Lasīšanas laiks: 4 min
Cēsiniece Tamāra Gaile šogad absolvēja Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmu “Biznesa vides vadība” un ieguva profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un diplomu par izcilību, kas ir augstākais studiju novērtējums.
Kas ietekmēja Jūsu izvēli uzsākt studijas Vidzemes Augstskolā?
Runājot par bakalauru, izvēle noteikti bija par labu Valmierai, jo Rīgā studēt negribēju, līdz ar to tā bija tuvākā un šķietami reālākā izvēle. ViA piesaistīja ar mazajām studentu grupām un mājīgo atmosfēru. Studiju programma “Biznesa vadība” gan nebija primārais mērķis, sākotnēji vēlējos studēt tūrismu, bet dzīve jau pati ievirza visu pareizajās sliedēs. Kad jau biju iestājusies, izvēli ne mirkli nenožēloju, jo bija ļoti atsaucīgi krustvecāki, kas, pēc manām domām, ir vislielākais pluss un atbalsts. Viņi izstāstīja visu – gan studiju dzīves pusi, gan sabiedriskās aktivitātes un likās, ka patiesi esmu īstajā vietā! Absolvējot studijas bakalaura programmā, biju jau iedzīvojusies Valmierā, Vidzemes Augstskolā un sapratusi, ka noteikti vēlos turpināt studēt. Milzīga loma bija arī pasniedzējiem un viņu atsaucībai studiju gaitā, līdz ar to sapratu, ka tieši šeit vēlos iegūt maģistra grādu. Tā, kā uzsāktais studiju virziens bija mani ļoti apmierinājis un šķita, ka tas ir vispiemērotākais, tad nolēmu turpināt studijas maģistra programmā “Biznesa vides vadībā”.
Ko, Jūsuprāt, ir svarīgi ņemt vērā, pieņemot īsto lēmumu – kādā nozarē darboties nākotnē? Kam Jūs ieteiktu pievērst uzmanību tiem, kas plāno pieņemt lēmumu par studiju uzsākšanu?
Manuprāt, pats svarīgākais ir saprast ko dzīvē gribi tu nevis, ko grib tava ģimene, draugi vai skolotāji. Kur tu redzi sevi pēc daudziem gadiem… Tiem, kam ir viena izvēle, tie iet savu ceļu, bet tiem, kuriem ir vairākas izvēles, tos dzīve pati ievirza pareizajās sliedēs, kā tas notika ar mani.
Kā Jūs vērtējat izvēlēto un apgūto studiju programmu? Kādas zināšanas un iegūtās prasmes ir bijušas vērtīgākās un noderīgās tieši Jums?
Šai studiju programmai lielākais ieguvums ir studiju bāze, kas sastāv no dažādiem kursiem un students apgūst no visa pa druskai, līdz ar to, šīs ir ļoti labas studijas īpaši tiem, kuri nezina, kādu profesiju nākotnē izvēlēsies. Tiek iegūts visaptverošs pamats, no kura tālāk būvēt savām interesēm un nākotnes perspektīvām atbilstošu tālāko izglītību un karjeru. Runājot par iegūtajām prasmēm, ļoti svarīga, manuprāt, ir pārliecība par sevi, kuru sniedz augstskola, stimulējot studentus uzstāties auditorijas priekšā, aizstāvēt savu viedokli, diskutēt un analizēt dažādus viedokļus.
Kāda ir veiksmīga formula, lai kļūtu par izcilnieci? Vai tas bija mērķtiecīgi?
Manuprāt, uzsākot studijas, neatkarīgi no programmas, studiju virziena vai augstskolas, ir jāapzinās, kāds ir mērķis, kāpēc tu šeit esi. Mans mērķis bija iegūt pēc iespējas vairāk – līdz ar to arī darbi tika veikti ar maksimālu ieguldījumu. Protams, ne visiem viss padodas un reizēm uznāk kādi vājuma brīži, tad, manuprāt, liels atbalsts ir komanda tev apkārt, kas šajā gadījumā ir kursabiedri. Studiju gaitā ir ļoti svarīgi veidot komandu, lai brīžos, kad tev ir grūti, ir kāds, kurš tevi atbalsta un palīdz.
Kādi ir turpmākie plāni?
Pašlaik strādāju uzņēmumā SIA “Dizozols”, kas atrodas Valmierā, kurā darbu uzsāku jau neilgi pirms bakalaura grāda iegūšanas. Ne tikai es, kā darbiniece, bet arī uzņēmums šajā laikā ir ļoti audzis, un tā kā arī vērtības un vadības modelis uzņēmumā saskan ar manām vērtībām un, manuprāt, ir labs paraugs citiem, tad noteikti tuvākajā nākotnē redzu sevi šajā uzņēmumā. Runājot par mērķiem, lai gan studijas ir tikai pavisam nesen noslēgušās, jau augstskolas izlaiduma krēslā sēžot, pieķēru sevi pie domas: kā es atkal gribu studēt! Tā, kā uzņēmums, kurā pašlaik strādāju darbojas nekustamo īpašumu un mežizstrādes jomā, un šī joma mani ir ļoti ieinteresējusi, tad vēlētos apgūt padziļinātas zināšanas kādā no studiju programmām, kas saistītas ar šo nozari. Pašlaik ir noskatīta studiju programma un augstskola, bet kā saka – laiks rādīs! Tāpat vēlos padziļināti apgūt valodas un pilnveidot sevi.