Lasīšanas laiks: 2 min
27. oktobrī un 2. novembrī Mazsalacas novada Kultūras centrā interesenti aicināti apmeklēt bezmaksas lekcijas par stāstītprasmi un dažādu tautu ieražām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha.
Lekcija “Stāsti un stāstītprasme kā integrācijas līdzekļi” norisināsies sestdien, 27. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00. Tās gaitā dalībnieki varēs pilnveidot savu stāstītprasmi, saskarsmes un stāstu pielietošanas iemaņas dažādās dzīves situācijās. Lekcijā iepazīstinās ar stāstīšanas stratēģijām, kas var tikt izmantotas ikdienas komunikācijā, pasākumos un nodarbībās – pasakām, teikām, mītiem, leģendām, anekdotēm, nostāstiem, kā arī ar atmiņu stāstiem, biogrāfisko stāstīšanu utt.
Lekciju vadīs Latvijas kultūras vēstniece, etnopsiholoģe, folkloras metodiķe, stāstniece Māra Mellēna.
Lekcija “Kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu ieražās” notiks piektdien, 2. novembrī no plkst. 14.00 līdz plkst. 19.00. Tajā klātesošie iepazīs dažādu tautu kultūras mantojumu – nacionālo svētku un tradīciju īpatnības, lielu uzmanību pievēršot svinamām dienām, gadskārtu ieražām, ar tām saistītajai folklorai, ēdieniem.
Par lekcijas tēmu stāsta lektore, filoloģe, eksperte kultūrvides jautājumos un etnogrāfe Indra Čekstere:
“Gadsimtos Latvijā radušās tradīcijas dzīvot saskaņā ar dabas norisēm, gadalaiku maiņām, secīgi organizējot darbus, lai nodrošinātu savu dzimtu un ģimeni ar visu dzīvei nepieciešamo. Tāpēc ir svarīgi, iepazīstot atšķirīgo tautas kultūras mantojumu, rast un cienīt vienojošo, kas sniedz sapratni un savstarpēju cieņu starp dažādām tautām un to kultūrām.”
Bezmaksas lekciju ciklu apmeklēt aicināti Mazsalacas un apkārtējo novadu pārstāvji. Vietu skaits ir ierobežots.
Dalībnieki saņems pēc lekcijām apliecības.
Interesenti aicināti apmācībām pieteikties, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācijas/iestādes nosaukums, tālrunis) uz e-pasta adresi dace.jurka@mazsalacasnovads.lv
Projekts “Maskošanās tradīcijas dažādās tautās” tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda atbalstu.