Lasīšanas laiks: 3 min
Jau otro gadu Ziemassvētku tirdziņā Vācijas pilsētā Hallē (Vestfālene) piedalījās valmierieši, ne tikai piedāvājot iegādāties Valmierā un citviet Vidzemē ražotas skaistas dāvaniņas, bet arī aicinot apmeklēt Valmieru.
“Tā kā piedalījāmies jau otro gadu, zinājām, ko visvairāk pircēji Vācijā gaida. Un tās ir vilnas zeķes. Adīti zeķu pāri “pazuda” ļoti ātri. Kāda sieviete, kura vienmēr Ziemassvētkos tuviniekiem sarūpē dāvaniņas – roku darbu, savai kuplajai ģimenei nopirka 12 pārus zeķu. Pērn Halles iedzīvotāji iepazina Valmiermuižas produkciju, kas bija iecienīts pirkums arī šogad. Tirdziņa apmeklētājiem garšoja arī Latvijas medus,” stāsta Valmieras delegācijas pārstāve Elīna Sokolova-Luca.
Tā kā Vācijā laikapstākļi vairāk atgādināja pavasari, bet Valmierā tobrīd bija pat sniega kupenas, pircējiem pie Valmieras stenda bija iespēja Ziemassvētku noskaņu tvert, klausoties stāstus par Valmieru ziemā. “Daudzi, kuri apmeklēja mūsu stendu, bija viesojušies Latvijā un Valmierā. Viņiem Latvija šķiet jauka un mierīga valsts ar skaistām pludmalēm, dabu un mierpilnu atpūtu, neesot cilvēku pūlī. Stāstījām par Valmieru un Vidzemi, aicinājām ciemos. Pārsteigums, ka kāds kungs interesējās par iespēju studēt Vidzemes Augstskolā. Varbūt nākamgad maģistrantūrā mums būs students no Vācijas,” turpina Elīna. Savukārt jau pirmajā viesošanās vakarā Valmiermuižas produkciju iegādājās kāds puisis, kurš pirms trim gadiem bija piedalījies ekskursijā Valmiermuižas alus darītavā. Valmieras delegācija bija ielūgta arī uz tradicionālo kafijas un kūkas baudīšanu Halles pašvaldībā, pārrunājot pilsētu sadraudzību.
Iecerēts, ka nākamgad, turpinot veiksmīgo sadarbību, Simjūda vai Ziemassvētku tirdziņā Valmierā pirmo reizi piedalīsies Halles delegācija. Halles pašvaldības pārstāvji izteikuši vēlmi apmeklēt arī vasaras saulgriežu svinības, iepazīstot tradīcijas un Latvijas dabas krāšņumu. “Mūsu stends – koka namiņš – katru vakaru tika aizvērts pēdējais. Runājāmies ar apmeklētājiem, dziedājām Ziemassvētku dziesmas. Pēdējā vakarā iesaistījās visi, pat darbinieki, kuri tobrīd demontēja skatuvi. Tas bija ļoti jauks Ziemassvētku gaidīšanas laiks, veiksmīga sadarbība, kas jāturpina. Var šķist, ka Valmiera ir maza vieta un par mums neko daudz nezina, bet vāciešiem mēs šķietam interesanta un skaista pilsēta, ko apmeklēt. Turklāt, lidojot atpakaļ, biju lidmašīnā ar Valmieras vārdu. Varbūt nemaz tik mazi neesam,” tā Elīna.
Vāciešiem tirdziņa laikā bija iespēja iegādāties “Fonda “Iespēju tilts””, Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” un tautas lietišķās mākslas studijas “Valmiera” dalībnieku sarūpētas adītas zeķes un cimdus, muižas vīnus “Cremon”, mājražotāja Jāņa Eiduka gatavotas piparkūkas, Andra Jakovļeva sarūpētu tēju, Modra Laursona piedāvāto medu un sveces, Ievas Mežapuķes darinātās pērļu aproces, Vinetas Veinbergas izgatavotos “maučus”, kā arī Valmiermuižas alus darītavas, garškopju kustības “Gardu Muti” dzērienus un našķus un “Dzērienu fabrika” sarūpētu Latvijas balzamu.
No Valmieras uz tirdziņu Hallē devās Vidzemes Augstskolas pasākumu organizatore Elīna Sokolova-Luca, Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvents Paulis Rumba, Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības nodaļas ārējo sakaru organizators, projektu vadītājs Jānis Bērziņš un Valmieras Valsts ģimnāzijas transportlīdzekļa vadītājs Agris Rocis.
Halle Vācijā oficiāli Valmieras sadraudzības pilsēta ir kopš 2011.gada, savukārt ar Giterslo apriņķi šogad atzīmēta 26.sadarbības gadadiena.