Lasīšanas laiks: 3 min
Trešdien, 24.aprīlī, Burtnieku novada pašvaldības sēdē pēc astoņu deputātu ierosinājuma tika lemts par domes priekšsēdētāja Guntara Štromberga atbrīvošanu no amata. Par atbrīvošanu nobalsoja visi astoņi deputāti, kuri rosināja šo domes lēmumu – Jānis Leitis, Andris Ķibermanis, Igors Korņējevs, Valērijs Pudenko, Jānis Zauers, Edvīns Straume, Gatis Cukmacis un Gunārs Laizāns. Pret balsoja pārējie septiņi domes deputāti. Līdz ar to Guntars Štrombergs ir atbrīvots no domes priekšsēdētāja amata.
Debatēs iniciatīvu uzņēmās Kārlis Greiškalns, kurš vēlējās noskaidrot no visiem astoņiem neuzticību izteikušajiem deputātiem, kāpēc viņi šādu lēmumu pieņēmuši. Jānis Leitis norādīja, ka G. Štrombergs nav īstenojis solījumus par novada attīstību.
Leitis arī atgādināja, ka priekšsēdētājs vienā sapulcē ir paudis negatīvu nostāju pret administratīvi teritoriālo reformu, savukārt plašsaziņas līdzekļos ir izteicis atbalstu reformai, kas, viņaprāt, nav novada iedzīvotāju interesēs.
G.Štrombergs norādīja J.Leitim, ka viņam jābūt uzmanīgam ar saviem izteikumiem, jo šī ir tikai viņa interpretācija par domes priekšsēdētāja pausto viedokli.
Gunārs Laizāns kā vienu no iemesliem savam lēmumam minēja slikto komunikāciju ar priekšsēdētāju. Viņš ne reizi nav veltījis laika personīgai sarunai un ne reizi nav apmeklējis viņa vadīto zemes komisiju.
Savukārt deputāts Andris Ķibermanis atteicās atbildēt, kādēļ ir parakstījis rosinājumu atstādināt domes priekšsēdētāju.
Taču Igors Korņējevs atklāti paziņoja, ka galvenais iemesls neuzticības izteikšanai ir Vecates pagasta pārvaldes vadītāja vieta likvidēšana.
K.Greiškalns norādīja, ka par šo lēmumu balsoja deputāti, nevis vienpersoniski izlēma domes priekšsēdētājs.
Igora Korņējeva kolēģe no Nacionālā apvienības “Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK saraksta Inese Gaumane atgādināja, ka šis lēmums tika pieņemts pēc Edvīna Straumes sagatavotā lēmuma projekta. Deputāte uzsvēra, ka, pieņemot lēmumu, pirmkārt ir jādomā par iedzīvotājiem. Iepriekšējās vēlēšanās tieši Guntars Štrombergs saņēma visvairāk balsu. Lai gan sākumā visi deputāti kā vienota komanda atbalstīja viņa ievēlēšanu, taču šo divu gadu laikā komandas darbs nav izdevies.
„2017.gadā, kad ievēlējām priekšsēdētāju un viņa vietnieku, es ticēju komandai, nododot balsi par abiem. Mums bija tautas atbalstīts priekšsēdētājs un juridiskajos jautājumos ļoti zinošs vietnieks, kas varētu palīdzēt strādāt komandā un domāt par novada attīstību kopumā. Taču ir noticis lūzums, un mēs vairs neesam komanda,”
atzina Inese Gaumane. Viņa atsaucās arī uz iedzīvotāju pausto viedokli, ka šajā pārmaiņu laikā, kad gaidāma jauna pašvaldību reforma, dome nespriež par to, kāda būs novada nākotne, bet gan maina vadību.
„Katra nesaskaņa domes darbā atstāj iespaidu uz novada attīstību un arī pašvaldības darbu. Mums ir liela darbinieku mainība un darbā nepiesakās augsti kvalificēti darbinieki. Izglītības jomā jau ir nomainījies septītais darbinieks un ir grūti atrast vadītāju pirmsskolas izglītības iestādei „Namiņš”. Mēs neesam droša un uzticama pašvaldības, kas ilgtermiņā var nodrošināt darbiniekam stabilitāti,”
norādīja Inese Gaumane.
Deputāte arī uzsvēra, ka pēdējos divos gados Guntara Štromberga vadībā domes darbs bijis organizēts ļoti plānveidīgi un apzinīgi, tādēļ viņa neredz pamatojumu priekšsēdētāja atstādināšanai no amata.
Viesturs Karlivāns uzdeva jautājumu, vai deputāti, kas parakstījušies zem ierosinājuma atstādināt Guntaru Štrombergu, nav kaut ko sajaukuši. Viņaprāt šajā lēmuma projektā ir jābūt domes priekšsēdētāja vietnieka vārdam, kuram ir piešķirtas lielas pilnvaras lēmumu pieņemšanā.
„Izsakot neuzticību priekšsēdētājam, viņš izsaka neuzticību pats sev,”
pauda deputāts.
Arī deputāte Kristīne Auziņa piekrīt, ka daļa atbildības ir jāuzņemas domes priekšsēdētāja vietniekam, kuram tika piešķirtas gana plašas pilnvaras noteiktās jomā. Piemēram, ir aizkavējusies pašvaldības jaunās attīstības programmas izstrāde, lai gan iepriekšējās programmas darbība jau ir beigusies. Viņa arī piebilda, ka no astoņiem deputātiem, kuri rosināja Štromberga atstādināšanu, septiņi jau ir darbojušies domē iepriekšējos sasaukumos.
„Man ir jautājums šiem deputātiem. Ja mēs pavērojam, kā bijis agrāk, kurš pret kuru ir balsojis, paudis neuzticību un viens pret otru karojis, vai jums šķiet, ka tagad, sanākot kopā, kaut kas jūsu starpā mainīsies, vai šīs īpašības var kaut kur tā vienkārši pazust?”
Gadi iet, novadu reformas mainās, bet “kakliņi” vieni un tie paši. Tie paši, kas zaļi dzīvoja “pagastlaikos”, turpina deldēt krēslus novadā. Uzvārdi nemainās gadiem, un ceram uz pārmaiņām dzīvē… skumji.
lai dzīvo vecie VDK čaļi, normālos stumsim nost!!
Kā nav kauna deputātam Andrim pat nepamtot savu balsojumu.Kā deputāts var atteikties balsot?Ar nepacietību gaidu nākamās pašvaldības vēlēšanas.Straumes kungs nebūs no maniem favorītiem kā arī tie pārējie 8 blēži.
Un vai kāds ir jautājis Burtnieka novada iedzīvotājiem vai vēlas, lai Burtnieku pagasts pievienotos Valmierai? Kaut kādi 8 cilvēki vienpersoniski viedokļi.
Cirks. Vai var vienu reizi perspektīvu novadu normāli vadīt nevis bīdīt krēslus!? Pareizi Gaumanes kundze saka par izlītības sfēru – neviens nevēlas cirkū strādāt, tāpēc arī mainās iestāžu vadītāji. Spēcīgos kadrus atstāj aiz borta, jo tie būs neērti.