Lasīšanas laiks: 2 min
Tradicionāli oktobrī tiek svinēta “Tbilisoba” jeb Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi dienas Rīgā. 20. oktobrī Gruzīnu restorānā “Alaverdi” Gruzijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar “Borjomi” rīkoja gruzīnu gastronomijas meistarklases. Pasākumā bija iespējams nogaršot gruzīnu šefpavāra pagatavotos visgardākos tradicionālos ēdienus – khinkali, khachapuri un churchela. Savukārt kopā ar maltīti ikviens varēja baudīt Gruzijas minerālūdeni “Borjomi” un gruzīnu vīnus, kas ir neatņemama daļa no gruzīnu virtuves.
Lai ikviens mājās varētu sajust, kāda ir gruzīnu ēdienu garša, piedāvājam vienkāršu recepti, lai pagatavotu vienu no tradicionālajiem ēdieniem – khinkali.
Khinkali ir pagatavots mīklas sainītis, kas pēc izskata ir līdzīgs lieliem, aromātiskiem pelmeņiem. Parasti tas tiek pildīts ar jēra, liellopa vai cūkgaļu un zaļumiem. Khinkali lielākoties ēd turot rokā aiz augšpusē esošās izveidotās “austiņas”, kura netiek ēsta. Sākumā khinkali nokožas, tad nobauda tur esošo sulu, un tad apēd visu pārējo.
Gruzīnu restorānā “Alaverdi” šefpavārs Šota Mudžirišvili (Shota Mujirishvili) dalās khinkali receptē:
Sastāvdaļas:
Mīklai: 1kg milti, 20g sāls, 400 gr ūdens.
Pildījumam: 1kg liellopa maltā gaļa, 350g treknas cūkgaļas maltā gaļa, sīpols, koriandrs, pipari, sāls.
Pagatavošana:
Pildījuma gaļu sajauc kopā ar sasmalcinātiem sīpoliem, pievieno sāli, piparus un koriandru.
No visām sastāvdaļām sajauc mīklu, kārtīgi to izrullē, ar formu izspiež apaļus apļus. Apļa vidū liek pildījumu, malas saņem kopā un aizspiež, vizuāli izveidojot sainīti.
Vāra sālsūdenī, līdz tie uzpeld (aptuveni 10 minūtes) un tad pasniedz karstus kopā ar pārkaisītiem zaļumiem.