Lasīšanas laiks: 3 min
Otrdien, 23.jūlijā, Valmieras sākumskolā norisinājās tikšanās ar Latvijas izcilo skeletonistu Martinu Dukuru. Uz tikšanos bija aicināti visi Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi, treneri un citi sporta draugi.
Tikšanās laikā Martins Dukurs pastāstīja par savas sportista karjeras līkločiem, kā arī demonstrēja skeletona aprīkojumu un sporta trofejas.
Sportists atklāja, ka sācis nodarboties ar skeletonu 14 gadu vecumā, taču pirmos astoņus gadus tas bijis vienkārši hobijs. Tikai nobriedušā vecumā viņš atskārtis, ka nopietni trenējoties, pareizi ēdot un ievērojot dienas režīmu, kā arī veltot uzmanību psiholoģiskās noturības stiprināšanai, var sasniegt augstus rezultātus. Taču ļoti svarīgs faktors skeletonā ir labas tehnikas pieejamība.
Martins Dukurs atklāja, ka visinteresantākais grūtajā sportista karjerā ir bijis sākt no pašiem pamatiem apgūt Latvijā pilnīgi nezināmu sporta veidu. Pirmās kamanas, kuras brāļi Dukuri sākuši izmantot, tika atrastas atkritumu konteinerā pie Siguldas trases. Tur savulaik trenējušies ārzemju sportisti, kuri šīs kamanas atzinuši par nederīgām. Pamazām mūsu skeletonisti tikuši pie labāka aprīkojuma, iegādājoties tehniku ārzemēs. Taču konkurenti ne labprāt dalījušies ar savām iestrādnēm. Brāļi arī sapratuši, ka katram sportistam kamanas ir jāveido individuāli, lai sasniegtu maksimāli labus rezultātus. Sākumā vairāk ticis “špikots” no konkurentiem un mēģināts atdarināt, taču pašlaik Dukuri paši būvē savas kamanas, kas vienas no labākajām pasaulē, tādēļ daudzi konkurenti mēģina atdarināt viņu ražojumus.
Skeletonists arī atbildēja uz daudzo interesentu jautājumiem gan par to, cik tālu var aizlēkt, gan arī par attiecībām ar brāli un tēvu, gan arī par saviem hobijiem. Viņš atklāja, ka skolas gados ne tikai nodarbojies ar sportu, bet arī dziedājis korī un dejojis. Sportists mudināja arī jauniešus darīt dažādas lietas, jo ” tikai darot, var kaut ko sasniegt un atliek mazāk laika darīt muļķības.”
Pašlaik Martina Dukura aizraušanās ir hokejs, kā arī automašīnas. Turklāt automašīnu tirdzniecība abiem brāļiem devusi iespēju nopelnīt līdzekļus, ko ieguldīt sporta karjerā. Dodoties uz sacensībām Eiropā un Ziemeļamerikā, brāļi arī veltījuši laiku automašīnu iegādei un nosūtīšanai uz Latviju.
Sportists uzsvēra, ka skeletons nav sporta veids, ar kuru sākt nodarboties no agras bērnības. Ir nepieciešama laba fiziskā un psiholoģiskā sagatavotība, tādēļ vispirms ir jāsāk ar pamatiem – vieglatlētiku un citiem sporta veidiem, kas trenē visu ķermeni, lai varētu izturēt fizisku slodzi un vibrācijas, braucot ar skeletona kamanām.
Valmieras Bērnu sporta skola regulāri organizē dažāda veida meistarklases un tikšanās ar pazīstamām sporta personībām, izciliem sportistiem un iedvesmojošiem atlētiem. Septembrī Valmieras BSS audzēkņi tikās ar skolas bijušo audzēkni olimpieti Arni Rumbenieku, kurš ar jauniešiem dalījās ne tikai savā olimpiskajā pieredzē, bet arī teorētiskajās zināšanās par profesionāla skoļotāja karjeru un sniedza iespēju praktiski iemēģināt spēkus soļošanā. Tāpat skolas audzēkņiem mestarklasi snieguši arī Valmieras BSS absolventi, izcilie peldētāji Sindija Siliņa un olimpietis Uvis Kalniņš, jūnijā sporta skolas audzēkņi un treneri piedalījās pirmajā Brāļu Bertānu meistarklasē basketbolā.