Lasīšanas laiks: 3 min
Rudenī, pirms vēl nav sācies kārtīgs sals un sniegs, ir īstais laiks, kad kārtīgi pārbaudīt savu automašīnu un sagatavot to ziemas sezonai. Pašmāju auto noma Ambercar atgādina, ka tas ir jādara savlaicīgi, citādi, atliekot uz pēdējo brīdi, var nākties saskarties ar to, ka autoservisos ir garas rindas ar tādiem pašiem pēdējā brīža darītājiem.
Ziemas riepas
Pats svarīgākais un, šķiet, arī tas, ko lielākoties autovadītāji cenšas ievērot, ir ziemas riepu maiņa. Lai arī ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra, tomēr braukšana ar vasaras riepām temperatūrā, kas tuvojas nullei, var ietekmēt saķeri. Proti, protektora dziļums nav vienīgā atšķirība starp ziemas un vasaras riepām, bet arī to gumijas sastāvs – vasaras riepas pie zemas temperatūras sasalst, kļūstot stīvas, tādējādi mazinot saķeri ar ceļa virsmu. Turklāt policisti kopā ar CSDD nereti veido reidus, kuros pārbauda arī auto tehnisko stāvokli. Šogad, pēc vasarā notikušajām izmaiņām noteikumos par auto un vadītāja pārbaudēm uz ceļa, viņi drīkst būt pavisam bargi un tad, ja laikā no 1. decembra līdz 1. martam, kad ziemas riepas ir obligātas, protektora dziļums ir mazāks par 4 milimetriem, var anulēt auto tehnisko apskati – noplēst uzlīmi, dodot mēnesi laika savest mašīnu kārtībā un to atjaunot. Taču drīkst arī vēl skarbāk – vienkārši aizliegt turpināt ceļu un pat noņemt auto numurzīmes. Tā kā turpmāk ziemas riepu maiņu un atbilstošu protektora dziļumu nāksies uztvert vēl nopietnāk – šoreiz tiešām bez jebkādām atlaidēm un jokiem!
Logu šķidrums
Tālākais jau ir paša ērtības jautājums. Lielākoties vasaras logu šķidrumi ir paredzēti līdz -2 grādu temperatūrai, taču arī to labāk nevajadzētu pārbaudīt. Tā vietā labāk izvēlies šķidrumu, kas ir piemērots lielākam salam. Tas nodrošinās tā nesasalšanu pie zemas temperatūras. Pretējā gadījumā nevarēsi ne vien logus notīrīt, bet var nākties arī mainīt logu šķidruma trauku vai tā trubiņas, kas prasīs papildu darbu un izmaksas.
Durvju blīvgumijas un slēdzene
Lai pasargātu sevi no nevēlamiem pārsteigumiem, kad kādā rītā nevari atvērt automašīnas durvis, jo tās vienkārši ir aizsalušas, var apstrādāt durvju blīvgumijas ar tam paredzētu līdzekli, kura sastāvā ir silikons. Tas pasargās gumijas no mitruma. Tāpat, ja mašīnas atslēgšanai izmanto slēdzeni vai arī degvielas bākas vāciņš ir slēdzams, arī tās vajag pasargāt no sasalšanas ar speciāli tiem paredzētiem līdzekļiem.
Logu tīrītāju slotiņas
Ir ieteicams pārliecināties arī par to kvalitāti, jo rudens un ziema, kā zināms, ir nokrišņiem bagātākie gadalaiki. Tā kā šajā laikā redzamība bieži vien tā jau ir sliktāka, tad pēdējais, ko vēlies redzēt, ir kārtīgi nenotīrīts stikls.
Bagāžnieka saturs
Tāpat ziemas sezonā ir dažas lietas, ko apzinīgam autovadītājam noteikti vajadzētu turēt automašīnas bagāžniekā. Piemēram, noteikti nevarēs iztikt bez logu tīrīšanas slotiņām, ar ko notīrīt sniegu. Ieteicams notīrīt ne vien logus, bet arī mašīnas pārsegu, lai braucot pats to nedabūtu sev “sejā”, kā arī mašīnas jumtu – lai to nedabūtu kāds, kas brauc aizmugurē! Tāpat lieti noderēs ledus skrāpis. Un, ja nu gadās kaut kas nopietnāks, tad var noderēt arī akumulatora vadi, striķis, atstarojošā veste vai biezāki darba cimdi.