Lasīšanas laiks: 3 min
14. jūlijā aizvadīts velobrauciens “Aizmin pie trušiem”, kas sākās Rubenes ciemā pie BMX trases un veda pa Kocēnu novada mazākiem un ainaviskiem ceļiem, piestājot truškopības saimniecībā “Mežiņi”, kā arī pārsteidzot 23 velobraucējus ar interesantiem apskates objektiem un sasniedzot 37 km garumu.
Rubenē 14. jūlija rītā pie BMX trases pulcējās velo entuziasti, kuri gatavojās aizvadīt Kocēnu novada šīs vasaras pirmo velo braucienu “Aizmin pie trušiem”. Šajā reizē arī velobraucēji – bērni bija sabraukuši gana lielā skaitā. No 23 velobraucējiem 5 bija bērni, kuri dažubrīd mina pedāļus pat ātrāk par Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālistu – šī brauciena gidu Tomu Treimani.
Velobrauciens veda pa ļoti ainaviskām vietām, sākuma posmā gar Lielā un Mazā Anša ūdenstilpnēm, caur Ķieģeļu muižas teritoriju un tālāk jau pa meža takām un mazākiem lauku celiņiem līdz lielākajam pieturas punktam, kurā braucēji piestāja uz ilgāku laiku – šķirnes trušu saimniecību “Mežiņi”. Saimniecībā dalībniekus uzņēma saimnieki Ingūna un Andris Valdmaņi ar meitu Justīni Valdmani. Dalībnieki sākumā iepazina saimniecībā esošos trušus, papagaiļus, kā arī citus dzīvniekus, kas tiek audzēti “Mežiņos”. Mazākajiem velobraucējiem bija iespēja barot un mīļot dzīvniekus. Savukārt ikvienam bija iespēja pamēģināt apcirpt angoras trusi un iepīt vilnu diega pavedienā. Tika noskaidrots fakts, ka angoru vilna ir vispatīkamākā vilnas zeķē, jo tā nekož.
Pēc ekskursijas saimniecībā sekoja pusdienu pauze, kurā Kocēnu novada pašvaldība bija sarūpējis zupu. Lai arī laikapstākļi bija ļoti karsti, arī siltā zupa bija patīkama, jo bija jau nobraukta puse no plānotajiem kilometriem un līdz ar to ēst gribējās ikvienam. Pēc garākas atpūtas un pusdienu pauzes velo brauciens turpinājās, uzbraucot uz senās šaursliežu dzelzceļa līnijas “Valmiera – Ainaži”, kas pašlaik projekta “Green Railways” (“Zaļais dzelzceļš”) laikā tiek atjaunots, lai to pilnā garumā varētu izmantot velotūristi un kājāmgājēji. Velobraucējiem ari nācās braukt pa vēl neattīrīto ceļa posmu aptuveni 500 metru garumā, kā arī piedzīvojot Briedes upes šķērsošanu pa pagaidu tiltiņu, kas tika speciāli šim braucienam restaurēts tā, lai ātrāk tiktu pāri, taču drīzumā šajā vietā jau būs nopietnāks tilts, ko uzstādīs iepriekš minētā projekta ietvaros. Pēc Briedes upes veiksmīgas šķērsošanas ceļš vēl arvien turpinājās pa “Zaļo dzelzceļu” un nonāca “Astoņjāņu ciemā”. Šāds ciema nosaukums neoficiāli radies, jo katrā no mājām dzīvo vismaz viens Jānis, līdz ar to, saskaitot mājas, sanācis “Astoņjāņu ciems”. Ņemot vērā, ka visa diena tika pavadīta, braucot pa zemes ceļiem un meža takām, tad pēdējais posms līdz Rubenes ciemam, kas veda pa asfaltu, dalībniekiem bija ļoti patīkams. Iebraucot Rubenes ciemā, vēl tika piestāts pie Rubenes baznīcas un noskaidrota baznīcas un ciema vārda rašanās leģenda. Brauciens noslēdzās turpat, kur sākās, bet dažiem dalībniekiem tas noslēdzās tuvējā “Lielā Anša” ūdenstilpnē, lai veldzētos, jo karstums tiešām bija liels.
Kopumā tika aizvadīta patīkama, skaista, karsta un interesanta diena ar nomītiem 37 km. Kocēnu novada projektu un tūrisma speciālists gids Toms Treimanis aicina sekot līdzi informācijai, jo jau augustā plānots nākamais Kocēnu novada velobrauciens.