Lasīšanas laiks: 2 min
15. oktobrī Valmieras novada Naukšēnu, Kārķu, Jeru un Rencēnu pagastā zemessargi praktiski pilnveidos militārās iemaņas un kaujas spējas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, 22.kaujas nodrošinājuma bataljona Civilmilitārās sadarbības speciāliste Lelde Krancmane.
Mācību uzdevumu veikšanai zemessargi pārvietosies gan ar kājām, gan ar militāro transportu. Uzdevumu izpildes laikā zemessargi lietos mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Pēc mācībām izmantotā teritorija nepieciešamības gadījumā tiks sakopta.
Apmācības Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku praktisko aizsardzības iemaņu uzlabošanai un Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai.
Zemessardze aicina Valmieras novada iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos, un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.
Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Vairāk nekā 8200 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.
Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.