Lasīšanas laiks: 2 min
Valmierā, mākslas “Galerijā Laipa”, 13.aprīlī plkst.17 atklās mākslinieces Signes Vanadziņas personālizstādi “Pieneņu putenis” no izstāžu cikla “Kurš gadalaiks?”, informē izstādes rīkotāji.
Signe Vanadziņa mākslas vidē pārliecinoši ienāca deviņdesmito gadu beigās. Vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, viņa pārsteidza ar dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu. Krāsa “spēlē” galveno raksturlomu Signes darbos. Tā var būt piesātināti¬ kontrastaina, citos darbos maiga. Pāri dominējošiem krāsu laukumiem ir Signei raksturīgās švīkas un līnijas, kas iezīmē visai reālu pasauli šajās abstrakcijās. Signes māksla ir dzīvespriecīga – tā ir krāsu eksplozija, kas padara pelēcīgo ikdienu par aizraujošu ceļojumu, stāsta Linda Treija, izstāžu kuratore.
Līdzīgi par Signes darbiem zina teikt izstāžu kurators Māris Čačka: “Kā košs, kontrastains, spraigs triepiens lielākos un mazākos laukumos eksplodē Signes Vanadziņas rokraksta pieskāriens audeklam. Tas ļauj pat pelēkai dienai iemirdzēties ar kāda šķietami sīka, bet optimistisku noti rosinoša tēla, reizēm tikai triepiena vai krāsu laukuma klātbūtni kompozīcijā.”
Māksliniece savā daiļradē ir ļoti dažāda un atšķirīga, radot gan lielformāta kompozīcijas, gan miniatūrformas un kombinējot darbus blokos. S.Vanadziņai ir tuvs klusās dabas un ainavas žanrs, lai gan pēdējā laikā kompozīcijas arvien vairāk vienkāršojas, formās un saturā kļūstot vairāk abstraktas, saglabājot vien noskaņu, kas bieži attiecināma uz kādu no gadalaikiem. Gadalaiku tēma māksliniecei ir tuva, un tā daudzkārt šķetināta vairākās izstādēs. Gleznās dažādi sajūtamas krāsas, formas, tēli un kādreiz sastapto cilvēku silueti.
Signes Vanadziņas darbus atzinīgi novērtējuši daudzi Latvijas un ārvalstu kuratori un mākslas zinātnieki, nosaucot mākslinieci par izcilu koloristi un kontrastu meistari. Kopš 1995.gada māksliniecei ir bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes un viņa ir piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Lielbritānijā, Somijā, Zviedrijā un citur.