Lasīšanas laiks: 5 min
SAJŪTU PARKS
Ikvienam dabas mīļotājam ir iespēja izbaudīt pastaigu basām kājām pa atjaunoto baso pēdu taku Sajūtu parkā. Tā ir 2 km gara un veidota no dažādiem dabas un līdzsvara objektiem. Ikviens ir aicināts izbaudīt 15 dažādus mulčus, dabas dizaina objektus un koka līdzsvara elementus. Akmentiņi, zilas stikla lodītes, čiekuri, baltas smiltis, mizas mulča un kastaņi – visa taka ir jāveic ar basām kājām. Pēc pastaigas ir iespēja atpūsties siltās ziedu kāju vanniņās ar sezonāliem komponentiem. Šī pieredze atmodinās visas piecas maņas!
Taka kokos ir viena no interesantākajām, bet drošākajām takām parkā. Tā ir 1,5 km gara un no 5 līdz 11 metrus augsta, ar četriem nolaišanās posmiem pa upi pa virvi. Šī taka nav tikpat sarežģīta kā pārējās takas. To var izmēģināt ikviens bez bailēm un riska. Jāatzīmē, ka taka ir paredzēta adrenalīna entuziastiem.
Takā tiek izmantota nepārtrauktā Šveices drošināšanas sistēma “Saferoller”. Ar šīs sistēmas palīdzību nav iespējams sevi patvaļīgi atāķēt no drošības troses takas apmeklējuma laikā.
VALMIERAS LIVONIJAS ORDEŅA PILSDRUPAS
Drupas glabā atmiņas par seno Valmieras pilsētas centru un rotā skaisto apkārtējo dabu. Livonijas ordeņa pils ar nocietinātu priekšpili, spēcīgiem aizsargmūriem, vaļņiem un grāvjiem bija pirmais Livonijas ordeņa nocietinājums Gaujas labajā krastā. Pils celta 13. gadsimtā, iespējams, senās latgaļu pils vietā. Ordenis izvēlējās stratēģiski piemērotu vietu, lai būtu drošs, ka pils būs pasargāta no iebrucējiem no Gaujas stāvkrasta un Rātsupītes dziļās gravas.
Tā ir vieta, kur tika pieņemti iekšpolitiski un ārpolitiski nozīmīgi lēmumi, jo pilī notika Livonijas ordeņa landtāgu – Livonijas ordeņa valstu pārstāvju sanāksmes.
Ziemeļu kara laikā 1702. gadā pilsētā iebruka cara Pētera I karaspēks, kas aizdedzināja pilsētu un nopostīja pili. Pilsētniekiem bija atļauts izmantot pils mūra akmeņus kā būvmateriālu savu ēku celtniecībā, tāpēc vēl šodien Rīgas ielas namos atrodas senie Livonijas ordeņa pils laukakmeņi.
BEVERĪNAS LABIRINTI
Atvērts no 1. maija līdz 1. novembrim – darba laiks 10:00 – 20:00
Ja vēlaties labi pavadīt laiku un apskatīt gadu gaitā attīstītu vietu, tad ir vērts apmeklēt Beverīnas novadu, kur atrodas koka skulptūru parks “Beverīnas labirinti”. Ko tur apskatīt?
Koka skulptūru parks nepārtraukti attīstās, un tagad tajā ir vairāk nekā 370 koka skulptūru, kā arī citas izklaides iespējas. Parks atrodas pie autoceļa Valmiera-Smiltene, Beverīnas novada Brenguļu pagasta Brenguļu ciemā.
Visā 2,5 ha platībā izvietotas lielas un mazas koka skulptūras. Izbaudiet dienu brīvā dabā kopā ar ģimeni vai draugiem, spēlējot spēles. Smiekli un pozitīvas emocijas garantētas Dažādas aktivitātes visiem vecumiem. Spēles, prāta mežģi, šūpoles – viss, kas nepieciešams, lai pavadītu brīnišķīgu dienu. Arī 635 metrus garš labirints visiem vecumiem.
Atpūtas parks ar vairāk nekā 370 koka skulptūrām:
- 80 lielas brīvdabas spēles un atrakcijas pieaugušajiem un bērniem
- 6 dažādi labirinti
- Bērnu rotaļu laukums
- Flinstounu un Simpsonu ģimenes koka skulptūras
- Krāsainu minionu skulptūras
- Šūpoles, novuss – “Baltijas biljards”
SIETIŅIEZIS
Lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā – 15 m augsts un 400 m plats. Saulē tas sasilst un saglabā siltumu, tāpēc savvaļas bites to ir izvēlējušās par savu mājvietu, veidojot unikālu medus sētu atseguma sienās. Atkalnē ir labiekārtota dabas taka ar vairākām skatu platformām. Ir pieejamas piknika vietas, kā arī informācijas stendi un autostāvvieta.
Sietiņieža nosaukums (smalka – sietaina klints) cēlies no ieža plašās zobainības. Klintij ir vairākas neparastas formas – alas, balsti, alkas, veidojas arka. Tā tiek uzskatīta par vienu no augstākajām klintīm Latvijā, lieliska skatu vieta atrodas Sietiņieža klints augstākajā punktā.
ALUS DARĪTAVA
Turpinot senās Valmiermuižas viesmīlības tradīcijas, jaunās alus darītavas īpašnieki aicina jūs apmeklēt Valmiermuižas alus darītavu. Apmeklējuma laikā ir iespēja uzzināt, kā bagātā muižas vēsture ietekmējusi alus ražošanu, kā nesteidzīgā veidā no dabīgām sastāvdaļām tiek gatavots dzīvais alus un kā to degustēt pēc muižas kungu modes. Valmiermuižas alus darītavas apmeklējums un degustācija ilgst aptuveni 1,5 – 2 stundas.
Blakus alus darītavai esošajā vecās klēts ēkā ir iekārtota mūsdienīga latviešu virtuve, kur var nesteidzīgi nobaudīt izslavēto Valmiermuižas alu un baudīt saimnieku viesmīlību (atvērts līdz 2020. gada 19. septembrim).
Vecās klēts ēkā, kurā atrodas alus virtuve, atrodas arī latviešu garšas veikals. Tajā var iegādāties Valmiermuižas alu, kā arī dažādus gardumus, dizaina ēdienus, pirtslietas un lauku labumus, ko darinājuši latviešu meistari no tuvākas un tālākas apkārtnes.
Tā ir vieta, kur ikviens var atrast radošas idejas dāvanām.
Iepriekš piesakoties, gan lieli, gan mazi aicināti Valmiermuižas parkā izbaudīt izjādes ar zirgiem vai ponijiem, kā arī izbraucienus tuvējā pajūgā vai kamanās. Zinātkārākie tiek aicināti doties izzinošā ekskursijā Valmiermuižas staļļos, lai iepazītu zirgu ģimenes ikdienas paradumus, niķus un stiķus un cienātos ar kādu kārumu.