Lasīšanas laiks: 2 min
Portāls “Valmieras Ziņas” turpina sekot līdzi, kā koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ izsludinātais ārkārtējais stāvoklis Latvijā un citviet pasaulē ietekmē Valmieras uzņēmumu darbu. Jau publicējām informāciju par uzņēmumu “Valmieras piens”, “Akācija E.V.”, SIA “VALPRO”, AS “Valmieras stikla šķiedra” , kā arī par Valmieras viesnīcām. Taču ir nozares, kur darbs nedrīkst apstāties pat ārkārtējās situācijas laikā. Viena no tām ir atkritumu apsaimniekošana. Šajā rakstā par to, kāda situācija ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā ZAAO.
SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis pastāstīja:
“Šobrīd atkritumu apsaimniekošanā esam veikuši izmaiņas, lai varētu turpināt pakalpojumu sniegšanu atbilstošā kvalitātē un maksimāli droši mūsu darbiniekiem.
Vairāk nekā nedēļu birojs strādā attālināti, klientus apkalpojam telefoniski un izmantojot digitālās iespējas ikdienas darba nodrošināšanai.
Nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veicam pēc plānotā grafika. Atkritumu vedēju vadītāji un krāvēji lieto individuālos aizsarglīdzekļus, regulāri dezinficējam automašīnu kabīnes, esam uzsākuši atkritumu konteineru vāku dezinficēšanu vietās, kur ikdienā atkritumu konteinerus izmanto vairāk iedzīvotāju.
Attiecībā uz iepakojuma vākšanu – konteineru tukšošana notiek pēc grafika, neapkalpojam iekštelpu konteinerus – kastes, lai mazinātu cilvēku saskarsmes riskus. Esam ieviesuši atsevišķus ierobežojumus EKO laukumu jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu pakalpojumos, lai maksimāli mazinātu riskus, nav iespējami skaidras naudas norēķini un līgumu slēgšana klātienē, jāievēro 3 metru distance pārzinim no klienta.
Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” darbs norit ikdienas režīmā, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus ikvienam mūsu darbiniekam un atkritumu šķirotājiem. Esam izvērtējuši galvenos riskus, kas pastāv turpmākā pakalpojumu nodrošināšanā, gan attiecībā uz darbaspēku, gan nozarei regulējošo prasību izpildi.
Apzināmies, ka mūsu pakalpojums ir tas, kura sniegšanā ir jānodrošina nepārtrauktība arī krīzes situācijā. Vienlaikus jānorāda, ka atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nepārtrauktība, kuru tik svarīgi šobrīd ir nodrošināt, ir tiešā veidā atkarīga gan no darbaspēka pieejamības, gan atkritumu radītāju savlaicīgi veiktiem maksājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Būtisku izdevumu daļu maksā par atkritumu apsaimniekošanu veido dažādi nodokļu maksājumi, attiecībā uz kuru samaksu valsts šobrīd nav paredzējusi nekādas atkāpes, jo nekvalificējamies nevienam no valstī noteiktajiem kritērijiem. Tādēļ aicinām atkritumu radītājus izvērtēt esošos atkritumu izvešanas grafikus atbilstoši faktiski radītajam atkritumu daudzumam, tādējādi radot iespēju ietaupīt uz izdevumiem par šo pakalpojumu, taču, saņemot šo pakalpojumu ar nepieciešamo regularitāti, ievērot noteiktos maksājumu termiņus.”