Lasīšanas laiks: 2 min
Biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) akcijas – meklēt slēpņošanas jeb “Geocaching” slēpņus zem sliktā stāvoklī valsts pārziņā esošajiem tiltiem – laikā divos mēnešos visā Latvijā 17 patiltēs izvietotie slēpņi tikuši apmeklēti gandrīz 300 reižu, aģentūru BNS informēja LCB.
Iedzīvotāji savu interesi izrādījuši, ne tikai aktīvi apmeklējot slēpņus, bet arī sniedzot savus komentārus par tiltu tehnisko stāvokli. “Bīstami nožēlojams skats,” “palienot zem tilta, var redzēt tā reālo stāvokli,” “braucamā daļa ir OK, bet sāniem jau sāk līst ārā armatūra,” “sūnām apaudzis, sadalās, lāpīts, cik nu var”, “tilta konstrukcijas nolietojušās, betons saplaisājis, izdrupis”, “dzelzsbetona konstrukciju stiegrojuma aizsargslānis izdrupis, stiegrojums korodējis”, “ļoti bēdīgā stāvoklī, drīz vairs pāri braukt negribēsies”, “tilta margas drīz sāks krist upē” – šie ir daži no komentāriem, kas veltīti tiltiem.
Visaktīvāk slēpņi ir meklēti Vidzemes un Zemgales pusē. Visvairāk ir apmeklēti tilti pār Braslas (Plācis-Eiķēnu grants karjers), Sidrabes (pie Elejas) un Rankas upi (Ogre-Viskaļi). Savukārt objektu tehniskais stāvoklis visvairāk kritizēts tiltiem pār Bērzaunes (Pļaviņas-Madona), Sitas (Gulbenes-Balvu ceļš) un Sidrabes upi.
“Ceram, ka valdība, veidojot jau nākamā gada budžetu, iedzīvotāju balsis, kas izskanējušas šīs akcijas laikā, tomēr sadzirdēs. Jo tie vairs neesam tikai mēs, kas saka – liela daļa valsts pārziņā esošo tiltu ir kritiskā stāvoklī. To pauž arī cilvēki, kas paši par to ir pārliecinājušies un kuri ikdienā šos tiltus izmanto. Vai tiešām ir jāgaida kāda nelaime, lai sasparotos? Par tiltiem jāsāk rūpēties jau tagad,” uzsvēra LCB izpilddirektors Zigmārs Brunavs.
LCB norāda, ka valsts budžeta finansējums tiltu sakārtošanai jau daudzus gadus ir bijis nepietiekams, tāpēc no teju 1000 valsts pārziņā esošajiem tiltiem ceturtā daļa ir sliktā, bet 150 – ļoti sliktā stāvoklī.
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību valsts pārziņā esošo tiltu sliktajam stāvoklim, LCB daļā no valsts pārziņā esošajiem tiltiem izvietoja spēles elementus – “Geocaching” slēpņus, mudinot iedzīvotājus aplūkot tiltus, pirms tie nav kļuvuši vairs tikai par vēstures liecībām.