Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 24.oktobrī notika astotā Vidzemes Augstskolas Studentu pētniecisko darbu konference. Tajā uzstājās studenti, kuri prezentēja savus pētījumus trīs dažādās kategorijās – Tūrisms: tradīciju un mūsdienu tehnoloģiju sinerģija; Biznesa vide un tehnoloģijas un Radoši par globālo un lokālo. Konferencē pārstāvēti visi Vidzemes Augstskolas studiju virzieni, un šiem darbiem ir liela pievienotā vērtība, jo katrs pētījums ir oriģināldarbs.
Konferences atklāšanā Ilgvars Ābols, tūrisma studiju virziena direktors un tūrisma sekcijas moderators, atzina, ka “sekcija ir pietiekami kupla – zinātnisko rakstu krājumā publicēti pieci pētījumi.” Tomēr viņš pauda cerību, ka turpmākajos gados studenti turpinās cītīgi veikt pētījumus, lai tūrisma sekcija rakstu krājumā būtu vēl plašāk pārstāvēta.
Biznesa un tehnoloģiju sekcijas moderators, inženierzinātņu fakultātes docents Arnis Cīrulis norādīja, ka sekcijā, neskaitot analīzes un biznesa lietas, ir arī neredzamā puse – vizualizācijas tehnoloģijas un modernās ierīces, kuras jau uzskatām par pašsaprotamām.
Pārvaldības studiju virziena direktore un komunikācijas sekcijas moderatore Anna Broka lepojas ar radošiem un cienījamiem studentiem. Viņu priecē, ka pētījumu tematos ir redzama dažādība, aktuāli ir ne tikai mediji, komunikācijas jautājumi, bet arī sports un radošums, kā arī katrai problēmai ir meklēti un atrasti interesanti risinājumi.
Vidzemes Augstskolas docents Visvaldis Valtenbergs portālam “ Valmieras Ziņas” norādīja, ka
pētījumi ir reāli pielietojami — tie tapuši īstiem pasūtītājiem, uzņēmumiem, kā arī pētītas reālas situācijas “iz dzīves”.
Veikti arī pētījumi par starptautiskām attiecībām un notikumiem ārpus Latvijas robežām, kas nozīmē, ka pasniedzēji spēj darbu novadīt, bet studenti to kvalitatīvi izdarīt.
“Rakstu krājumā publicētie darbi ir rediģēti un pielāgoti attiecīgajam konferences rakstu krājuma formātam. Rakstos atstāta svarīgākā informācija, kura ir formulēta tā, lai pētījums būtu saprotams ikvienam lasītājam, arī tādam, kuram par attiecīgo tēmu nav priekšzināšanu,” pastāstīja V.Valtenbergs. Docentiem nebija pienākums palīdzēt studentiem pārveidot pētījumu piemērotu rakstu krājumam. Viņi to darīja brīvprātīgi, paildzinot studentu mācīšanas un mācīšanās procesu.
“Vidzemes augstskolas 8. Studentu pētniecisko darbu konferences zinātnisko rakstu krājums” pieejams Vidzemes augstskolas mājaslapā – va.lv.