Valmieras Ziņas

Mākslas mēneša pasākumi Valmieras Valsts ģimnāzijā

Lasīšanas laiks: 4 min

Aprīlis Valmierā paies Mākslas mēneša zīmē. Pilsētā teju ik uz soļa būs jūtama mākslas klātbūtne visdažādākajās tās izpausmēs – izstāžu, koncertu, performanču veidā, gan arī ar krāšņām modes skatēm, Mākslas basketbolu, skulptūras atklāšanu, kino un citām radošām aktivitātēm. Mākslas mēneša aktivitātēs varēs piedalīties ikviens – iedvesmojoties, priecājoties, baudot, izzinot un iesaistoties!

Viena no aktīvākajām Mākslas mēneša līdzdalībniecēm arī šogad ir Valmieras Valsts ģimnāzija (VVĢ), kas ik gadu Valmieras pilsētai dod lielu ieguldījumu mākslas jomā – gan aicinot dažādāko mākslas žanru pārstāvjus veidot izstādes Valmierā, gan arī organizējot starptautiskus mākslas projektus.

Šogad VVĢ Mākslas mēneša ietvaros gan valmieriešus, gan pilsētas viesus iepriecinās ar daudzpusīgu un izglītojošu mākslas pasākumu programmu. No 10. līdz 26.aprīlim VVĢ Austuvē Leona Paegles ielā 40 būs apskatāma VVĢ aušanas studijas “Riekums” darbu izstāde. Jāpiebilst, ka austuve šobrīd ir iekārtota jaunās, paplašinātās telpās, blakus vecajai VVĢ austuvei, un ir ieguvusi pavisam citu veidolu.

Lai valmieriešus iepazīstinātu ar ievērojamā arhitekta Johana Daniela Felsko (1813-1902) atstāto daudzveidīgo arhitektonisko mantojumu, VVĢ Konferenču zālē (sporta angāra korpuss) līdz 26.aprīlim būs aplūkojama izstāde “Rīgas pilsētas arhitekta Johana Daniela Felsko (1813-1902) daiļrade”. Johans Daniels Felsko bija pirmais Rīgas pilsētas arhitekts, kurš 1856.gadā sagatavoja pilsētas plānu pēc vēsturisko nocietinājumu likvidēšanas. J. D. Felsko pazīstamāko arhitektūras projektu vidū minami tādi objekti kā Valmieras Valsts ģimnāzijas ēka, Rīgas rātsnama pārbūve (1845.g.), Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca (1863.g.), Mazā ģilde Amatu ielā 3/5, Rīgas Sv. Jāņa baznīcas neogotiskais tornis (1849.g.) un daudzi citi.

Visu aprīļa mēnesi VVĢ 2.stāvā būs apskatāma bijušās VVĢ audzēknes un vairāku fotokonkursu laureātes Anetes Eklones foto izstāde “Slovēnija”. Fotogrāfijas tapušas 2014.gada rudenī, kad autore ERASMUS programmas ietvaros četrus mēnešus dzīvoja un mācījās Slovēnijā. Fotogrāfijās jaunā māksliniece iemūžinājusi Slovēnijas skaisto dabu, ar skatītājiem daloties kā savā ikdienā, tā ceļojuma iespaidos. A. Eklone par fotografēšanu interesējas jau kopš 7.klases, kad sāka apmeklēt foto pulciņa nodarbības. 2012.gadā saņēmusi VVĢ direktora specbalvu par sabiedrisko aktivitāti un skolas vārda popularizēšanu.

No 13. līdz 30.aprīlim VVĢ galerijā “Ledus pagrabs” būs aplūkojama Miera ielas kvartāla dizaina studijas “Laimes lāde” mākslinieku grupas izstāde “Mandala”.

Savukārt 17.aprīlī no plkst.11.00 līdz 17.00 un 18.aprīlī no plkst.10.00 līdz 15.00 VVĢ norisināsies dizaina studijas “Laimes lāde” radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents aicināts uzzināt vairāk par psihodrāmu (māksliniece, psihodrāmas grupu vadītāja Sandra Konstante), porcelānu (māksliniece Maruta Raude), akvareli (māksliniece Alisa Ādamsone), papīra liešanu (grafiķe Ērika Māldere), kā arī monotipiju (māksliniece Elga Grīnvalde). 17.aprīlī plkst.14.00 VVĢ galerijā “Ledus pagrabs” interesentiem būs iespēja tikties ar dizaina studijas “Laimes lāde” mākslinieku grupu arī klātienē.

