Lasīšanas laiks: 2 min
14. un 15. februārī Profesionālās kompetences centrā “Ogres tehnikums” norisinājās Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursā piedalījās divdesmit astoņi topošie multimediju mākslinieki, dizaineri, video operatori, kuri profesiju apgūst Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēs no Daugavpils, Jēkabpils, Valmieras, Rīgas, Liepājas, Ogres.
Ļoti priecājamies, jo Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina nodaļas audzēknes Annija Sniedze un Arvita Kļaviņa guva lieliskus panākumus. Arvitai Kļaviņai 1. vieta, Annijai Sniedzei 3. vieta. Annijai arī 2. vieta par mājasdarbu “Komiska fikcija jeb viltus ziņa”. Apsveicam meitenes un skolotāju Uģi Brālēnu, kā arī Reklāmas dizaina nodaļu un tās vadītāju Kristu Jūliju Kreišmani!
Konkursa temats šoreiz bija “Kustīgs attēls multimediju vidē”. Valsts konkursa dalībnieki piedalījās konkursā gan ar iepriekš veiktu mājas darbu, gan divās konkursa norises dienās veica konkursa uzdevumu.
Konkursa žūrija – trīs multimediju mākslinieki Māris Kalve, studijas “Kalve studija” vadītājs, Ineta Sipunova, Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas Skatuves videomākslas un datorgrafikas pasniedzēja un Anna Priedola, Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas direktore.
Mājas darbā konkursa dalībniekiem tika dots uzdevums apspēlēt viltus ziņu tēmu – veidot vizuālu animāciju, kura skatītājam rada vienu iespaidu, bet patiesībā pauž ko citu. “Darbi atstāja iespaidu, ka jaunieši prot patstāvīgi, neatkarīgi un oriģināli interpretēt notiekošo,” komentēja žūrijas pārstāve Anna Priedola (citāts no Latvijas Nacionālā kultūras centra sagatavotās informācijas par Valsts konkursa noslēgumu).
Konkursa norises dienās dalībnieki devās ekspedīcijā pa Ogres tehnikumu un Ogri, lai meklētu un fotografētu materiālus konkursa darbam – veidot projekciju “Citādais X”. Uzdevuma ideja bija rosināt jauniešus pamanīt lietas apkārtnē, nezināmo “X“ aizstājot ar kādu ikdienišķu lietu, interjera fragmentu, meklējot citu, jaunu jēgu, funkciju, izteiksmi. “Vēlētos ieteikt jauniešiem vairāk vērot, nesteigties. Jo risinājumi un idejas parasti atrodas deguna galā. Ir tikai jāprot tās pamanīt,” darbus komentēja un vērtēja multimediju mākslinieks Māris Kalve, vienlaikus paslavējot jauniešu pārsteidzoši izcilās multimediju rīku izmantošanas prasmes (citāts no Latvijas Nacionālā kultūras centra sagatavotās informācijas par Valsts konkursa noslēgumu).