Lasīšanas laiks: 8 min
Esi aktīvs un iesaisties balsojuma aptaujā par 2024. gadā iesniegtajām līdzdalības budžeta projekta idejām!
Šī gada uzsaukumā Valmieras novada pašvaldība novada iedzīvotāju sešpadsmit rosinātas projektu iniciatīvas nodod publiskajai balsojuma aptaujai, kas norisinās no 19. novembra līdz 2. decembrim, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas Vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Brūvere.
Balsojuma aptauja norit gan elektroniski – tīmekļvietnē valmierasnovads.lv šeit, gan drukātā veidā, veidlapu aizpildot Valmieras novada pašvaldības novembra informatīvajā izdevumā. Aizpildītas un izgrieztas balsojuma aptaujas lapas lūdzam iesniegt Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un Valmieras novada pašvaldības bibliotēkās.
Aicinām iedzīvotājus būt daļai no šī procesa un aizpildīt balsojuma aptauju, lai noteiktu, kuru projektu ieviešana ir visvajadzīgākā!
Ņem vērā – šogad nav noteikts skaits, par cik projektiem vari atdot savu balsi, tomēr balsot varēs tikai vienu reizi no vienas e-pasta adreses.
1. Jērcēnmuižas parka attīstības un apsaimniekošanas plāns – kultūras mantojuma saglabāšana (Jērcēni). Iesniedzējs: Ilvija Ķimse. Projekta izmaksas: ~ 15 000 EUR
Izstrādāt attīstības un apsaimniekošanas konceptuālu, stratēģiski pamatotu plānu Jērcēnmuižas parka teritorijas attīstībai, saglabājot vēsturiskā parka koncepciju, pilnveidojot un attīstot teritoriju par nozīmīgu ainavu telpu ar daudzveidīgu un dzīvīgu publisko ārtelpu, kam piemīt dabu respektējoša darbība, saglabājot ainavisko struktūru, kā arī biotopu un sugu daudzveidību, respektējot muižas parka vēsturisko identitāti un kultūras pieminekļa statusu.
2. Teritorijas attīstības plāna izstrāde Kokmuižas parkam (Kocēni). Iesniedzējs: Ģirts Vanags. Projekta izmaksas: ~ 15 000 EUR
Kokmuižas vēsturiskā parka vienotas koncepcijas izstrāde. Lai attīstītu un padarītu funkcionālāku un pieejamāku Kokmuižas Barona pils kompleksu, projekta ietvaros tiek piedāvāts izveidot plānu, kas savienotu Kocēnu pamatskolu ar tuvumā esošo Kokmuižas parka taku, kas ved ap Kocēnu pamatskolas dīķi. Lai turpinātu teritorijas attīstīšanu, iekārtošanu un uzlabošanu, ir nepieciešams izstrādāt konceptuālu, stratēģiski pamatotu plānu dabas teritorijas attīstībai, attīstot teritoriju par nozīmīgu ainavu telpu ar daudzveidīgu un dzīvīgu publisko ārtelpu, kam piemīt dabu respektējoša darbība, identitāte, saglabājot ainavisko struktūru.
3. Bērnu rotaļu laukuma pildināšana Valmierā, Meža ielā. Iesniedzējs: biedrība “Kur Gauja apmet loku” un Eva Jeramite-Klagiša. Projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR
Rotaļlaukumam Meža ielā 12A Valmierā, saņemti divi projektu pieteikumi – no biedrības “Kur Gauja apmet loku” un no Evas Jeramites-Klagišas, kuri abi piekrita projekta idejas apvienošanai.
Eva Jeramite-Klagiša rosina pilnveidot rotaļu laukumu, padarot to pieejamāku arī mazākiem bērniem (vienu līdz divus gadus veciem).
Biedrība “Kur Gauja apmet loku” ieplānojusi bērnu rotaļu laukuma brīvajās vietās uzstādīt jauniešiem piemērotus papildu trenažierus.
