Lasīšanas laiks: 3 min
“Lauku Mērnieks”, kā jau nosaukums vēsta, ir mērniecības uzņēmums, kas darbojas Vidzemē un Latgalē. Pieprasītākie uzņēmuma pakalpojumi ir topogrāfija, kadastrālā uzmērīšana un projektēšanas darbi, kā lokālplānojumi un detālplānojumi. “Lauku Mērnieka” klienti visbiežāk ir cilvēki, kam ir vēlme celt mājas un sadalīt vai apvienot viņiem piederošus īpašumus. Tāpat arī uzņēmums apkalpo klientus, kam nepieciešams plānot veselu ciematu vai pilsētu daļu attīstību. Tomēr pakalpojumu klāsts ir plašāks. Savu uzņēmumu “Lauku Mērnieks” Sandis Bukšs bāzējis Valmierā un darbojas visā Valmieras novadā.
Kas, jūsuprāt, ir lielākais pluss dzīvošanai Valmieras novadā?
Pirmkārt, Valmiera ir ļoti latviska pilsēta. Otrkārt, Valmiera ir ļoti zaļa. Ir patīkami, ka tu vari būt pilsētā un pēc pāris soļiem ārpus pilsētas trokšņiem un kņadas un uzņemt svaigu gaisu. Salīdzinot ar citām pilsētām, Valmiera ir vērsta uz attīstību ne tikai no uzņēmuma, bet arī iedzīvotāju viedokļa.
Kas būtu nepieciešams, kā Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?
Vasaras laikā Valmierā un novadā ir ļoti daudz ko darīt gan draugu lokā, gan ar ģimeni. Notiek daudz pasākumu ne tikai iekštelpās, bet arī brīvdabā. Tomēr ziemā aktivitātes trūkst. Ir standarta iekštelpu nodarbes, piemēram, peldbaseinā, taču, ja tu profesionāli nenodarbojies ar sportu, tad ne katru dienu vari to atļauties.
Zināms mīnus tieši Valmieras pilsētai ir tas, ka šeit trūkst, kur dzīvot. Tomēr, strādājot mērniecībā un saskaroties ar attīstītājiem, var spriest, ka tiek darīts daudz, lai nekustamais fonds augtu. Iespējams, kļūda ir bijusi jau iepriekš – nav gana laicīgi plānots šāds risks – vai vienkārši strauji pieaudzis gribētāju skaits dzīvot Valmierā. Tas iet soli solī ar attīstības iespējām – būtu vairāk cilvēku, vairāk uzņēmumu un vairāk darba vietu.
Svarīgi piebilst, ka noteikti līdzīga attīstība nepieciešama ne tikai pilsētā, bet arī visa novadā. Tas varētu veicināt labklājību. Šobrīd mazāka uzmanība tiek vērsta mūsu lielajam novadam, tādēļ būtu nepieciešams attīstīt arī pagastus. Esošās iestrādnes var uzlabot, meklējot labus piemērus ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, piemēram, Igaunijā.
Noteikti esiet strādājis visā Valmieras novadā, tādēļ vai varat pastāstīt nedaudz par savu uzņēmumu un kā attīstās novads no mērnieku skata punkta?
Novada attīstību var novērot šādi – ja mūsu nozarē ir ko darīt, ir ko mērīt, tas nozīmē, ka cilvēki kaut ko plāno un attīstās. Viena no jomām, kas sevišķi attīstās, ir būvniecība. Tiek būvētas ne tikai jaunas mājas, bet arī industriālās ēkas. Tāpat novadā darbojas ļoti daudz mežistrādes uzņēmumu un lauksaimnieku, kas aktīvi kopj savas zemes un virzās uz izaugsmi. No mērnieku jomas var sacīt, ka rosība notiek ne tikai pilsētā, bet visā novadā.
Kādēļ esiet izvēlējies Valmieru kā vietu uzņēmuma attīstībai?
Galvenais iemesls ir tas, ka ar ģimeni dzīvoju Valmierā. Neesmu dzimis Valmierā, bet pabeidzu Vidzemes augstskolu šeit, tādēļ izlēmu palikt. Netīši nonācu mērniecības nozarē un uzņēmos vadīt uzņēmumu. Valmieras novadā ir ļoti laba aura un ir cilvēki, kas ir gatavi sadarboties un uzņemas iniciatīvu, tādēļ saskatīju to kā iespēju.