Valmieras Ziņas

Gaujas kreisajā krastā veido brīvi izmantojamus pludmales volejbola un futbola laukumus

Lasīšanas laiks: 2 min

Airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā Valmierā uzsākta divu pludmales volejbola laukumu un viena pludmales futbola laukuma izveide. Abi laukumi būs publiski brīvi pieejami fiziski aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Laukumu izveides mērķis ir veicināt fiziski aktīvu valmieriešu dzīvesveidu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

“Mūsu kā pašvaldības uzdevums sportiski aktīva, veselīga dzīvesveida veicināšanas jomā ir radīt vidi, kurā valmieriešiem patiktu un būtu vēlēšanās nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Protams, tie ir dažādi veselību un fizisko aktivitāti veicinoši pasākumi, taču vispirms tā ir arī atbilstoša sporta infrastruktūra,” nepieciešamību veidot brīvi pieejamu publisko sporta infrastruktūru pamato Rihards Zalte, Valmieras pilsētas pašvaldības galvenais sporta projektu vadītājs.

“Ņemot vērā iedzīvotājam draudzīgas pilsētvides plānošanas principus, būtiski rast risinājumus, lai fiziskās aktivitātes rosinoša infrastruktūra būtu pēc iespējas daudzveidīga, dažādiem sporta veidiem piemērota un atrastos pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietām,” sporta infrastruktūras plānošanas principus skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības galvenā arhitekte Zanda Lapsa.

Gaujas krastos esošās Daliņu pludmales volejbola laukumi vasarā lielākoties ir ļoti noslogoti. Būtiski arī, ka airēšanas bāzes “Krāces” teritorijā veidotais pludmales futbola laukums būs pirmais šāda veida laukums Valmierā. Pludmales volejbola un futbola spēlēšanai atbilstošākā vieta ir dabiskajām ūdenstilpēm tuvumā esošās pludmales zonas. Tādēļ par jauno sporta laukumu atrašanās vietu izvēlēta pilsētas pašvaldībai piederošā airēšanas bāze “Krāces” teritorija, kur tiek nodrošināta pastāvīga uzturēšana un uzraudzība.

Sporta laukumi tiek veidoti krastu zonā, kur augsne piesārņota ar atkritumiem, tai skaitā stikla lauskām. Tādēļ grunts virsējā kārta tiek noņemta, tās vietā pa virsu uzberot 40 cm biezu smilšu kārtu. Tā kā laukumi paredzēti tieši pludmales sporta veidiem, cietais segums laukumos nav plānots.

Jaunie sporta laukumi nebūs paredzēti plaši apmeklētu, publisku sporta sacensību norisei. Tādēļ papildu jau šobrīd airēšanas bāzē “Krāces” notiekošo sporta pasākumu radītajai slodzei minētajā teritorijā nav paredzams būtisks automašīnu skaita vai trokšņa pieaugums.

Laukumu izveidi atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem veic SIA “NCC BALTIC”. To ierīkošanas izmaksas ir 11 117,00 EUR ar PVN. Tiks uzstādīti pludmales volejbola stabi un tīkli, kā arī metāla futbola vārti 2370,00 EUR ar PVN vērtībā, kas tiek segti no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” aicina darbā skolotāja palīgu (profesiju klasifikatora kods 5312 01) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1.0 likme). Darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 760,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika līdz 810,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2025. gada 12.maijam personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 29405471. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-05-12 Kontaktpersona: valodzite@valmiera.edu.lv 29405471

NORGE HOUSE ir starptautisks būvniecības uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes koka karkasa un moduļu mājas, vadoties pēc koncerna augstajiem standartiem un izstrādātajām tehnoloģijām. Komandai paplašinoties, uzņēmums darbā aicina Betonētājus (vairākas darba vietas, darbam ražotnē un objektos visā Latvijas teritorijā) Galvenie darba pienākumi: · Betonēšanas veidņu uzstādīšana; · Armatūras stiegrojuma iestrāde; · Stiegrojuma karkasa un ieliekamo detaļu sagatavošana; · Betona iestrādāšana veidņos; · Gatavo konstrukciju atveidņošana; · Izgatavoto konstrukciju kvalitātes kontrole. Prasības: · Vēlama iepriekšēja darba pieredze stiegrošanas un betonēšanas darbos; · Spēja veikt fizisku darbu; · Precizitāte, augsta atbildības izjūta, centīgums. · Darba pieredze - 3 gadi vai atbilstoša izglītība · gatavību doties darba komandējumos uz Eiropas valstīm. Uzņēmums piedāvā: · Atalgojumu sākot no 2000, - EUR mēnesī, atkarībā no pieredzes un zināšanām; · Atbildīgu un dinamisku darbu starptautiskā uzņēmumā; · Stabilitāti, personīgās un profesionālās izaugsmes iespējas; · Atsaucīgus un profesionālus kolēģus; · Visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu veiksmīgam ikdienas darbam; · Bezmaksas transportu uz/no objektiem; · Regulāras pamācības un kvalifikācijas celšanu · Lai pieteiktos, CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@norgehouse.com Profesija: BETONĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-06-30 Kontaktpersona: Norge House

Mūsu partneri