Lasīšanas laiks: 6 min
Šogad aprit desmit gadi kopš Valmierā uzcelta Vidzemes Olimpiskā centra pirmā ēka, sporta komplekss Rīgas ielā 91. Šo gadu laikā uzņēmums ar diviem darbiniekiem izaudzis līdz sporta celtņu kompleksam, kas nodarbina vairāk nekā 60 cilvēku un, kurā ietilpst multifunkcionālā sporta spēļu zāle, ledus halle, futbola stadions, J.Daliņa stadions, SPA centrs, viesnīca “Naktsmājas” un “Sajūtu parks”. Dalīties savās domās par aizvadīto gadu un nākotnes attīstības perspektīvām aicinājām SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētāju Arti Jansonu.
Ar kādām emocijām varat atskatīties uz aizvadīto gadu Vidzemes Olimpiskajā centrā un Valmieras sporta dzīvē?
Noteikti ar pozitīvām emocijām, jo 2014.gadā esam realizējuši daudz dažādas ieceres. No tām varu atzīmēt “Prezidenta balvas izcīņu vieglatlētikā”, kurai apritēja 20 gadu jubileja. Centāmies to izveidot pēc iespējas krāšņāku, lai tie būtu svētki gan sportistiem, gan valmieriešiem, kuri apmeklēja sacensības. Liels notikums Valmieras sporta dzīvē bija Deivisa kausa izcīņa tenisā.
Paralēli šīm sacensībām, organizējām arī Vidzemes čempionātus hokejā un florbolā, dažādas bērnu vasaras sporta un atpūtas nometnes, veselības nometnes un lekcijas. Strādājam, lai piedāvājums gan sabiedrībai, gan sportistiem būtu pietiekami augstā līmenī.
Pirmo reizi Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās augstākās raudzes tenisa sacensības – Deivisa kauss, kurā valmieriešiem bija iespēja vērot darbībā Ernestu Gulbi. Kā vērtējat lielā tenisa debiju Valmierā?
Ir ļoti svarīgi, lai reģiona sporta līdzjutējiem būtu pieejamas augsta līmeņa sacensības dažādos sporta veidos.
Latvijas Tenisa savienības piedāvājums organizēt Deivisa kausa izcīņu mums bija jauns izaicinājums.
Sadarbojāmies ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Tenisa savienību, lai šīs sacensības kļūtu par lieliskiem tenisa svētkiem Vidzemē. Domāju, ka spēle, kurā piedalījās Ernests Gulbis, attaisnoja ieguldīto darbu. Šī uzvara, piepildītās tribīnes un līdzjutēju emocijas, tikai apstiprina, ka mūsu pusē teniss ir cieņā.
Lai šis sporta veids kvalitatīvi attīstītos arī Valmierā, ir jādomā par tenisa halles celtniecību pilsētā. Šodien ir cerības, ka tuvākajos gados varēsim nodrošināt tenisistiem teicamus treniņu apstākļus arī ziemā.
Tradicionāli liela interese vasarā bija par Prezidenta kausa izcīņu vieglatlētikā. Kādi secinājumi izdarīti pēc aizvadītās vasaras mačiem un ar kādiem mērķiem Prezidenta balva startēs šajā gadā?
Jau trīs gadus Prezidenta balvas izcīņa ir Baltijas vieglatlētikas izlašu sacensība. Katru gadu ir intriga, jauni uzvarētāji un augstvērtīgi rezultāti. Mums ir svarīgi, lai sacensības būtu interesantas pašiem sportistiem un skatītājiem. Sportisti atzīst, ka šīs ir vislabāk organizētās vieglatlētikas sacensības Baltijā, kas ir svarīgs Vidzemes Olimpiskā centra, Valmieras pašvaldības un sponsoru ieguldītā darba novērtējums.
Šajā gadā Prezidenta balvas izcīņu, kura norisināsies no 31.jūlija līdz 1.augustam, veidosim līdzīgi kā līdz šim, un arī strādāsim pie papildus lietām, kas varētu būt interesantas skatītājiem, lai sacensības būtu gan sporta notikums, gan šovs, līdzīgi kā tas notiek lielajās pasaules līmeņa sacensībās, kur tiek īpaši domāts par līdzjutējiem.
Valmiera spēj organizēt augsta līmeņa starptautiskās sacensības, ko pierāda Pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīru organizēšana, gan pagājušajā, gan šajā gadā. Kā uz Vidzemes Olimpisko centru skatās viesi no ārzemēm?
Es ceru, ka pozitīvi. Uz sacensībām un treniņnometnēm pie mums brauc komandas no daudzām valstīm.
Saņemam pozitīvas atsauksmes par sporta arēnām un J.Daliņa stadionu, par treniņnometņu un sacensību organizācijas līmeni.
Piemēram, Šveices florbolisti priecājas par plašajām telpām sporta kompleksā, jo viņiem sporta celtnes pārsvarā būvētas pirms četrdesmit gadiem. Viņi novērtē šo starpību plašumā un kvalitātē. Tās ir lietas, ko paši sportisti atzinuši.
Protams, ir lietas, kas jāuzlabo, piemēram, stadiona skrejceļu un sporta laukumu segumi savu laiku ir nokalpojuši, tāpat arī informācijas tablo un apskaņošanas sistēmas sporta spēļu zālē drīzumā būtu jāuzlabo.
