzināsim 20.maijā. Smiltenes tehnikuma audzēkņi bijuši lieli dejotāji visos laikos. XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos tas pirmoreiz plašākai auditorijai uzstājās ar nosaukumu “Amatnieki”. Par godu šim īpašajam notikumam izstrādāta arī kolektīva emblēma, kuras autore – Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Liepnas filiāles vizuālās mākslas skolotāja Mārīte Pugaja.