Lasīšanas laiks: 3 min
Otrdien, 28. augustā, Valmieras sākumskolā un Valmieras Valsts ģimnāzijā, uzsākot jauno mācību gadu, norisinās ikgadējā pedagogu izglītības konference, kurā dalību pieteicis 441 pedagogs. Šogad konferences moto ir – vārdi māca, piemēri aizrauj.
Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže, uzrunājot pedagogus, sacīja: “Skolotājam ir tā retā iespēja divas reizes gadā svinēt jauno gadu. Skolas nozīmē tās ir jaunas iespējas radīt jaunas idejas un meklēt ceļus to īstenošanai. Novēlu jums visiem radošu, auglīgu, atbalstošu jauno mācību gadu! Lai piepildās visi jūsu lielie un mazie sapņi!”
Kocēnu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ieva Stiģe savas uzrunas sākumā aicināja ar klusuma brīdi godināt šogad mūžībā aizgājušo skolotāju un pēdējos gados arī Valmieras rajona izglītības pārvaldes un Kocēnu novada izglītības pārvaldes speciālistu Uldi Paegli. I. Stiģe citēja Imantu Ziedoni: “Ja mēs droši rīkosimies, mēs būsim ieguvēji”, novēlot, lai visi pedagogiem šogad būtu ieguvējiem.
Abu izglītības pārvalžu vadītājas iepazīstināja kolēģus ar jaunajiem direktoriem un skolotājiem, kuri sāks darbu šajā mācību gadā. Tika sveiktas Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktore Iveta Kļaviņa, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Inese Mētriņa, Ēveles pamatskolas direktore Barbara Dauvarte un Ziemeļvidzemes internātpamatskola Ligita Kūle. Šogad darbu sākušas arī trīs jaunas skolotājas – 1.klases skolotāja Danute Mazure Trikātas pamatskolā, kā arī sociālo zinību skolotāju Monta Brīnuma un psiholoģe Sabīne Petruseviča Rūjienas vidusskolā.
Pedagogus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis.
Konferencē pedagogi piedalās kādā no 15 pašu iepriekš izvēlētām nodarbībām: kompetents pedagogs 21. gadsimtā: kvalitatīvas pirmsskolas izglītības principi, komunikācija, kas rosina mācīties (sākumskolas skolotāji 1.-6.klasei), pašvadība mācību stundā, kā domāšanas veids ietekmē skolēnu sasniegumus un atgriezeniskā saite kā pašizziņas veicinātāja (Valmieras Valsts ģimnāzijas pieredze). Tāpat pedagogi varēs piedalīties arī tādās nodarbībās, piemēram, kā uzdevums – atslēga tam, kas notiek klasē, snieguma līmeņu apraksti prasmju vērtēšanai, produktīvi uzdevumi jeb uzdevumi, kas prasa dziļāku mācīšanos, atgriezeniskā saite kā rīks efektīvai skolotāju savstarpējai sadarbībai, kā palīdzēt ikvienam skolēnam sasniegt labākus rezultātus (Valmieras sākumskolas pieredze), pilsoniskās līdzdalības prasmju attīstīšanas iespējas klasvadības procesā, 4 pavedienu (atslēgu) metode, kas nodrošina diferenciāciju mācību procesā un savas dzīves saimnieks, kā arī integrēts mācību saturs – 21. gadsimta nepieciešamība un skolotāju sadarbība jaunās mācīšanās pieejas ieviešanai skolā (Zaķumuižas pamatskolas pieredze).
Nodarbības veidotas tā, lai pedagogi iedvesmotos un mācītos cits no cita, gūtu idejas un praktiskus piemērus turpmākam efektīvam mācību darbam, un rastu atbildes sevi interesējošiem jautājumiem.
Konferences noslēgumā paredzēts īss tās kopsavilkums un muzikāls sveiciens no dueta “Mediante”.
Konferenci organizē Valmieras Izglītības pārvalde un Kocēnu novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju un Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovācijas centru.