Lasīšanas laiks: 2 min
Rūjienas novada relatīvi augstā saslimstība ar Covid-19 saistīta ar nesen atklātu uzliesmojumu pašvaldības teritorijā esošajā valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja”, aģentūrai LETA pastāstīja Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.
Viņš skaidroja, ka novadā ir trīs sociālās aprūpes institūcijas – viena privātā, pašvaldības un valsts. Pēdējā nesen esot atklāts uzliesmojums, kā rezultātā saslimstības rādītājs novadā ir būtiski pieaudzis.
Lai gan priekšsēdētājs neminēja konkrētu saslimušo skaitu šajā sociālās aprūpes centrā, viņš atklāja, ka pansionātā ir noritējusi vakcinācija, kā rezultātā tur mītošie ir jau saņēmuši vienu vakcīnas pret Covid-19 devu, un patlaban slimo bez simptomiem.
Sociālās aprūpes centra “Rūja” vadītāja Ligita Kāsena aģentūrai LETA komentārus nesniedza, aicinot jautājumus adresēt valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” vadītājam Kristapam Keišam, jo “Rūja” ir šīs iestādes filiāle. Aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties ar Keišu.
Vienlaikus Labklājības ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka informāciju par šo gadījumu varēs sniegt pirmdien.
Jau ziņots, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, ceturtdien Rūjienas novadā atklāti 25 Covid-19 gadījumi. Vienlaikus pašvaldība ir ar vienu augstākajiem 14 dienu saslimušo skaitiem uz 100 000 iedzīvotāju, tomēr novadā arī ir relatīvi neliels iedzīvotāju skaits, kas var veicināt straujāku saslimstības rādītāja pieaugumu.
Tāpat novadā arī atrodas pašvaldības sociālās aprūpes centrs “Lode”. Labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL; KPV LV) trešdien atklāja, ka šajā aprūpes centrā veiktie dažāda veida testi uzrādījuši pretrunīgus rezultātus. Ministres ieskatā, centrā potenciāli tika atklāti viltus pozitīvi Covid-19 gadījumi.
Petraviča skaidroja, ka “Lode” 18.martā tika nodoti 86 polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testi, no kuriem piecos gadījumos atklāts Covid-19, tomēr vēlāk veiktie eksprestesti uzrādīja, ka neviens nebija Covid-19 pozitīvs, turklāt līdzīgs rezultāts atkal uzrādīts PĶR testos.
SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs šajā sakarā iepriekš skaidroja, ka šie gadījumi joprojām tiek pieskaitīti statistikai līdz tiks galēji secināts, kurš no veiktajiem testiem uzrādījis nepareizu rezultātu.