4. Rotaļlaukuma un āra trenažieru laukuma izveide Plāņu pagastā (Plāņi)
Iesniedzējs: Elīna Stomere. Projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR
Projekta mērķis ir sadarbībā ar vietējo kopienu veicināt Plāņu pagasta ģimeņu dzīves kvalitātes uzlabošanos un bērnu attīstību, izveidojot viņu vajadzībām atbilstošu rotaļu un atpūtas laukumu ar āra trenažieru elementiem Plāņu pagasta centrā pie Tautas nama zaļajā zonā. Projekts nodrošinās ģimenēm ar bērniem iespēju pilnvērtīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku, veicinot bērnu fizisko un sociālo attīstību un sekmēt vietējo iedzīvotāju iesaisti veselīga dzīvesveida popularizēšanā.
5. Āra trenažieru parka izbūve sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” (Valmiera)
Iesniedzējs: biedrība “Valmieras sporta klubs “Burkānciems & Co””. Projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR
Jaunākās paaudzes āra trenažieru parka izveide Valmierā. Projekts paredz trīs pamata jaunākās paaudzes OMNIGYM āra trenažieru izvietošanu sporta un aktīvās atpūtas parkā “Mežs” Valmierā, kas veidos bāzi, lai parku papildinātu ar citām iekārtām un nodrošinātu pilnvērtīgu āra spēka treniņu vietu. Tā ilgtermiņā un visa gada garumā bez maksas būs izmantojama kā individuāliem apmeklējumiem, tā publiskiem veselības veicināšanas pasākumiem.
6. Publiskā rotaļu laukuma izveide Mazsalacā
Iesniedzējs: Vita Reinalde un Jolanta Pinkule. Projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR
Projekta teritorijai pie Parka un Krasta ielas krustojuma Mazsalacā saņemti divi projekta pieteikumi – no Vitas Reinaldes “Publiskā rotaļu laukuma izveide Mazsalacā” un no Jolantas Pinkules “Dinozauru parks jauniešiem”, kuras abas piekrita ideju apvienošanai.
Projekta iesniedzēja Jolanta Pinkule rosina izbūvēt virves tīklu un koka konstrukciju laukumu jauniešiem.
Vita Reinalde saredz vajadzību publiski brīvi pieejamam bērnu rotaļu laukumam Mazsalacā.
7. Valmiermuižas parka un torņa attīstība – sakopta un pievilcīga kultūrvieta ikvienam (Valmiermuiža). Iesniedzējs: biedrība “Valmiermuižas kultūras biedrība”, projekta izmaksas: ~ 15 000 EUR.
Valmiermuižas parka teritorijas un Valmiermuižas torņa telpiski funkcionālās attīstības vīzija. Radot kopīgu uzņēmējdarbības un dzīves telpu, strādājot ne vien pie adreses, bet arī pie tās satura un atmosfēras pilnveidošanas – līdz ar Valmiermuižas torni jāattīstās arī videi, tās nozīmei un pielietojamībai ap to un arī pašai kopienai. Valmiermuižas vārda pievienotā vērtība, sinerģija ar kultūru, vēsturiskā reputācija sniedz avansētas priekšrocības gudras un radošas uzņēmējdarbības attīstīšanai ar augstāku pievienoto vērtību. Tas nav tikai biedrības spēkos, jo daļa īpašumu ir pašvaldības, citi – privāti. Tāpēc jo vairāk tas ir kopienas kopīgs redzējums. To var palīdzēt risināt arī atsevišķa plānojuma īstenošana labākai teritorijas zonēšanai, atsevišķa stratēģija vietai kā nozīmīgai kultūrtelpai ar uzņēmējdarbības attīstības potenciālu.
8. Valtenberģu muižas pludmales volejbola laukuma infrastruktūras atjaunošana un pilnveidošana ar papildu aktīvās atpūtas laukuma izveidi bērniem (Mazsalaca)
Iesniedzējs: biedrība “Mazsalaca/Ramata”, projekta izmaksas: ~ 20 000 EUR.
