Lasīšanas laiks: 2 min
Turpinot labiekārtot ieslodzīto sadzīves apstākļus, trešdien, 14.decembrī, tiks svinīgi atklāts renovētais Valmieras cietuma izmeklēšanas izolators, informē Ināra Makārova, Ieslodzījuma vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste.
“Izmeklēšanas izolatora ēka jau sen neatbilda nekādām ekspluatācijas prasībām un bija kritiskā stāvoklī. Ir gandarījums, ka šis ir viens no nedaudziem objektiem, kuru izdevies renovēt pilnībā – no pagraba līdz jumtam. Tagad šī ēka atbilst visām prasībām un standartiem, ugunsdrošības noteikumiem, kā arī ir atbilstoša darba vide mūsu amatpersonām un darbiniekiem”, lepojas Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.
Renovētajā ēkas kompleksā ir 28 telpas ieslodzītajiem, 25 telpas amatpersonām un darbiniekiem, tiek izbūvēti jauni pastaigu laukumi. Īslaicīgās izvietošanas telpas un soda izolatora kameras būs nodrošinātas pret ieslodzīto vandālismu un kameru aprīkojums ir tāds, lai ieslodzītajiem nebūtu iespēju slēpt neatļautus priekšmetus, sazināties ar citiem ieslodzītajiem caur logiem, durvīm, ventilāciju. Divu īslaicīgās izvietošanas telpu kopējā platība ir 12 kvadrātmetri katra, savukārt dzīvojamās telpas ir četrvietīgas un to kopējā platība – 22 kvadrātmetri. Katrā dzīvojamā kamerā ir sanitārais mezgls un duša. Visas telpas aprīkotas ar ventilācijas sistēmu. Būtiski, ka viena kamera pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Renovētajā ēka atrodas arī sociālās rehabilitācijas telpa, videokonferenču telpa, telpa individuālajām pārrunām ar darbiniekiem, atpūtas telpa uzraugiem, ieslodzīto personīgo mantu glabātuves telpa.
Valmieras cietuma priekšnieks Andris Bašķis saka: “Renovētās izmeklēšanas nodaļas atvēršana ir jauns izaicinājums Valmieras cietuma personālam. Tā ir iespēja pildīt savus dienesta pienākumus jaunā un mūsdienīgā darba vidē. Savukārt, Valmieras cietuma izmeklēšanas nodaļas apcietinātie tiks nodrošināti ar mūsdienīgām un cilvēktiesību normām atbilstošiem sadzīves apstākļiem”.
Ēkas, kur pašreiz atrodas Valmieras cietums, būvētas 1876.gadā kā Darba nams, bet 1937.gadā cietumu no Valmieras centra pārcēla uz Darba nama telpām. 1960.gadā ēku pārbūvēja un pārdēvēja par Labošanas darbu koloniju Nr.2. Savukārt 1993.gadā cietuma korpusā tika izveidots Vidzemes reģiona izmeklēšanas izolators.