Lasīšanas laiks: 2 min
“Līdz ar manu atbalstu reģionālajai reformai iedzīvotāju labklājības un novada attīstības interesēs, Burtnieku novada domē ir atgriezies intrigu un cīņas par krēsliem laiks,” savā Facebook profilā raksta Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Guntars Štrombergs.
“Ir iesniegts iesniegums par neuzticības izteikšanu Burtnieku novada domes priekšsēdētājam Guntaram Štrombergam. 8 domes deputātiem svarīgāk par konstruktīvu diskusiju par reformas ieguvumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem, ir “ātri tikt vaļā un apklusināt reformas atbalstītāju”.
Mani satrauc “uzticības balsojuma” motivācija. Es atbalstu reģionālo reformu, jo zinu, ka tā dos reālus ieguvumus iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kas ir ikvienas teritorijas ekonomiskās izaugsmes un attīstības balsts.
Tas ir apbrīnojami, Strenču novada iedzīvotāji un pašvaldība, no kuriem 29% iedzīvotāju darbspējas vecumā strādā Valmierā, labprāt vēlas apvienoties ar Valmieru, kas ir strauji augošs reģiona centrs, ar pozitīvu ietekmi uz apkārtējiem novadiem, taču Burtnieku novads – tuvākie kaimiņi, saskata tajā draudus. Par kādu patstāvīgu ekonomisko izaugsmi mēs varam runāt, ja 63% novada iedzīvotāju strādā Valmierā, bet nodokļus maksā novadam, 56% novada bērnu mācās Valmieras skolās, brauc bez maksas Valmieras sabiedriskajā transportā un apmeklē Valmieras finansētas un uzturētas interešu izglītības iestādes?
Uzskatu, ka tikai veicinot ekonomisko attīstību ir iespējama arī pārējo jomu attīstība pašvaldībā. 10 gadus iespēju augt kopā ar Valmieru Burtnieku novada deputāti ir pazaudējuši savstarpējās intrigās un nesaskaņās, dzīvojot uz Valmieras attīstības priekšrocību rēķina.
Valmiera mums palīdz, jo mūsu iedzīvotājiem ir darbs un plašs, labi pieejams pakalpojumu grozs. Līdz ar reģionālo reformu Burtnieku novadam ir iespēja ne tikai turpināt izmantot Valmieras priekšrocības kā līdz šim, bet sadarbībā pārtraukt attīstības stagnāciju un veicināt visas novada teritorijas attīstību un pakalpojumu pieejamību, lai novada teritorija kļūst pievilcīga arvien vairāk iedzīvotājiem dzīvošanai un jauniem uzņēmējiem uzņēmējdarbības attīstībai.
Tikai konstruktīvā diskusijā ar Valmieru varam izvirzīt novada attīstības prioritātes un turpināt labi iesāktos darbus un nodrošināt labus pakalpojumus visā novada teritorijā,” pauž Guntars Štrombergs.
Burtnieku novads ir vienīgais novads Latvijas šajā pusē, kur jau gadu gadiem argumenti, diskusijas, un galu galā kopīgas darbības mērķu sasniegšanai tiek aizstātas ar grūstīšanos ar krēsliem.
Nu, un ko tālāk?
Kad tad deputāti un novada administrācija lai strādā, ja atkal sāķsies, kā agrākos laikos, dalīšanās pa frontēm?
Ai,ai,ai! Atkal cienījamie deputāti nevar kaut ko sadalīt! Nu, kas tas ir! Cienījamie deputātu kungi un kundzes! Sāciet taču vienreiz strādāt, domāt ne tikai par savām pēcpusēm, bet, padomāt, kāpēc Jūs esiet tur un…..kādas funkcijas vispār ir deputātam!
Skaidrs, ka katrs novada priekšsēdētājs tagad turēsies pie sava krēsla un klāstīs, cik katrs novads ir unikāls un neatkārtojams. Lielīsies ar novada spožajiem panākumiem un sakārtoto saimniecību. Paliks nepateikts vienīgi tas, ka novada iedzīvotāji reāli strādā lielajās pilsētās un visi pakalpojumi būtībā “tiek uzsaukti” no lielajām pilsētām. Ir acīmredzami, ka šajās pašvaldībās pie krītoša iedzīvotāju skaita, administratīvo aparātu nav vērts uzturēt.
Vari pieņemt par faktu to,ka laukos dzīvo tādi paši cilvēki kā pilsētā.Kurš jums deva tiesības kontrolēt,kur ir jādzīvo un jāstrādā?Ja izvēlētos strādāt pilsētā,tad sniegtu pakalpojumu pilsētai.Ja iepērkos pilsēta tad tā ir mana izvēle un es vairoju uzņēmēja ienākumus.Ja lauki ir guļamrajons pilsētai un pilsētā ir darba vietas,tad tas ir pienesums uzņēmējam.Ja mana pašvaldība netraucē man dzīvot tad tā ir laba pašvaldība,ja viņa pilda savas funkcijas tā ir laba pašvaldība.Par darbu ir jāsaņem atalgojums,mēs zinàm par,ko mēs maksàjam savai pašvaldībai.Valsts kontrole un VARAM,kas to visu kontrolē.Pašvaldību reforma ir līdzekļu pārdales pasākums par labu kam?Uzturēt pilsētas,kurās maksājat lielu naudu par pieejamiem pakalpojumiem.Kāpēc jums liekās,ka ir liekēži administràcijā,pēc savas personiskās pieredzes,vai masu saziņas līdzekļos lasījāt?Latvijas valsts ir kā mehānisms,kurš pašlaik strādā un attīstās.Tikai muļķis un ienaidnieks var tam kaitēt pašlaik,kur ir jāskrien un kas ir jāpierāda?