Valtenberģu muižas pludmales volejbola laukuma infrastruktūras atjaunošana un papildināšana ar soliņiem. Tas veicinātu iedzīvotāju sportiskās aktivitātes dabā, jo jau līdz šim Valtenberģu muižas pludmales volejbola laukums ir aktīvi izmantots un tajā regulāri norit dažādās sacensības. Lai ērtāk ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem, parku plānots papildināt ar soliņiem.
9. Vides pieejamība Vaidavas pagastā (Vaidava)
Iesniedzējs: nodibinājums “Fonds “Iespēju tilts””, projekta izmaksas: ~ 24 000 EUR.
Atjaunot vides pieejamību personām ratiņkrēslos un ar funkcionālajiem traucējumiem, kā arī vietējai kopienai Vaidavā. Projekts paredz pārbūvēt gājēju ietvi. Vides pieejamības ietves remonts paredz tās pārbūvi 110 m garumā posmā no Skolas ielas gājēju pārejas līdz vietai, kur no jauna izbūvētā ietve piekļaujas jau esošajai ietvei.
10. Spēļu un aktīvās atpūtas laukums Kocēnos (Kocēni)
Iesniedzējs: Kocēnu skolas atbalsta fonds, projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR.
Projekta mērķis ir izveidot spēļu un aktīvās atpūtas laukumu Kocēnos, kas būtu paredzēts ģimenēm ar skolas vecuma bērniem. Laukuma atrašanās vieta paredzēta pie sporta nama, bibliotēkas pusē. Tādējādi tas organiski iederēsies kā papildinājums esošajai infrastruktūrai. Ar šo projektu tiks attīstītas atpūtas iespējas Kocēnos, tiks sakārtota izvēlētā laukuma atrašanās teritorija, veidojot to ģimenēm draudzīgu un drošu.
11. Izgaismosim Vērsi (Vērsis)
Iesniedzējs: biedrība “Lauku atbalsta uz izglītības centrs Ramata”, projekta izmaksas: ~ 12 000 EUR.
Projektā “Izgaismosim Vērsi” iecerēts ciemā Vērsis uzstādīt parka laternas, lai tiktu izgaismots un padarīts vizuāli skaistāks centra laukums, bērniem un pieaugušiem nodrošināta drošāka atrašanās autobusa pieturā, uzlabota satiksmes drošība uz ceļa. Projekta mērķa grupa ir visi Vērša ciema un apkārtnes iedzīvotāji, autoceļa V175 Rūjiena–Igaunijas robeža lietotāji. Pašlaik Vērša centra teritorija tumšajā diennakts laikā ir pilnībā neapgaismota.
12. Saglabāt skaistu žogu un vārtus Valmiermuižas staļļa ēkai (Valmiermuiža)
Iesniedzējs: biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola”, projekta izmaksas: ~ 12 000 EUR.
Valmiermuižas Jātnieku skola (VJS) darbojas vēsturiskajās Valmiermuižas govju laidara ēkās, kas Valmiermuižā atradušās jau 19. gadsimta pirmajā pusē. Varena izmēra trīs ēku komplekss no laukakmeņiem veido pagalmu, ko noslēdz akmens mūra žogs ar vārtiem. Šobrīd žogu nepieciešams saglābt un atjaunot. VJS uztur šīs ēkas labā kārtībā, veic nepieciešamos uzlabojumus, kā arī nodrošina nepieciešamo dzīvnieku turēšanai.
13. Spēka trenažieri ar slodzes regulēšanas iespēju (Seda)
Iesniedzējs: biedrība “Cerības pakāpiens”, projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR.
Projekta ietvaros paredzēts uzstādīt trīs multifunkcionālos āra trenažierus. Šie trenažieri ir īpaši ar to, ka tiem iespējams regulēt ceļamo svaru plašā amplitūdā. Tādējādi tie būs piemēroti plašai auditorijai gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, gan arī senioriem, jo katrs lietotājs spēs pielāgot slodzi atbilstoši savam vecumam un fiziskajai sagatavotībai. Trenažieri ir projektēti un ražoti Somijā. Tie izgatavoti no kvalitatīviem materiāliem un ir paredzēti lietošanai visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem. Trenažieri ir biomehāniski pareizi izstrādāti, nodrošinot pareizas celšanas trajektorijas un lenķus, kas ļauj nodrošināt efektīvu treniņu un samazināt traumu risku.
