Lasīšanas laiks: 2 min
Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 121 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 9 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no gadījumiem viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 58 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 30 par ātruma pārsniegšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.
Vakar, 11. maijā, īsi pēc pusdienlaika Valmierā, Tērbatas ielā vīrietis, braucot ar elektroskrejriteni, iebrauca sētā un krita, gūstot smagas traumas. Vīrietis nogādāts medicīnas iestādē. Policijā sākts administratīvais process.
Pēdējo gadu laikā elektroskrejriteņu popularitāte ir strauji augusi visā Latvijā un arī Valmieras pilsētā satiksmes dalībnieki sāk aktīvāk izmantot elektroskrejriteņus. Arvien biežāk uz ielām redzam dažādu vecumu cilvēkus, kas izbauda atpūtu vai pat dodas uz darbu un mājās uz elektroskrejriteņa. Lai arī to var uzskatīt par efektīvu un mūsdienīgu pārvietošanās līdzekli, ir dažas svarīgas lietas, kas būtu jāatceras, lai piedalīšanās satiksmē būtu droša un patīkama.
Tāpat Valsts policija atgādina, ka vakar, 11. maijā, valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), kuros noteikts regulējums elektroskrejriteņiem. Normatīvais regulējums paredz elektroskrejriteņu pārvietošanos gan pa gājēju ietvēm, gan veloceļiem, gan brauktuvēm, vienlaikus nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.
Valsts policija atgādina, kas jāņem vērā elektroskrejriteņu vadītājiem:
- Elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim.
- Elektroskrejriteņa vadītājs nedrīkst transportlīdzekli vadīt alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē;
- Ar elektroskrejriteni nedrīkst pārvietoties vairāk nekā viena persona, kā arī nevar vest kravu;
- Ir atļauts šķērsot gājēju pāreju, nenokāpjot no skūtera, taču obligāti jāpārliecinās, ka autovadītājs tevi redz, kā arī jāsamazina ātrums;
- Eletroskrejriteņu maksimālais ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā.
Elektroskrejriteņi zināmā mērā atvieglo pārvietošanos pilsētās un ir videi draudzīgāki, taču to vadītājiem ir jābūt atbildīgiem un uzmanīgiem, lai netraucētu citiem satiksmes dalībniekiem, kā arī, lai izvairītos no traumām. Valsts policija atkārtoti atgādina, lai brauciens būtu drošs un patīkams, pirms brauciena iepazīsties ar drošības noteikumiem.