No 16. līdz 18.aprīlim katru dienu plkst. 20.00 koši un krāšņi notikumi gaidāmi mākslas projektā “Ainuaina” VVĢ pie sporta angāra, kur skatītāji būs liecinieki un līdzautori projektam trīs daļās – sienas gleznojumam, instalācijai un audiovizuālai performancei. Skatītājus aizraujošā ceļojumā vedīs performances autori Kristaps Krievs, Raitis Hrolovičs un biedrības “Grafikas kamera” vadītāja Ieva Nagliņa.

Savukārt biedrības “Grafikas kamera” 20 gadu jubilejai veltītā izstāde “Lēciens” VVĢ 2.stāva vestibilā tiks atklāta 17.aprīlī un būs apskatāma līdz 27.aprīlim. Izstāde reprezentēs “lēcienu” Latvijas grafikā no 20. uz 21.gadsimtu. Grafikas mākslā tas ir lēciens ne vien laikā, bet arī uztverē, izpratnē, domāšanā un tehnikā, atklājot grafikas vēsturi, kā arī dažādās grafikas tehnikas – litogrāfiju, ofortu, linogriezumu un citas.

18.aprīlī no plkst.11.00 līdz 13.00 VVĢ svinību zālē norisināsies modes skate, kurā 14 modeles demonstrēs jauno mākslinieču Baibas Cihovskas, Sandras Dzilnas un Baibas Vaivares radītās tērpu kolekcijas.

Kā top dažādi ģerboņi un kādi ir pamatprincipi to veidošanā, kā tiek veidoti apbalvojumi un kādi ir to grafiskie standarti, būs iespēja uzzināt, 17.aprīlī plkst.15.00 un 16.00 apmeklējot mākslinieku Ilzes Lībietes un Jura Ivanova atklātās lekcijas.

 Ikviens interesents ir laipni aicināts apmeklēt VVĢ rīkotos pasākumus Mākslas mēneša ietvaros. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Pasākumu programma pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Mākslas mēnesis 2015“. Pasākumu norisi informatīvi atbalsta portāls “Valmieras Ziņas”.

Makslas menesis 2015_krasains

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” aicina darbā skolotāja palīgu (profesiju klasifikatora kods 5312 01) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1.0 likme). Darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 760,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika līdz 810,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2025. gada 12.maijam personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 29405471. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-05-12 Kontaktpersona: valodzite@valmiera.edu.lv 29405471

NORGE HOUSE ir starptautisks būvniecības uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes koka karkasa un moduļu mājas, vadoties pēc koncerna augstajiem standartiem un izstrādātajām tehnoloģijām. Komandai paplašinoties, uzņēmums darbā aicina Betonētājus (vairākas darba vietas, darbam ražotnē un objektos visā Latvijas teritorijā) Galvenie darba pienākumi: · Betonēšanas veidņu uzstādīšana; · Armatūras stiegrojuma iestrāde; · Stiegrojuma karkasa un ieliekamo detaļu sagatavošana; · Betona iestrādāšana veidņos; · Gatavo konstrukciju atveidņošana; · Izgatavoto konstrukciju kvalitātes kontrole. Prasības: · Vēlama iepriekšēja darba pieredze stiegrošanas un betonēšanas darbos; · Spēja veikt fizisku darbu; · Precizitāte, augsta atbildības izjūta, centīgums. · Darba pieredze - 3 gadi vai atbilstoša izglītība · gatavību doties darba komandējumos uz Eiropas valstīm. Uzņēmums piedāvā: · Atalgojumu sākot no 2000, - EUR mēnesī, atkarībā no pieredzes un zināšanām; · Atbildīgu un dinamisku darbu starptautiskā uzņēmumā; · Stabilitāti, personīgās un profesionālās izaugsmes iespējas; · Atsaucīgus un profesionālus kolēģus; · Visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu veiksmīgam ikdienas darbam; · Bezmaksas transportu uz/no objektiem; · Regulāras pamācības un kvalifikācijas celšanu · Lai pieteiktos, CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@norgehouse.com Profesija: BETONĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-06-30 Kontaktpersona: Norge House

Mūsu partneri