Kādas iespējas Vidzemes Olimpiskais centrs piedāvā tiem valmieriešiem un pilsētas viesiem, kuri nenodarbojas ar sportu profesionālā līmenī ?
Visas mūsu sporta celtnes, laukumi un stadioni ir pieejami tiem, kam patīk sportot. Pārņemot Daliņa stadionu, vēlējāmies, lai stadions ir atvērta aktīvās atpūtas zona visiem pilsētas iedzīvotājiem. Ievērojot iekšējās kārtības noteikumus, ikviens var izmantot skrejceļu un sporta laukumus vasarā un slēpošanas trasi ziemā, bērni apmeklēt rotaļu laukumu. Arī futbola stadionu Rīgas ielā, ja uz tā nenotiek treniņi vai sacensības, apkārtnes bērni var izmantot sportošanai bez maksas.
Ledus hallē ziemas sezonā katru nedēļas nogali piedāvājam publisko slidošanu, savukārt Gaujas Sajūtu parkā kopjam un uzturam pastaigu takas, skriešanas un nūjošanas trases.
Kāda šobrīd ir situācija ar Valmierā ilgi gaidītā peldbaseina celtniecību?
Peldbaseina attīstības projekts norit pēc plāna. Plānots, ka pavasara mēnešos varēs uzsākt celtniecības darbus un 2016.gada nogalē valmierieši saņems ilgi gaidīto peldbaseinu, kurā, papildus 25 metru astoņu celiņu baseinam, paredzēti divi baseini bērnu peldēt apmācībai, SPA zona un rehabilitācijas telpas.
Projekta otrajā kārtā ietilpst apjumtās BMX trases celtniecība. Pašreiz tiek meklēti risinājumi, lai samazinātu trases celtniecības izmaksas. Esmu optimists, un domāju, ka divkārtējā Olimpiskā čempiona Māra Štromberga pilsētā pēc pāris gadiem būs unikāla BMX trase, kurā augt nākotnes olimpiešiem.
Peldbaseins un apjumtā BMX trase nav vienīgie projekti, kuri celtniecība tiek plānota Valmierā. Pastāstiet par Jāņa Daliņa stadiona attīstības iecerēm!
2014.gadā tika izstrādāts J.Daliņa stadiona rekonstrukcijas projekts, kurā paredzēta gan stadiona un tribīņu ēkas rekonstrukcija, gan slēgtās vieglatlētikas manēžas izbūve. Pagaidām šim projektam līdzekļu nav, bet pilsētas pašvaldība un valmierieši Saeimā strādā, lai šis projekts no sapņa jau tuvākajos gados kļūtu par realitāti.
Pie J.Daliņa stadiona atrodas Gaujas stāvo krastu “Sajūtu parks”, kas valmieriešiem un Valmieras viesiem piedāvā atpūtu pie dabas. Kādas sajūtas cilvēki var noķert šajā atpūtas vietā?
Pirmā doma bija šo teritoriju savest kārtībā. Sapratām, ka ar ikgadējām talkām ir par maz, lai sakoptu vienu no Valmieras vizītkartēm. Vēlāk jau radās doma par “Sajūtu parku” un baskāju taku, kura būtu pieejama pēc iespējas plašākam cilvēku lokam, tāpēc to veidojām bez sarežģītiem šķēršļiem. Divās sezonās taku ir izstaigājuši 15 tūkstoši apmeklētāji.
Pašlaik esam uzsākuši “Sajūtu parka” attīstības otro posmu.
Vēlamies izveidot jaunu piedzīvojumu atrakciju, kur kokos dažādā augstumā tiks izveidotas dažādas grūtības šķēršļu trases ar pirmo Baltijā stiprinājumu drošības sistēmu, kas būs pilnīgi droša gan pieaugušajiem, gan bērniem.
Tāpat arī, ar jauniem elementiem papildināsim baskāju takas maršrutu un parka teritoriju.
SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” turpmāk apsaimniekos arī Daliņu pludmali. Kādi ir plāni saistīti ar šo populāro atpūtas vietu?
Jā, turpmāk saimniekosim arī valmieriešiem tik iecienītajā pludmalē. Viens no pirmajiem darbiem būs volejbola laukumu rekonstrukcija. Tāpat būs jāveic vairāki teritorijas labiekārtošanas darbi. Domājam arī par kvalitatīvu piedāvājumu ūdens tūrisma cienītājiem.
Var teikt, ka Valmierā ir visas iespējas nodarboties ar sportu visiem, kas spēj tam atlicināt laiku.
Ir patīkami vērot, ka katru gadu Valmierā ar vien pieaug ne tikai sportistu, bet arī aktīva dzīvesveida piekritēju skaits. Kā sarunas sākumā minēju, mūsu uzdevums ir būt interesantiem ne tikai sportistiem, bet arī jebkuram cilvēkam, kas ir draugos ar aktīvu, veselīgu dzīvesveidu. Neatkarīgi, vai tā būtu nūjošana, pastaigas, skriešana vai kas cits. Svarīgākais, lai cilvēks uzlabotu savu pašsajūtu ar fiziskām aktivitātēm! Valmierā tam ir visas iespējas!