Lasīšanas laiks: 2 min
Vidzemes slimnīcā kopš 16. janvāra ir noteikta karantīna, kas nozīmē ierobežotu apmeklētāju plūsmu pie nodaļās stacionētajiem pacientiem. Diemžēl tās nepieciešamību daļa cilvēku neizprot un ignorē. Jo īpaši apmeklētāju ierašanās vērojama brīvdienās, kad nodaļās personāla mazāk.
Vidzemes slimnīca vērš uzmanību, ka karantīna noteikta nevis tāpēc, ka nodaļas būtu pilnas ar gripas slimniekiem, bet lai mazinātu iespēju, ka gripas vīrusi slimnīcā iekļūst un izplatās no ārpuses ar apmeklētājiem.
Lai arī cilvēku vēlēšanās ar savu klātbūtni iepriecināt sasirgušo tuvinieku ir saprotama, mediķu pienākums ir atgādināt, ka karantīnas laikā no tās vajadzētu atturēties. Gripas vīrusa izplatība ir ļoti ātra – ierodoties slimnīcā apraudzīt slimnieku, apmeklētājs pats var nezināt, ka jau ir kļuvis par gripas vīrusa nēsātāju un var inficēt citus, jo pirmās saslimšanas pazīmes var parādīties 48-72 stundas pēc inficēšanās.
Apmeklētāju ienestais vīruss hronisko slimību pacientiem, kuru imunitāte ir novājināta un kuri ir daudz uzņēmīgāki pret apkārt esošajām infekcijām, var paildzināt ārstēšanos slimnīcā vai pat izrādīties nāvējošs.
Terapijas 2. nodaļas virsārste Anna Mironovska informē, ka līdz šim jau 10 pacienti ar gripu ir saslimuši slimnīcā, kur bija nokļuvuši pavisam citas saslimšanas dēļ, bet gripas vīrusu visticamāk “piegādāts” no ārpuses ar apmeklētājiem. Šiem pacientiem strauji pasliktinājās veselības stāvoklis, radās komplikācijas, kas varēja izraisīt nāvi, kā arī paildzinājās ārstēšanās slimnīcā.
Tomēr izņēmuma gadījumos smagi slimu pacientu ar ārstējošā ārsta atļauju drīkst apciemot viens apmeklētājs, kuram pašam nav ne klepus, ne iesnas. Virsdrēbes viņam ir jāatstāj garderobē, jāuzliek medicīniskā sejas maska un virs apaviem jāuzvelk bahilas.
Mediķi atgādina – parādoties pirmajām gripas pazīmēm, palieciet mājās, neapmeklējiet darbu, skolu vai publiskus pasākumus un konsultējieties ar ārstu! Atcerieties: neievērojot piesardzības pasākumus, varat apdraudēt savus kolēģus, tuviniekus un apkārtējos!