Lasīšanas laiks: 2 min
Sestdien, 10.septembrī, Kocēnos otro reizi norisinājās Kokmuižas svētki. Piedāvājam Jāņa Cigelska fotoreportāžu no pasākuma.
Svētki turpināja pērn iesākto tradīciju iedzīvināt kultūrvēsturisko mantojumu un ikvienam apmeklētājam visas dienas garumā piedāvāja atpūtas iespējas ar plašu un daudzveidīgu programmu. Šī gada svētku tēma bija “Strēlnieki”.
Svētku laikā notika dažādi pasākumi ar daudzveidīgiem priekšnesumiem, koncertiem, rotaļīgām izpriecām, teātra un mākslas programmu, spartakiādi, radošām darbnīcām un meistarklasēm, aktivitātēm ģimenēm ar bērniem, muižas tirgu, ekskursijām Kokmuižā un tās apkārtnē, kā arī svētku balli.
Pasākuma laikā notika arī muižas tirgus.
Svētkos ikviens bija aicināts piedalīties grāmatas “Likteņi, mājas, cilvēki. Kocēnu novada personības” atvēršanas pasākumā Kokmuižā, Kocēnu pamatskolas zālē. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Kocēnu novada dome vēlas iepazīstināt ar spilgtākajiem notikumiem un ievērojamākajām personībām novadā vairāku simtu gadu ritumā. Grāmatas autore ir novadpētniece un vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Grāmatā hronoloģiskā secībā apkopoti vēsturiski materiāli par 45 personībām. Viņu vidū ir Livonijas Indriķis, Kristofs Harders, Juris Neikens, Jānis Staņislavs Roze, Roberts Zuika, Zilākalna Marta un vēl citas spēcīgas un spilgtas vēsturiskas personības, kuras saistītas ar Kocēnu novadu un tā pagastiem.
Kocēnu novads lepojas ar savas teritorijas vēsturi, ievērojamiem notikumiem, leģendārām un spilgtām personībām, nozīmīgiem pagātnes lieciniekiem, tostarp dažādos laikos celtajām pilīm un muižām – Veļķu, Podzēnu, Briežu, Vaidavas, Dikļu, Dauguļu, Dūķeru, Mazbrenguļu, Ķieģeļu, Jaunburtnieku un Mujānu muižu, kā arī Pāpenmuižu un Kokmuižu. Katrai no tām ir savs arhitektūras un kultūrvēsturiskais mantojums, kas turpina dzīvot arī šodien. Tur dzimuši un savu mūžu vai dzīves posmus vadījuši cilvēki, kurus atceras, par kuriem runā, par kuriem tiek stāstīti atmiņu stāsti un kuru vārdi izskanējuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.
Grāmatas autore Amoliņa šo grāmatu veltījusi savam tēvam Raimondam Pēčam, kurš izturēja Sibīrijas pārbaudījumus, atgriezās mājās, izveidoja stipru ģimeni un uzaudzināja piecus bērnus.