Lasīšanas laiks: 2 min
No 8. līdz 12. janvārim ES mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, būs iespēja apgūt prasmes un zināšanas mācībās “Stāsti un stāstītprasme kā sociālās un etniskās integrācijas līdzekļi”. Piecu dienu nodarbības notiks no plkst.10.30 līdz 17.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes kultūras un mākslas biedrības “Haritas” valdes priekšsēdētāja Solveiga Boicova.
Mācībām pieteikties aicināti gan Latvijas kultūras vēstnieku kustības dalībnieki, gan valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, sociālie darbinieki, gan visi interesenti, kuri ikdienas darbā sastopas ar mazākumtautību pārstāvjiem. Līdztekus profesionālo pienākumu veikšanai ir būtiski pilnveidot saskarsmes prasmes un apgūt jaunas metodes sabiedrības integrācijas problēmu risināšanā, izmantojot stāstus.
Dalībnieku stāstītprasmju pilnveidošana, saskarsmes iemaņu attīstīšana un stāstu pielietošanas stratēģiju apguve dažādās situācijās nodrošinās sociālās, kultūras un etniskās integrēšanas kapacitātes veicināšanu. Mācībās iepazīstinās ar stāstīšanas stratēģijām, kas var tikt izmantotas ikdienas komunikācijā, pasākumos un nodarbībās: pasakām, teikām, mītiem, leģendām, anekdotēm, nostāstiem, kā arī ar atmiņu stāstiem, biogrāfisko stāstīšanu utt. Paredzēts arī ieskats latviešu folklorā, tajā skaitā par dažādu tautību tipāžiem un stereotipiem, kā arī par to, kā folkloras un citu nozaru pētnieki interpretē šos tekstus.
Programma:
- Iepazīšanās spēle;
- Prezentācija “Savējais un svešais”;
- Stāstītprasmju treniņš;
- Personiskās pieredzes stāsti;
- Ātrrunas un mēles mežģi;
- Pasaku darbnīca;
- Pasakas leksika un dialektu īpatnības;
- Pasaku darbnīcas izvērtējums;
- Vietu un lietu stāsti;
- Naratīvās zināšanas;
- Eiropeiskās vērtības un to izstāstīšanas iespēju daudzveidība;
- Mājas kā kultūras tehnoss, mājvietu stāsti – starpkultūru dialogs.
Lekcijas vadīs Latvijas kultūras vēstniece, etnopsiholoģe, folkloras metodiķe, stāstniece Māra Mellēna un folkloras pētnieks, 2001.gada Lielās folkloras gada balvas laureāts, stāstnieks Guntis Pakalns.
Mācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots.
Laipni aicināti pieteikties, lai kopīgi bagātinātu savu personīgo un profesionālo pieredzi sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.
Pieteikties var, sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācijas/iestādes nosaukums, tālrunis) uz e-pastu celma.lauma@gmail.com.
Projekts “Latvijas kultūras vēstnieku akadēmija” top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, to īsteno biedrība “Sadarbības platforma”.