14. Jaunieši – jauniešiem: jauniešu tikšanās stacija “Jāņparks” (Valmiera)
Iesniedzējs: Anna Broka, projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR.
Projekta mērķis ir izstrādāt un aprīkot ārtelpas aktīvās atpūtas/ brīvā laika pavadīšanas zonu ārvidē, t.i., izgatavot āra sēdmēbeles ar apgaismojumu/ rotājumiem. Savukārt dzeramā ūdens brīvkrāns, tajā skaitā dzīvniekiem paredzēts, ir ļoti svarīgs gan apkaimes iedzīvotājiem, piemēram, mājdzīvnieku labturību un aktivitāti attīstošas infrastruktūras veidošanai, gan arī sabiedriski nozīmīgs resurss, lai mazinātu atkritumu veidošanos (vides piesārņojuma mazināšana) no dzērienu pudelēm. Tas ļauj piekļūt ūdenim brīdī, ja klimata pārmaiņu rezultātā dzeramais ūdens nav pieejams.
15. Tagad skatīt, vēsturē lūkoties (Trikāta)
Iesniedzējs: Inga Boškina, projekta izmaksas: ~ 6 000 EUR.
Trikātas centra vēsturiskā vizualizācija pret laika apstākļiem noturīgos stendos. Projekta rezultātā tiks uzstādīti trīs brīvi pieejami stendi ar informāciju par Trikātas vēsturisko centru. Kaut arī plānotās vizualizācijas šķietami būtu mērķētas uz tūristiem, tomēr galvenā mērķauditorija nav tūristi, bet gan paši trikātieši un viņu viesi, radinieki. Interesi par vēsturiskiem notikumiem Trikātā apliecina nesenais pasākums “Tas pa īstam notika Trikātā”, kas rudenī pulcēja ap 50 apmeklētāju, kuri vēlējās dzirdēt vietējo novadpētniecības entuziastu līdzdalītos stāstus.
16. Jauns bērnu laukumiņš Rūjienā (Rūjiena)
Iesniedzējs: Alīna Pūce, projekta izmaksas: ~ 30 000 EUR.
Rūjienas pilsētā publiskais bērnu rotaļu laukums ir novecojis, nedrošs un tam ir ierobežota pieejamība (ziemas sezonā slēgts). Būtiski nepieciešama vieta, kur bērnam droši spēlēties un kopā ar ģimeni aktīvi pavadīt laiku. Mērķa grupas ir ģimenes ar bērniem, bērni un pusaudži. Laukumiņa plānotā lokācija nozīmē aktīvu tā izmantošanu ikdienā. Netālu ir Rūjienas vidusskolas abas ēkas un pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa”, kas dos iespēju jaunākajiem bērniem pēc bērnudārza vai stundām aktīvi pavadīt brīvo laiku. Teritorijai blakus atrodas pludmales volejbola laukums. Gada siltajā laikā laukumiņu izmantotu arī ģimenes, kas viesojas pilsētā.
Atbalstītā projekta ieviešana īstenojama divu gadu laikā.
Plašāk par līdzdalības budžetu Valmieras novada pašvaldībā lasi tīmekļvietnē valmierasnovads.lv, sadaļā “Sabiedrība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Līdzdalības budžets”.
*Informējam, ka aptaujas laikā iegūtā informācija un personas dati (e-pasts) tiks izmantoti, lai nodrošinātu balsojuma unikalitāti un netiks uzglabāti ilgāk kā nepieciešams mērķa sasniegšanai. Papildu informācija par personas datu apstrādi privātuma politikā pieejama tīmekļvietnē valmierasnovads.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Informācija” – “Personas datu aizsardzība”.