Lasīšanas laiks: 2 min
Vidzemes Augstskolas (ViA) politoloģiajs studiju programmai piešķirts nosaukums “Pārvaldība un inovācijas”, mainot arī progammas fokusu un saturisko piepildījumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ViA sabiedrisko attiecību speciālists Juris Lūsis.
Pēc viņa teiktā, arī turpmāk programma saglabās savas līdzšinējās stiprās puses, taču jauni akcenti tikšot likti uz inovatīvas un radošas domāšanas veicināšanu, līderības kompetenču attīstīšanu, kā arī inovāciju radīšanu un ieviešanu pārvaldībā.
Kā pārmaiņas skaidroja ViA Pārvaldības virziena direktore Dace Jansone: “Ekonomiskā krīze parādīja, ka valsts un pašvaldību pārvaldības sistēmā ir vajadzīgi jauni speciālisti, kas spēj piedāvāt inovatīvus risinājumus esošajām problēmām un spēj ātri reaģēt uz vides izmaiņām, spēj apzināt dažādas alternatīvas un rast ilgtspējīgus risinājumus, kā arī saredzēt un ņemt vērā iedzīvotāju un uzņēmēju intereses.”
Kā norādīja J.Lūsis, – laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija kritiski izvērtēja sociālo zinātņu studiju programmu lietderību, programma saņēma augstāko novērtējumu, savukārt starptautiskie eksperti izteikuši pārliecinošu atbalstu profesionālās studiju programmas “Pārvaldība un inovācijas” attīstības plānam.
Programmas nosaukums mainīts, lai labāk pozicionētu jauno piedāvājumu. “Speciālistiem, pabeidzot studiju programmu, paveras plašas darba iespējas,” uzsvēra D. Jansone. Pēc viņas teiktā, programmas līdzšinējie absolventi vada projektus pašvaldībās, veicinot sadarbību ar iedzīvotājiem un starptautisko sadarbību, arī nevalstiskās organizācijas kļūst arvien nozīmīgāki spēlētāji un paver plašas darba iespējas visdažādākajās jomās. Tāpat ievērojams darba lauks paveras valsts pārvaldē un ministrijās – politiku un programmu plānošanā, ieviešanā un novērtēšanā, kā arī pieprasīti ir kvalificēti speciālisti darbam Eiropas Savienības institūcijās un starptautiskajās organizācijās.
“Mainoties apdzīvojumam, jāmeklē veidi, kā optimizēt pakalpojumu sniegšanu, tajā skaitā, izmantojot arī elektroniskos pakalpojumus un interneta līdzdalības risinājumus. Savukārt sociālajā jomā un sabiedrības veselībā jāpanāk lielāka sabiedrisko organizāciju iesaiste un pašu iedzīvotāju atbildība,” inovāciju nepieciešamību pārvaldībā pamatoja D. Jansone.