Lasīšanas laiks: 2 min
Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (“Vienotība”/ETP) portālam “Valmieras Ziņas” norādīja, ka Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā nozīmē lielāku nestabilitāti Rietumu pasaulē.
“Lai mēs spētu vēlēšanu rezultātus analizēt kvalitatīvi, joprojām trūkts informācijas. Mēs nezinām, kādu komandu Tramps veidos. Vai viņš paļausies uz Republikāņu partijas spējām, kur ir pietiekami mums draudzīgi politiķi, piemēram, Makeins un citi, vai arī ies savu ceļu.
Jebkurā gadījumā Trampa ievēlēšana tuvākajā laikā nozīmē Rietumu pasaules turpmāku vājināšanos un atkāpšanos no liberālās demokrātijas. Diemžēl ASV vēlēšanu iznākums ir vēl vairāk pavēris “Pandoras lādi”. Pēc Brexit un ASV vēlēšanām mēs varam sagaidīt ļoti spraigu cīņu par galēji labējās Nacionālās frontes līderes Marinas Lepēnas ievēlēšanu Francijas prezidenta amatā nākamgad. Un tas jau ir tiešs izaicinājums Eiropas Savienībai, jo viņa vienmēr ir deklarējusi, ka vēlas panākt Francijas izstāšanos no ES. Tas Latvijai radītu vēl nopietnākas sekas, kuras Tramps ir iniciējis,”
uzsvēra A.Pabriks.
Runājot par mācībām, ko mums sniedz ASV prezidenta vēlēšanu iznākums, Eiropas Parlamenta deputāts atzina:
“Lielā mērā atbildība ir jāuzņemas politiķiem, kuri nespēj rast atbildes uz lielajiem globālajiem pasaules izaicinājumiem. Var saprast, kādēļ viņi nevar, jo atbildes nav vienkāršas un tādas, kuras apmierina sabiedrību. Tādēļ priekšplānā izvirzās populisti, kuri sniedz vienkāršas atbildes un sarežģītiem dzīves jautājumiem. Cilvēki, daudz nedomādami, ir gatavi par viņiem balsot.”
Tāpat A.Pabriks norādīja arī uz mediju atbildību: “Moderno tehnoloģiju laikmetā mediju atbildība politikā ir ļoti liela. Plašsaziņas līdzekļi klasiski tiek uzskatīti par demokrātijas sargsuņiem. Taču ir valstis, kas šo sargsuni kontrolē un uzrīda jebkuram garāmgājējam, kurš viņiem nepatīk. Turklāt informācijas pārbagātībā vienkāršam cilvēkam ir visai grūti atšķirt taisnību no meliem.
Medijiem ir jāuzņemas sava daļa atbildības par to, ka viņi ir izvirzījuši uzmanības centrā tādus cilvēkus kā Lepēna, Farāžs un Tramps. Tas nodrošina medijiem augstus reitingus, jo cilvēki labprāt seko līdzi skandālistiem, taču ir radījis ļoti nopietnas sekas.”