Lasīšanas laiks: 3 min
Pašlaik Latvijā aktīvi darbojas septiņi reģionālie Olimpiskie centri – Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Daugavpilī, Jelgavā, Rīgā un Limbažos, nodrošinot 75 sporta veidu darbību septiņās sporta bāzēs. Olimpiskie centri vidēji ik dienas sezonā uzņem ap 12765 apmeklētājus un starpsezonā – 7502, kas gadā ir ap 3866430 apmeklētājiem.
Vērtējot centrus pēc finanšu līdzekļu apgrozījuma, Vidzemes Olimpiskais centrs (VOC) ar 928062 eiro apgrozījumu ieņem ceturto vietu aiz Rīgas, Ventspils un Liepājas Olimpiskajiem centriem, tomēr jāņem vērā, ka Vidzemes Olimpiskajā centrā vienīgajā no minētajiem vēl nedarbojas peldbaseins, kas sastāda ievērojamu pārējo Olimpisko centru ieņēmumu daļu.
2015.gadā samaksāto nodokļu – uzņēmuma ienākuma nodoklis, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, sociālās nodrošināšanas maksājumi, nekustamā īpašuma nodoklis, dabas resursu nodoklis, uzņēmējdarbības riska nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis un citi, apmērs sastāda 2453520 eiro. Arī šajā sadaļā Vidzemes Olimpiskais centrs ar 294641 eiro lieliem nodokļu maksājumiem valsts un pašvaldību kasēs ieņem ceturto vietu aiz Rīgas, Ventspils un Liepājas Olimpiskajiem centriem.
Septiņi valsts reģionālie Olimpiskie centri kopumā nodrošina 478 darba vietas, kuru darbinieki galvenokārt veic sporta infrastruktūras apsaimniekošanas un sporta attīstības veicināšanas funkcijas. Vidzemes Olimpiskajā centrā strādā 65 darbinieki.
Aplūkojot 2015. gada pārskatu iespējams noteikt arī olimpisko centru finansiālās darbības efektivitāti, salīdzinot centru ieņēmumus un iedzīvotāju skaitu pilsētās, kurās atrodas šie centri. Šajā rādītājā ievērojami augstāki koeficienti ir Ventspils un Vidzemes Olimpiskajiem centriem, trešajā vietā atstājot Liepājas kolēģus. VOC valdes priekšsēdētājs Artis Jansons portālam “Valmieras Ziņas” norādīja, ka tieši pēdējais no minētajiem rādītājiem visprecīzāk raksturo Olimpisko centru darba efektivitāti.
“Lai gan mums uzņēmuma finanšu rādītāji prioritārā secībā vienmēr būs otrajā vietā aiz kvalitatīvu sporta infrastruktūras pakalpojumu nodrošināšanas sportistiem un reģiona iedzīvotājiem, kā jau sabiedrība ar ierobežotu atbildību, domājam arī par sabalansētu un pieaugošu uzņēmuma budžetu. Pēc šī rādītāja mēs esam praktiski vienā līmenī ar Ventspils Olimpisko centru,”
skaidroja Vidzemes Olimpiskā centra vadītājs. Viņš uzskata, ka šo sasniegumu pamatā ir jaunu VOC piedāvāto pakalpojumu attīstīšana, apmeklētāju skaita pieaugums un labs kolektīvais darbs.
“Vairāku gadu garumā esam mērķtiecīgi veidojuši spēcīgu komandu. Darbinieku mainība ir ļoti neliela. Uzņēmuma darbības labie rezultāti ir apliecinājums mūsu personāla darba kvalitātei.”
Kā otru svarīgu faktoru Artis Jansons minēja mērķtiecīgu darbu ieņēmumu nodrošināšanā. “Ieņēmumu sadaļu veido gan pašvaldības mērķdotācijas, gan paša uzņēmuma nopelnītie līdzekļi, ko nodrošina viesnīca “Naktsmājas”, “Elektrum” ledus halle, Sporta rehabilitācijas centrs un Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks. Jau nākamā gada sāks darboties peldbaseins.”
VOC vadītājs pastāstīja, ka nākamgad tiks veiktas jaunas investīcijas Sajūtu parkā. Gaisa trases kokos garums pieaugs divas reizes. Plānots pilnveidot arī baskāju taku, papildinot to ar dažādiem segumiem un šķēršļiem visā garumā. Līdz ar to noslēgsies Sajūta parka attīstības pirmā kārta.
“Īstenojot saprātīgu reklāmas kampaņu gan Latvijā, gan Dienvidigaunijā, ceram piesaistīt parkam aizvien vairāk apmeklētājus, kas nesīs ienākumus ne tikai Vidzemes Olimpiskajam centram, bet pilsētai kopumā,” skaidroja Artis Jansons. “Jau šogad ir pieaudzis apmeklētāju skaits no Latvijas, Igaunijas un arī Lietuvas, taču ir nepieciešams kopā ar pilsētas pašvaldību izstrādāt vienotu tūrisma piedāvājumu, lai piesaistītu vairāk klientu. Šajā ziņā varam mācīties no Ventspils, kas aktīvi un kvalitatīvi īsteno tūrisma mārketinga aktivitātes visās trijās Baltijas valstīs!”
Jareiz baigie ieņēmumi, tad sataisat halle ūdens sistēmas.Pēc trenniņa,spēles knapivar nomazgaties.Un ledushalles apgaismojumu nomainat.Vecas kā pasaule,tagad tik daudz led,diožu armatūras kuras 3 reizes mazak tērē un gaisma 2 vairak.Ja to izdarītu butu vēl mazāki izdevumi un mazāku laukumu īri varetu prasīt un līdz ar to lielāks pieprasijums būtu