Lasīšanas laiks: 3 min
Motosezona jau noslēgusies, taču visas vasaras garumā pilsētā pārvietojās liels skaits motociklu un arī mopēdu, kuru vadītāji ne vienmēr ievēroja ceļu satiksmes noteikumus. Ātruma pārsniegšana, braukšana uz viena riteņa, pārvietošanās pa gājēju celiņiem, riepu svilināšana, trokšņošana naktīs – šāda rīcība ir ne tikai bīstama un rada neērtības apkārtējiem, bet bojā visu motobraucēju tēlu. Diemžēl pieķert likumpārkāpējus un miera traucētājus ir ļoti grūti, jo viņi pārvietojas tik ātri, ka ir teju neiespējami viņus nofotografēt vai nofilmēt. Lai noskaidrotu, vai cīņa ar agresīvajiem motobraucējiem ir tik bezcerīga, portāls “Valmieras Ziņas” vērsās pie likuma sargiem.
Valmieras pilsētas pašvaldības policijas darba mērķis ir nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību Valmierā. Arī agresīva braukšana, par kādu var uzskatīt vairāku, citu citam sekojošu pārkāpumu kopumu, rada bīstamību ceļu satiksmē.
Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons skaidro:
“Administratīvo pārkāpumu protokolu par agresīvu braukšanu sastādīt var Valsts policija, tādēļ, saņemot sūdzības par šādiem gadījumiem, Valmieras pilsētas pašvaldības policija informē Valsts policiju. Šovasar tika saņemta informācija par motociklistiem, kas pārkāpj satiksmes noteikumus, pārvietojoties pa gājēju ceļiem un meža takām, kā arī vakaros ar lielu troksni un ātrumu braukājot Pārgaujas rajonā. Balstoties uz šo informāciju, Valmieras pilsētas pašvaldības policija pastiprināja reidu biežumu, kā arī veica apsekojumus Valmieras dabas un atpūtas teritorijās, īpaši pie Dzelzs tilta, kā arī Atpūtas parkā pie estrādes, kur atļauta pārvietošanās ar nemotorizētu transportu.”
Viens no Valmieras pašvaldības policijas darba uzdevumiem ir veikt preventīvus pasākumus likumpārkāpumu novēršanai. Lai uzlabotu ceļu satiksmes dalībnieku braukšanas kultūru un samazinātu agresīvas braukšanas gadījumus, Valmieras pilsētas pašvaldības policija ar transporta līdzekļu vadītājiem veic pārrunas, kā arī brīdina par iespējamu administratīvo atbildību.
“Par agresīvu braukšanu var uzskatīt arī automašīnas apzinātu sānslīdes radīšanu uz ielām, stāvlaukumos un pagalmos, apzinātu strauju bremzēšanu, kas rada ceļu satiksmei bīstamu situāciju, kā arī braukšanu pa aizsalušām ūdenstilpēm, tāpat motocikla vadīšanu, braucot uz viena riteņa. Arī šādas darbības ceļu satiksmē nav pieļaujamas. Tādēļ aicinām iedzīvotājus, konstatējot šādus braukšanas gadījumus, rakstiski informēt Valmieras pilsētas pašvaldības policiju, iesniegumā minot arī automašīnas vai motocikla numuru, notikuma vietu, laiku,”
aicina Armands Miķelsons.
Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VRP) priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu portālu “Valmieras Ziņas” informēja, ka laika posmā no 2017.gada janvāra līdz septembrim, VRP reģistrēti un sodīti 18 agresīvi braucēji. Sods par šādu transportlīdzekļa vadīšanu ir 6 soda punkti un naudas sods no 70 līdz 280 eiro.
Agresīvākie braucēji ir Valmierā un Cēsīs, jo katrā no pilsētām noformēti 5 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Ja iedzīvotāji pamana šādas situācijas, tad Valsts policija aicina nofotografēt vai nofilmēt redzēto transportlīdzekli. Nereti Valsts policija saņem zvanus no aculieciniekiem par agresīviem vadītājiem, taču to rīcībā nav precīzas informācijas, kā piemēram, transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme. Izbraucot norīkojumam, redzētais pārkāpējs jau ir devies prom. Līdz ar to vislabākā ir mēģināt uzfilmēt vai nofotografēt redzēto, ja ne, tad rakstīt iesniegumu. Jāpiebilst ka šādi valsts policijas darbiniekiem izdevās aizturēt agresīvu vadītāju Rīgā, kurš konstanti pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus.