Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 10.oktobrī Valmieras 2.vidusskolā norisinājās Dažādu kultūru festivāls, kurā iesaistījās skolēni no Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras 5.vidusskolas, kā arī skolēni no Rīgas skolām – Itas Kazakevičas poļu vidusskolas, Rīgas lietuviešu vidusskolas un Rīgas ukraiņu vidusskolas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pasākuma projekta vadītāja Agnese Grunte.
Pasākuma laikā soli pa solim jaunieši dziļāk iepazina latviešu, krievu, lietuviešu, poļu un ukraiņu kultūras. Dienas iesākumā tika prezentēta katra pārstāvētā valsts, iepazītas kopīgās un atšķirīgās nacionālās īpatnības, piemēram, kā tika secināts, vairākām valstīm ir vieni un tie paši nacionālie putni vai arī nacionālie koki.
Pēc A.Gruntes teiktā, skolēni prezentēja savas valstis caur dziesmām, kā arī norisinājās katras pārstāvētās valsts tradicionālā ēdiena degustēšana. Turpinājumā jaunieši devās ekskursijā pa Valmieru un iepazina Valmieras pilsētas skaistākās un nozīmīgākās vietas. Ekskursiju vadīja Vidzemes augstskolas tūrisma virziena students un biedrības “Haritas” brīvprātīgais Juris Sloka.
Dienas otrajā pusē skolēni iesaistījās radošajās darbnīcās grupās un interaktīvās spēles un rotaļās, kurās bija iespējams atklāt katras pārstāvētās valsts kultūras dažādību. Rīgas Ukraiņu vidusskolas ārpusklases darba organizators Egils Vilkaušs mācīja ukraiņu un lietuviešu tautas dejas, Itas Kazakevičas poļu vidusskolas skolotājas vadībā skolēni apguva poļu tautas dziesmu, Valmieras 2.vidusskolas skolēni vadīja radošo darbnīcu, kurā tika veidoti krievu tradicionālie ornamenti, savukārt Valmieras 5.vidusskolas skolniece Laura Skrastiņa vadīja improvizācijas teātra nodarbības.
Jau ziņojām, ka Dažādu kultūru festivāls norisinās projekta “Iepazīsim dažādību!” ietvaros, kuru organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība Haritas” sadarbībā ar iesaistītajām skolām.
Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un dažādu kultūru izpratni Valmierā un Vidzemē, informējot jauniešus par mazākumtautību kultūrām un kultūras mantojumu, sekmējot latviešu valodas un kultūras popularizēšanu mazākumtautību skolēnu vidū, mazinot stereotipiskos uzskatus un veicinot tautību mijiedarbību.