Lasīšanas laiks: 3 min
Lai uzlabotu grantēto ielu stāvokli pilsētā, Valmieras pilsētas pašvaldība Burkānciema, Jāņparka un Kārlienas grantētajām ielām kopumā 5.5 kilometru garumā plāno veikt virsmu divkārtu apstrādi ar šķembām un bitumena emulsiju. Pēc tās vairāku gadu garumā nebūs atļauti ielu rakšanas darbi. Tādēļ pirms cietā seguma ieklāšanas mājsaimniecību pārstāvji, kuru mājas nav pievienotas centralizētajai ūdens apgādei un kanalizācijai, ir aicināti sazināties ar SIA “Valmieras ūdens” par pieslēgumu izveidi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.
Grantēto ielu virsmu divkārtu apstrādi šogad plānots organizēt trīs daļās:
- pirmās maijā un jūnijā paredzēts apstrādāt Bērzu, Rūjas, Kazarmu un Podnieku ielas, kā arī Ūdens ielas posmu no Zaķu līdz Brenguļu ielai;
- jūlijā paredzēta Krāsotāju, Šķūņu, Mazās Šķūņu, Jaunās un Pīlādžu ielas apstrāde, kā arī Sporta iela posmā no Limbažu ielas līdz Matīšu šosejai un no Matīšu šosejas līdz Jāņparka ielai apstrāde;
- augustā tiek plānota Sila, Rūjienas, Kocēnu, Salnu, Mednieku un Sloku ielu apstrāde.
Tā kā pēc darbu veikšanas vairākus gadus šīm ielām būs rakšanas aizliegums, pirms cietā seguma ieklāšanas ielām tiks veikta apakšzemes komunikāciju un aku sakārtošana. Lai uzsāktu maģistrālā ūdensvada un/vai kanalizācijas pievienojuma izveidi, namīpašnieki aicināti vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļā Rūpniecības ielā 50 (tālr: 642 26001, 28233110), kur individuālā sarunā tiks piedāvāts ekonomiski izdevīgākais un operatīvākais pievienojuma vietas izveides variants.
Pašvaldības pārstāve informēja, ka
centralizēti piegādātais dzeramais ūdens ir kvalitatīvs un droši var tikt lietots uzturā no krāna. Valmieras pilsētas un tās aglomerācijas patērētāju vajadzībām tas tiek iegūts tikai no pazemes, izmantojot artēziskos urbumus, turklāt iegūtais dzeramais ūdens tiek regulāri testēts sertificētā laboratorijā, novērtējot tā kvalitātes rādītājus un nekaitīgumu lietotājiem. Savukārt lokāli iegūtais dzeramais ūdens nereti mēdz būt nekvalitatīvs. Tas saistīts, pirmkārt, ar nepietiekamu dzeramā ūdens akas vai urbuma hermetizāciju un tīrību.
Otrkārt, minimālajam attālumam no dzeramā ūdens ieguves akas līdz kanalizācijas nosēdbedrei jābūt vismaz 50 metriem. Pilsētā šādu distanci ir sarežģīti nodrošināt. Ja abi šie objekti ir tuvāk, var veidoties situācijas, ka notekūdeņi ieplūst akās, veidojot piesārņojumu dzeramajam ūdenim. Nereti asenizācijas nosēdbedres nav hermētiski noslēgtas, kas noplūžu veidā var radīt vides un dzeramā ūdens piesārņojumu. Vienīgā alternatīva kvalitatīva dzeramā ūdens saņemšanai pilsētā ir pieslēgšanās centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai.
Jāpiebilst, ka grantēto ielu seguma virsmas divkāršo apstrādi ar šķembām un bitumena emulsijas pārklājumu veic, lai uzlabotu ielu tehnisko stāvokli. Tas kā risinājums ir izmantojams ielām ar ļoti labu lietus ūdens noteci un zemu satiksmes intensitāti. Ielu posmos ar šādi uzlabotu virsmu tiek aizkavēta bedru veidošanās, ir vieglāk pārvietoties, kā arī ir novērsta ielas putēšana sausajā laikā.
Ielu virsmu apstrādes veikšanai tiks izsludināts iepirkums. Sekmīga darbu izpilde būs atkarīga no šīs vasaras laikapstākļiem, kā arī veiksmīga iepirkuma rezultāta.