Lasīšanas laiks: 4 min
Ja googlējat, kā uzturēt savu virtuvi ideālā kārtībā, iespējams, pārveidojat interjeru vai pārvācaties uz citu mājokli. Vēl viens variants – nevarat, un galu galā patiešām nevēlaties tērēt daudz laika kārtības uzturēšanai. Pirmajā gadījumā tas ir lielisks solis, lai novērtētu, kas un cik daudz nepieciešams, lai virtuve pildītu savu funkciju un tajā būtu ērti. Otrkārt, atkal ir divi varianti: maināt savus ieradumus vai meklējat ērtus veidus, kā sakārtot virtuvi bez lielām problēmām.
Mēs iesakām meklēt ērtus, bet gudrus veidus, kas neprasa no jums lielas izmaiņas. Mēs visi zinām, ka ir vieglāk sākt ar maziem solīšiem! Esam apkopojuši 5 padomus, kurus izmantojot, virtuve vienmēr būs kārtīga, un negaidītu viesu gadījumā jums nevajadzēs attaisnoties: “Nepaspēju sakārtot, piedodiet…”!
1. Izmantojiet gatavošanas laiku maksimāli
Cepot, vārot vai sautējot ēdienu, ir diezgan grūti atkāpties no tā. Vēloties pasniegt perfektu ēdienu, mēs pastāvīgi skatāmies uz laiku un pārbaudām tā gatavību. Šī ir jūsu iespēja neatkāpjoties no katliem sakārtot virtuvi. Iedomājieties, cik pēc tam ir jauki ir ēst kārtīgā un tīrā virtuvē.
Pēc pilnvērtīgas maltītes vēl kādu laiku plānosiet pavadīt baudas pilnajā sajūtā. Mēs visi zinām, cik miegaini jūtamies, kamēr ēdiens atrodas vēderā. Un, ja jūs steidzaties kaut kur doties, jums nebūs jāuztraucas par izlietni, kas ir pilna ar traukiem, kad atgriezīsities. Tāpēc izmantojiet šo gaidīšanas laiku un enerģiju, lai nomazgātu traukus un noslaucītu galda virsmu.
2. Izmantojiet bļodu atkritumiem
Gatavojot ēdienu, neiztiekam bez atkritumiem. Pat 35,4% no mūsu atkritumu tvertnēm aizņem pārtikas atkritumi. Diezgan daudz, vai ne? Turklāt mazie dārzeņu, augļu vai gaļas atgriezumi, kas palikuši uz griešanas dēļa, laika gaitā izžūst un kļūst grūtāk notīrāmi.
Lai izvairītos no tā, ka katru reizi, kad griežat dārzeņus un augļus, jums nevajadzētu iet vai noliekties pie atkritumu tvertnes (turklāt pastāv iespēja, ka pa ceļam vismaz dažus no tiem nometīsiet), novietojiet tuvumā tam paredzētu bļodu. Pēc visu sastāvdaļu sasmalcināšanas bļodā uzkrātos pārtikas atkritumus vienā reizē izmetiet atkritumos.
3. Parūpējieties par smaržu
Mēs jau esam apsprieduši, cik daudz atkritumu paliek pēc gatavošanas. Jautājums – vai jums ir nācies iznest atkritumu maisu agrāk, t. i., pirms maiss ir pilns, tikai nepatīkamas smakas dēļ? Domājams, ka vismaz katrs trešais no viņiem māj ar galvu. Īpaši smarža ātri atklāj, cik patiešām sakopta ir virtuve. Un pat ja darba virsmas ir spīdīgas, ja ne jums, tad kādam citam noteikti gribēsies ātrāk pamest virtuvi.
Galvenais atkritumu smakas cēlonis ir pūstoši pārtikas atlikumi. Ja vēlaties tīrības smaržu (protams, dažādas smaržvielas var uzlabot situāciju, taču nepatīkamā smaka joprojām saglabāsies), bet nevēlaties bieži iznest atkritumus, varat atrast spaini, kas paredzēts tieši atkritumu šķirošanai, klikšķināt šeit.
4. Mazgājiet drāniņas trauku mazgājamā mašīnā
Varam piekrist, ka sūkļi un virtuves lupatiņas ir vismazāk pievilcīgākā lieta virtuvē, vai ne? Īpaši pēc vairākām lietošanas reizēm, kad sūkļu raupjākajā pusē sakrājas arvien vairāk sīku pārtikas atlieku. Nemaz nerunājot par liekajiem taukiem, kas kļūst arvien grūtāk un grūtāk izmazgājami no virtuves lupatiņām.
Ko darīt šajā gadījumā? Ja jums ir trauku mazgājamā mašīna, ievietojiet mazgāties virtuves sūkļus un drānas kopā ar visiem traukiem. Izmazgāsies labāk nekā parastas mazgāšanas laikā un kalpos ilgāk, jo tās nebūs jāizgriež ar rokām.
5. Ievērojiet, kur atstājat lietas steidzoties
Iespējams, nav labākas idejas, kā pielāgot virtuvi savam dzīvesveidam. Protams, ievācoties jaunā vietā, dažādas lietas sakārtojam tā, kā mums tajā brīdī šķiet vislabāk. Laikam ejot pamanāt, kā lietas parādās citās vietās, nevis tajās, kurām tās esat piešķīris, un virtuvē pamazām uzrodas nekārtība. Varat dusmoties uz sevi, jo nespējat uzturēt kārtību. Vai arī samierināties ar to, jo vienkārši nav pietiekami daudz laika, lai katru lietu novietotu savā vietā.
Mums ir trešais variants – tur, kur jūs faktiski atstājat lietas, jo īpaši steigā, ir visērtākā vieta, kur tās glabāt. Ar to nedomājam tādus piemērus kā drēbes, kas karājas uz krēsliem. Nē, tas ir tikai signāls, ka varbūt varat šīs lietas glabāt tuvāk durvīm vai zemākos plauktos. Izveidojiet vietu, kur tās ērti, bet kārtīgi atstāt.