Lasīšanas laiks: 2 min
Amerikāniete Eiža Prosita (Aja Procit) šovasar saņēma Fulbraita stipendiju, lai dotos uz Valmieru un vienu mācību gadu pasniegtu angļu valodu. No septembra līdz pat jūnijam Eiža asistēs angļu valodas nodarbībās Valmieras tehnikumā.
Jauniete ir absolvējusi Reed College, iegūstot bakalaura grādu matemātikā un fizikā, tādēļ viegli un saprotami skaidro arī profesionālos terminus un ar tehniskajām jomām saistītus procesus. Eiža ir labi iejutusies tehnikuma kolektīvā un arī skolēni ar interesi gaida viņas nodarbības.
“Šis ir ļoti interesants un vērtīgs projekts. Mēs tehnikumā meklējam jaunas mācību metodes, kā radīt un noturēt interesi, apgūstot mācību priekšmetus. Mijiedarbošanās ar zinošiem un aizrautīgiem jauniešiem ir viens šiem veidiem,”
pauž tehnikuma direktore Vineta Melngārša.
Sagaidāms, ka amerikāņu pasniedzējas klātbūtne būs ieguvums visiem skolēniem un it īpaši tiem pēdējo kursu audzēkņiem, kuri Erasmus+ projekta “Ārvalstu pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2017-1-LV01-KA116-035352 ietvaros dosies praksē uz ārzemēm. Tā mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē. Svešvalodu prasmju pilnveidošana ir pirmais solis ceļā uz to.
“Man ļoti patīk strādāt tehnikumā. Te interesanti, ka jaunieši mācās angļu valodu sasaistē ar viņu apgūstamo profesiju. Dažas jomas ir jaunums arī man pašai, piemēram, mehatronika ”
pirmajos iespaidos dalās Eiža. Meitene lēnām apgūst latviešu valodu un jau teju bez akcenta prot pateikt ikdienā biežāk lietotos vārdus – labdien, paldies un kafija.
Saņemot Fulbraita stipendiju, Eiža Prosita 2018./2019. mācību gadā strādās Valmieras tehnikumā un Valmieras 5.vidusskolā. Fulbraita programmu pārrauga ASV Valsts departamenta Starptautiskās izglītības institūts. Programmas mērķis ir veicināt savstarpēju izpratni starp ASV un citu valstu iedzīvotājiem, un tās ietvaros vairāk nekā 310,000 dalībnieku ir bijusi iespēja ārvalstīs veikt pētniecisko darbu, studēt, dalīties viedokļos, iepazīt dažādas kultūras un sniegt savu ieguldījumu.