Lasīšanas laiks: < 1 min
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.februāra plkst. 6.30 līdz 5. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona pārvalde saņēma vienu izsaukumu uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.
Vakar plkst. 11.54 saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Apē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji likvidēja degšanu dūmvadā un uzdāvināja mājokļa iemītniekiem dūmu detektoru. Plkst. 13.08 darbs notikuma vietā noslēdzās.
VUGD aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un parūpēties par sava mājokļa ugunsdrošību, tādējādi arī parūpējoties par savu un apkārtējo drošību! Sodrēju tīrīšana no dūmvada, pareiza apkures ierīču ekspluatācija un to tehniskā stāvokļa novērtēšana ļaus izvairīties no ugunsgrēkiem apkures sezonas laikā. Savukārt, dūmu detektors mājoklī savlaicīgi brīdinās tā iemītniekus par izveidojušos sadūmojumu un ļaus pašiem evakuēties, un par notikušo paziņot operatīvajiem dienestiem!
Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 29 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.